Dūmos deputatė perspėja: Rusijos moterys neturėtų susivilioti futbolo čempionato svečiais

Rusijos futbolo sirgalės
Rusijos futbolo sirgalės
  © SCANPIX
BNS
2018-06-13 19:14

Rusijos moterys turėtų susilaikyti nuo artimų santykių su sirgaliais, atvykstančiais į Pasaulio futbolo čempionatą, kad paskui neliktų vienišos motinos ir neaugintų maišytos rasės vaikų, trečiadienį perspėjo parlamentarė, vadovaujanti parlamento šeimos reikalų komitetui.

70-metė komunistų partijos narė Tamara Pletniova, Valstybės Dūmos šeimos, moterų ir vaikų reikalų priežiūros komiteto vadovė, interviu radijo stočiai „Govorit Moskva“ išreiškė viltį, kad rusės susilaikys nuo intymių santykių su atvykėliais ir nuo jų nepastos.

Per Pasaulio futbolo čempionatą Rusijoje gali atsitikti taip, kad „atsiras jaunų moterų, kurios su kuo nors susipažins ir tada gimdys... Tikiuosi, kad taip nebus“, sakė T. Pletniova.

Šią padėtį ji palygino su situacija per 1980-ųjų Maskvos olimpines žaidynes, per kurias vietos moterys mezgė tuomet neįprastus santykius su užsieniečiais ir nuo jų pastodavo.

Paklausta, ar futbolo čempionatas Rusijoje padidins gimstamumą, juolab kad gimstamumo didinimas yra vienas pagrindinių prezidento Vladimiro Putino užsibrėžtų tikslų, T. Pletniova atkirto: „Turėtumėme gimdyti savo vaikus.“

Mišrios rasės vaikai greičiausiai bus pasmerkti augti be vieno iš tėvų, perspėjo ji.

„Tokie vaikai kenčia ... ir kentėjo nuo sovietų laikų. Jiems dar pasisekė, jeigu jie yra tos pačios rasės (kaip jų motinos). Blogiau, jeigu jų rasė kita“, – sakė parlamentarė, bet pridūrė: „Nesu nacionalistė.“

Pasak T. Pletniovos, tokiems vaikams gresia likti „apleistiems ir paliktiems auginti vienišoms motinoms“ arba tėvai juos išsiveš į užsienį. Todėl parlamentarė paragino moteris tekėti „už Rusijos piliečių“.

Jos komentarai sulaukė pajuokų ir kritikos internete.

„Įdomu, ką sakys T. Pletniova, išgirdusi apie šūkį „Ne rasizmui“, – parašė radijo žurnalistė Tatjana Felgenhauer tviteryje, primindama FIFA vykdomos antirasistinės kampanijos šūkį.

T. Pletniova anksčiau yra kritikavusi moterų judėjimą prieš lytinį priekabiavimą #MeToo, kai šis nedrąsiai pradėjo populiarėti Rusijoje.

„Mes nesame Amerikoje ar Europoje. Kodėl turime viską kopijuoti? Jeigu moteris nenorės, niekas prie jos nepriekabiaus“, – vasarį ji pareiškė interneto svetainei Gazeta.ru.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.