Pirma veterano pergalė per penkerius metus – F. Alonso su komanda triumfavo Le Mano lenktynėse

Fernando Alonso
Fernando Alonso
© SCANPIX
Alfa.lt
2018-06-17 18:00

Nors Formulės-1 čempionate dukart pasaulio čempionas Fernando Alonso į pirmas vietas nepretenduoja jau gana seniai, primirštą pergalės šampano skonį jis pajuto šiandien – ispano atstovaujama komanda „Toyota Gazoo Racing“ laimėjo prestižines Le Mano 24 valandų lenktynes Prancūzijoje. Ekipažas nuvažiavo 388 ratus.

Kartu su ispanu komandoje važiavo dar du buvę Formulės-1 pilotai – šveicaras Sebastienas Buemi ir japonas Kazuki Nakajima. Būtent pastarajam ir teko išvysti finišo vėliavą sėdint už automobilio vairo.

reklama

Tai tik antrasis kartas po 1991 m. „Mazda“ pergalės, kai Le Mane nugali japonų gamintojų automobiliai. Antrąją vietą lenktynėse taip pat užėmė „Toyota Gazoo racing“ automobilis, todėl gamintojas galėjo džiaugtis dubliu. Antrasis ekipažas, kurį sudarė britas Mike'as Conway'us, buvęs F-1 pilotas Kamui Kobayashi ir argentinietis José María Lópezas nuo nugalėtojų atsiliko dviem ratais. Trečias liko šveicarų komandos „Rebellion Racing“ ekipažas atsilikęs net 12 ratų.

Nors išvysti lenktynėse buvusius Formulės-1 pilotus yra įprasta, tačiau pastaruoju metu sėsti už šios klasės automobilio vairo susigudo ir esami vairuotojai. Štai 2015-aisiais metais dabartinis „Renault“ pilotas vokietis Nico Hulkenbergas taip pat laimėjo šias lenktynes.

Sieks karūnos?

reklama

Spėjama, kad rezultatams su Formulės-1 bolidu negerėjant Fernando Alonso bus vis labiau susikoncentravęs į vadinamąją Trigubą Karūną. Šiuo terminu sporto pasaulyje vadinama triguba pergalė – Formulės-1 etape Monake, Le Mane ir prestižiniame „Indycar“ formulės etape „Indianapolis 500“, vykstančiame Jungtinėse Valstijose. Pirmas dvi pergales lenktynininkas jau yra pasiekęs, o Indianapolio lenktynėse jis taip pat jau dalyvavo. Tiesa, tuomet teko pasitraukti dėl variklio gedimo, tačiau manoma, kad šioje trasoje jis pasirodys ir ateityje.

Vienintelis, kuriam pavyko laimėti Trigubą Karūną yra dukart Formulės-1 pasaulio čempionas Grahamas Hillas, tai padaręs 1972 m. Daugiausia šansų pasiekti visas tris pergales turi būtent Formulės-1 pilotai, nes patekti į šį čempionatą gana sunku, kai Indianapolyje bei Le Mane barjeras yra kur kas žemesnis.

reklama