Perspėjimas britams: artinasi gyvybei pavojinga audra

Audra Britanijoje
Audra Britanijoje
  © SCANPIX
Alfa.lt | Tiesa.com
2018-06-13 17:00

Jungtinės Karalystės meteorologijos tarnyba „Met Office“ kai kurioms šalies dalims trečiadienį išdavė perspėjimą dėl „pavojaus gyvybei“. Teigiama, kad į šalį atslenkanti Hektoro vardu pavadinta audra gali sukelti nemenkos žalos.

Šalies gyventojai perspėjami būti atsargūs dėl itin stiprių vėjų. Oro sąlygos gali tapti ypač pavojingos Škotijoje ir Šiaurės Anglijoje.

Prognozuojami vėjo gūsiai sieks 96 km/val. greitį. Atšiaurus vėjas ramybės neduos šalies šiaurės rytinėje, šiaurės vakarinėje dalyse ir Jorkšyro grafystėje.

Pavojus gyvybei taip pat gali iškilti pajūrio gyventojams. Dėl didelių bangų bei iš jūros išmetamų objektų rekomenduojama nevaikščioti pajūriu.

„Met Office“ gyventojus perspėja dėl skraidančių objektų pavojaus, vėjo gūsiai gali vietose nutraukti energijos tiekimą bei sutrikdyti kelių ir geležinkelių transportą.

Audra Hektoras šalį užklups prieš pat „karščio bangą“, mat sinoptikai prognozuoja, kad praslinkus stipriems vėjams JK gyventojai mėgausi šiltais orais, o termometrų stulpeliai šoktelės iki 25 laipsnių Celsijaus.