„Sidabrinės gervės“ apdovanojimų svečiai išreiškė solidarumą kino režisieriui O. Sencovui

Apdovanojimų "Sidabrinė gervė 2018" svečiai
Apdovanojimų "Sidabrinė gervė 2018" svečiai
  © Paulius Peleckis
Alfa.lt
2018-06-13 20:26

Per „Sidabrinės gervės“ kino apdovanojimus Lietuvių kino bendruomenė išreiškė solidarumą su bado streiką paskelbusiu režisieriumi Olegu Sencovu.

Apdovanojimų ceremonijos raudonasis kilimas trečiadienio vakarą buvo panaudotas kaip platforma išreikšti solidarumą režisieriui O. Sencovui. Ant raudonojo kilimo su plakatais sustojo būrys žinomų Lietuvos kino bendruomenės atstovų, tarp kurių režisierė Giedrė Žickytė, Arūnas Matelis, Lietuvos kino kritikas Edvinas Pukšta ir daugelis kitų. Rankose jie laikė plakatus, ant kurių užrašai: „#FreeSensov“

Taip išreikšdami solidarumą įkalintam ukrainiečių kino režisieriui, kuris paskelbė bado akciją Rusijos kalėjime.

Režisierė G. Žickytė sakė, kad negalėjo tiesiog ateiti į apdovanojimus, šypsotis ir pozuoti, kai mūsų kaiminystėje vyksta tokie dalykai. „Mes solidarizuojamės su visa Europos kino bendruomene, kurie nelieka abejingi šiai tragedijai. O. Sencovas – dviejų vaikų tėvas, šeima, mūsų kolega. Mes kiekvienas galėtume būti jo vietoje, visi kovojame už laisvę ir demokratiją“,– sakė režisierė G. Žickytė.

Solidarumas buvo jutamas ir per apdovanojimų ceremonija. Ant scenos metų geriausio dokumentinio filmo paskelbti užlipęs režisierius Audrius Stonys pirmiausiai prakalbo apie O. Semcovą ir paragino šaukti jam laisvės kiek tik turime balso.

Rusijos valdžia O. Sencovą sulaikė Kryme ir pagal suklastotus faktus iškėlė jam bylą ir neteisėtai atėmė laisvę. Dabar režisierius paskelbęs bado streiką reikalauja visų ukrainiečių politinių kalinių-įkaitų, kalinčių Rusijoje, išvadavimo.

„Sidabrinės gervės“ apdovanojimų svečiai išreiškė solidarumą kino režisieriui O. Sencovui

Apdovanojimų "Sidabrinė gervė 2018" svečiai
+4