Dėl vandentiekio avarijos atsivėrusi smegduobė prarijo automobilį

Vandentiekio avarija Jonavoje
Vandentiekio avarija Jonavoje
  © jonavoszinios.lt
Jonavos žinios
2018-06-13 15:56

Birželio 11-osios vakarą Mokyklos seniūnaitija (seniūnaitis Žilvinas Galimovas) pranešė, kad prie Kosmonautų g. 9 namo vandentiekio gedimas.

„Prie Kosmonautų g. 9 namo įvyko neaiškus gedimas, dėl to vandeniu apsemtas Kosmonautų g. 3; 3a; 5; 7 ir 9 namų kiemas, vanduo teka į Kosmonautų gatvės kelią, leidžiasi į 4 ir 6 namo kiemus, į Žeimių gatvę. Šiuo metu kiemo kelyje pastatyti perspėjamieji kuoleliai, be vandens gali būti Kosmonautų 3, 3a, 3b, 5, 7, 9 ir galbūt 11 namai. Apsišarvuokite kantrybe, jos, deja, gali prireikti...“ – dar prieš vidurnaktį rašė seniūnaitis.

Antradienio ankstų rytą Kauno apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba pranešė, kad apie 5 val. prie Kosmonautų g. 9 namo atsivėrė smegduobė, į kurią įvažiavo automobilis „Grand Voyager“, ir reikalinga gelbėtojų pagalba jį ištraukti.  

„Vakar vakare, prieš 12 val., mūsų avarinė tarnyba gavo pranešimą apie vandentiekio avariją ties Kosmonautų g. 9 namu. Pranešta, kad iš po asfalto veržiasi vanduo. Priežastis aiški – vamzdynai seni, kloti prieš 50 metų, trūko, dėl to besiveržiantis 4 atmosferų slėgio vanduo, apie 200 kubų, išplovė gruntą, asfaltą – užteko 20 minučių. 

Atvykusi tarnyba užsuko vandenį, pastatė avarinius ženklus, laukėme ryto, kad pradėtume darbus. Tikimės, kad per kelias valandas, jei nekils nesklandumų, nes šalia driekiasi dujotiekis, vandens tiekimą gyventojams atnaujinsime, baigus darbus, avarijos vietoje užliesime asfaltą. 

Ryte paaiškėjo, kad atsivėrė smegduobė ir į ją įvažiavo automobilis. Iš praktikos žinome, kad žalos atlyginimą spręs draudimo bendrovės“, – sakė bendrovės „Jonavos vandenys“ direktoriaus pavaduotojas Romas Keliauskas.

Šio įvykio liudininkas ir tarnybas iškvietęs asmuo – Mokyklos seniūnaitijos seniūnaitis Ž. Galimovas stebėjosi avarinės tarnybos abejingumu.

„Vėlai vakare, apie 23 val., ėjau namo ir pastebėjau besiveržiantį vandenį – pagalvojau, kad jis teka iš prekybos centro „Iki“ kondicionierių ar panašiai, nes ten nuolat kažkas neaiškaus varva. Bet paaiškėjo, jog tai vandentiekio avarija, nes upeliais vanduo bėgo nuo Kosmonautų g. 9 namo link Žeimių gatvės. 

Bandžiau ieškotis informacijos internete, bet nepavykus jos rasti skambinau bendruoju pagalbos numeriu 112. Policijos pareigūnai nuoširdžiai sureagavo į situaciją, atvažiavo pirmi, patikrino kelio būklę, susisiekė su reikiamomis tarnybomis.

Vėliau aš pats radau bendrovės „Jonavos vandenys“ avarinės tarnybos numerį, kuriai paskambinus mane pribloškė specialisto abejingumas. Pranešus, kad įvyko avarija ir neaišku, kur mes atsirasime po nakties, man atsakė, kad nieko baisaus ten nėra, jie apie situaciją žino, bet niekas niekur nevažiuos. Ir tik tuomet, kai pakeltu tonu pareikalavau imtis veiksmų, avarinė tarnyba sureagavo ir atsiuntė pagalbą, bet, net užsukus vandenį, jis padarė savo – iškėlė asfaltą, atsivėrė smegduobė ir į ją įvažiavo automobilis“, – nakties įvykius pasakojo Ž. Galimovas.

Kol vyksta vandentiekio avarijos šalinimo darbai, dalis Kosmonautų gatvės gyventojų liko be vandens, tačiau buvo žadama, kad vandentiekis bus įjungtas iki vakaro. Bendrovė „Jonavos vandenys“ atsiprašė už laikinus nepatogumus.