„Memelio miesto“ savininkai žada Klaipėdos centre sukurti naują traukos vietą

„Memelio miesto“ savininkai – Gusiatinų šeimos valdoma įmonė „Stemma Group“.
„Memelio miesto“ savininkai – Gusiatinų šeimos valdoma įmonė „Stemma Group“.
© Vakarų ekspresas

Prie senosios perkėlos Klaipėdoje esanti „Memelio miesto“ teritorija oficialiai perėjo į UAB „Stemma Group“ rankas. Bendrovės atstovai susitiko su Klaipėdos ir uosto vadovais, pristatė teritorijos viziją. Pagal optimistinį scenarijų, teritorija galėtų būti sutvarkyta iki 2025 metų.

Po susitikimo „Stemma Group“ atstovas, projekto vadovas Nerijus Tilindis sakė, kad jau įvyko perėmimo procedūros ir bendrovė tapo visateise savininke, tad norėta pradėti oficialų dialogą su miesto ir uosto atstovais.

reklama

„Parodėme savo viziją, teritorijos plėtojimo perspektyvas, į ką kreipiame dėmesį, kaip žiūrime į detalaus plano koncepciją. Tai būtų mišri teritorija, bet norime, kad būtų miestui naudinga teritorija, kad būtų priėjimas prie vandens, kaip buvo planuojama, kai ši teritorija buvo išimama iš uosto. Mūsų tikslas yra, kad tai būtų gražus priėjimas, patogus, kad tai būtų žmonių traukos taškas – tiek vietinių, tiek turistų. Norime padidinti miesto patrauklumą“, – sakė N. Tilindis.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas akcentavo, kad dabar jau galima kalbėti apie konkrečius planuojamus, o ne apie galimus darbus.

„Jau galime kalbėti apie bendras vizijas ir bendrą interesą. Galiu pasidžiaugti, kad tiek miesto, tiek uosto, tiek teritorijos savininkų nusiteikimas dirbti drauge, kad ši teritorija virstų miesto puošmena, yra rimtas. Iš tiesų laukia ilgas ir didelis darbas“, – sakė meras.

reklama


terpe.lt nuotr.

„Memelio miestas“ užima 5 ha plotą. Su krantinėmis – vienu hektaru daugiau. Teritorijoje planuojama 40-70 tūkst. kv. m. ploto statinių. 

Jo teigimu, vertinant planus optimistiškai, teritoriją planuojama išplėtoti iki 2025 metų. Tai esą yra ambicingas uždavinys, bet jis nėra neįveikiamas, jeigu bus suderinti miesto, uosto ir savininkų veiksmai. Sekantis žingsnis – detalaus plano parengimas, kitaip tariant, proceso, kuris dabar yra sustojęs, tęsimas.

„Memelio miestas“ užima 5 ha plotą. Su krantinėmis – vienu hektaru daugiau. Teritorijoje planuojama 40-70 tūkst. kv. m ploto statinių. Naujieji teritorijos savininkai jau anksčiau pakvietė miestiečius teikti idėjas teritorijai tvarkyti, jų jau yra sulaukta.

„Įdomios idėjos. Aišku, galbūt jos siauresnės, o mūsų tikslas yra padaryti kompleksinį teritorijos išvystymą. Tarp siūlymų buvo parkas, koks nors pramogų centras, pasilinksminimo centras – daugiau lokalūs objektai. Mūsų tikslas būtų viską apimti ir padaryti teritoriją ne tik vienai žmonių ar amžiaus grupei, o visiems miestiečiams ir turistams“, – kalbėjo N. Tilindis.

V. Grubliauskas patikino, kad nebuvo kalbėta apie kokį nors finansinį miesto prisidėjimą prie „Memelio miesto“ plėtojimo. Savivaldybė ketina prisidėti padėdama judinti procesus ir derinti dokumentus įvairiose institucijose sostinėje.


arches.lt nuotr.

Jau ir lig šiol būta įvairių pasiūlymų, kaip turi atrodyti iš uosto perimta teritorija.

reklama