Permainos LKL: iš dalies patenkintas „Žalgirio“ noras, jokių bausmių už kritiką ir naujo turnyro idėja

LKL spaudos konferencija
LKL spaudos konferencija
  © Edvard Blaževič

Vilniuje trečiadienį po pietų įvyko Lietuvos krepšinio lygos valdybos posėdis, kuriame pirmenybių ir dvylikos klubų vadovai aptarė svarbiausius lygos klausimus ir idėjas. O jų – išties apstu.

Svarbiausias klausimas buvo kito sezono LKL dalyvių skaičius – svarstyta jį didinti nuo 10 iki 12 ekipų. Papildomomis komandomis tokiu atveju taptų sportiniu principu bilietą į aukščiausią šalies divizioną iškovojęs Šakių „Vytis“ bei komerciniu principu patekti į LKL norinti „Jonava“.

Vis dėlto po balsavimo galiausiai nuspręsta, kad ir ateinantį sezoną lygoje žais 10 klubų, o jų sudėtis paaiškės tik po licencijavimo proceso. Jame leista dalyvauti visoms 12 komandų, tačiau, visoms joms įvykdžius kriterijus, „už borto“ liktų „Jonava“ ir paskutinę vietą praėjusiame sezone užėmęs Prienų-Birštono „Vytautas“. Tai reiškia, kad beveik dešimtmetį aukščiausioje šalies krepšinio lygoje praleidusi Virginijaus Šeškaus vadovaujama komanda nuo kito sezono greičiausiai sugrįš į Nacionalinę krepšinio lygą.

„Prienams išlaikyti vietą LKL vilčių dar yra. Į licencijavimą yra pakviestos 12 komandų ir jos visos turi lygias teises. Jeigu atitiks visos, tuomet žiūrėsime pagal eilės tvarką. Neturime garantijų, kad visos pirmumą turinčios komandos pereis licencijavimo procesą, tad, jeigu kažkas jo nepereina, vietą gaus „Vytautas“, – sakė lygos generalinis direktorius Romualdas Brazauskas.


LKL spaudos konferencija

LKL spaudos konferencija© Edvard Blaževič

Vis dėlto galimybė, kad prieniškiai išlaikys vietą tarp stipriausiųjų, labai menka, o to priežastis paprasta – arenos kriterijaus neatitikusi Šakių „Vyčio“ komanda nuo kito sezono kelsis į Garliavoje esančią bei 1 300 žmonių talpinančią areną bei, jeigu neatsitiks nieko nenumatyto, turėtų be jokių problemų išpildyti visus LKL licencijavimo klausimus.

„Kiek aš mačiau NKL, jie tikrai darė neblogą darbą. To klubo veikla buvo viena geriausių, jei ne geriausia, visoje lygoje. Buvo pokalbis su klubo vadovais, tad manau, kad jie tikrai atitiks tuos reikalavimus, keliamus reikalavimus“, – užtikrintai kalbėjo LKL prezidentas Remigijus Milašius.

Tiesa, nuo kito sezono keisis ne tik „Vyčio“ namų arena, bet ir apskritai regionas, kuriam šis klubas atstovaus. Lygos vadovams patikinus, kad nuo kito sezono ši ekipa vadinsis Kauno rajono „Vyčiu“, kilo klausimas, ar pastaruosius kelerius metus Šakiuose žaidusi ekipa nepraras susidomėjimo iš sirgalių.

„Tai nėra vienas iš licencijavimo kriterijų. Tai yra klubo reikalas, kaip jis tai darys. Kiekvienas klubas supranta, kad be sirgalių jis negali egzistuoti, tačiau šiuo atveju jis atstovaus Kauno rajonui ir žais Garliavoje“, – sakė R. Brazauskas.

Ne mažiau dėmesio sulaukė ir bene svarbiausias susitikime priimtas pokytis – atkrintamųjų varžybų trumpinimas. Visoms komandoms, išskyrus Kauno „Žalgirį“, pritarus nekeisti reguliariojo sezono tvarkaraščio, lygos ir klubų vadovai ėmėsi lemiamų sezono kovų trumpinimo.

Nuo kitų metų ketvirtfinaliuose ir pusfinaliuose bus žaidžiamos serijos ne iki trijų, kaip šiemet, o tik iki dviejų laimėjimų. Finale vietoj keturių laimėjimų serijos liks kova tik iki trijų pergalių. Taip bent iš dalies buvo patenkintas dėl per didelio rungtynių skaičiaus besiskundžiančio „Žalgirio“ noras, tačiau kiek netikėtai dėl to paaukotas ne daug kam prailgstantis reguliarusis sezonas, o įdomiausios sezono kovos.

LKL vadovai tokį pokytį argumentavo sezono trumpinimu – kitąmet jis vėliausiai baigsis sulig pavasario pabaiga – gegužės 31-ąją, kai šiemet, jeigu didžiajame finale prireiktų visų septynerių rungtynių, gali išsitęsti net iki birželio 22-osios.

„Taip nuspręsta dėl papildomos intrigos ir dėl atkrintamųjų bendro rungtynių skaičiaus mažinimo. Šiuo atveju ketvirtfinaliai ir pusfinaliai turės daugiau sportinės vertės, turėtų būti įdomu. Kovos turi būti atkaklios. Tai susiję su tuo, kad trumpiname sezoną. Reikia kažką nukirpti. Visi pritarė, visos komandos sakė, kad reikia 4 ratų sistemos reguliariajame sezone. Visi tam pritarė vienbalsiai. Jei turime keturis ratus, reikia kirpti atkrintamąsias“, – aiškino LKL varžybų direktorė Rasa Liuimienė.


LKL spaudos konferencija

LKL spaudos konferencija© Edvard Blaževič

Pastaruoju metu nemažai dėmesio LKL kontekste sulaukia ir dar vienas aspektas – kritika arbitrų darbui. Už šį dalyką „Žalgirio“ strategas Šarūnas Jasikevičius gavo jau dvi bausmes, sykį buvo nubaustas ir Klaipėdos „Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis. Visgi paklausti apie galimą piniginių baudų didinimą, LKL vadovai nustebino netikėtu atsakymu – nuo kito sezono klubų ir trenerių už tai nebebaus.

„Stebėjome situaciją ir vienas iš pasiūlymų buvo nuostatuose išvis išbraukti nepagrįstos kritikos sąvoką. Šnekėti bus galima, ką nori, tik tikiu, kad turime galvoti, ką sakome. Bet man patinka. Aš remiuosi demokratiniais principais, o ten yra daug tiesos, ką pasako, kas kam nepatinka. Aš iš tokių pasisakymų prisirenku naujų idėjų“, – netikėtai atskleidė R. Milašius, pareiškęs, kad kritiką vieni kitų atžvilgiu nebaudžiamai galės reikšti ne tik žaidėjai ir treneriai, bet ir teisėjai.

Konferencijoje be kitų svarbių klausimų lygos vadovai atskleidė ir turį netikėtą pasiūlymą – naujo turnyro idėją. Paskatinti sužlugusio Baltijos krepšinio lygos turnyro, LKL vadovai mąsto apie keturių silpniausių LKL ir keturių stipriausių NKL komandų turnyrą, kuriame būtų žaidžiama dviem ratais, o nugalėtojams įsteigiamas piniginis prizas. Tiesa, R. Milašius ir R. Brazauskas pripažino, kad pagrindinis šios idėjos trūkumas kol kas – tvarkaraščių suderinimas.

Permainos LKL: iš dalies patenkintas „Žalgirio“ noras, jokių bausmių už kritiką ir naujo turnyro idėja

LKL spaudos konferencija
+10