Po pralaimėjimo pratrūkęs Šaras: lyga norėjo šito finalo ir dabar yra patenkinta

Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius
  © Paulius Peleckis

Kauno „Žalgiris“ turėjo problemų pirmajame LKL finalo serijos mače, tačiau reikalus tuomet išsprendė antroje rungtynių pusėje. Šįkart žalgiriečiams perimti iniciatyvos nepavyko viso susitikimo metu ir atsilaikęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ iškovojo pirmąjį laimėjimą finale per septynerius metus.

Energijos ir kovingumo iš savo auklėtinių pasigedęs žalgiriečių strategas Šarūnas Jasikevičius po mačo nevengė mesti akmenų ne tik į savo žaidėjų ar arbitrų, kurie jam rungtynių metu skyrė ir techninę pražangą, daržą, tačiau nedviprasmiškai užsiminė ir apie pačios lygos įtaką kai kuriems sprendimams, priimamiems susitikimo metu.

Š. Jasikevičiaus nuomone, LKL vadovai turėtų būti patenkinti „Lietuvos ryto“ buvimu finale bei vėl priminė jo manymu kiek neteisingai pusfinalio serijoje tarp vilniečių ir Klaipėdos „Neptūno“ savo darbą atlikusius arbitrus.

„Šiandien kas labiausiai patenkinti tuo („Lietuvos ryto“ pergale – Alfa.lt), tai yra Lietuvos krepšinio lyga. Jie labai norėjo tokio finalo, tas labai matėsi pusfinalio serijoje („Lietuvos ryto“ ir „Neptūno“ – Alfa.lt). Ne iš gero gyvenimo tą sakome, bet nesakyti neįmanoma.

Po to labai svarbūs švilpukai buvo Mavrokefalidžio „neštas“ ir Kevino pražanga. Echodas mūsų manymu mynė ant linijos. Ir iškart treneriui techninė. Ji aišku buvo pelnyta, nes vis tiek buvo peržengtos ribos, bet visi tie švilpukai gali pakreipti rungtynes į kitas puses.

Taip, kad lyga norėjo šito finalo – lygai fainai. Mes, aišku, žiūrime iš kitos pusės. Aš, kaip treneris, suprantu, kad daug fanų yra už mūsų nugaros ir jie laukia kažkokio pasiaiškinimo. Taip, kad taip, tai kažkiek prisidėjo prie pralaimėjimo“, – kritikos strėlėmis svaidėsi Š. Jasikevičius.

Kalbėdamas apie rungtynes, Šaras išskyrė kur kas labiau atsidavimą parodžiusius vilniečius, kurie pranoko jo auklėtinius fiziškumu ir noru.

„Reikia pasveikinti „Lietuvos rytą“. Laimėjo komanda, kuri labiau norėjo laimėti. Jie tikrai atsidavę kovėsi, kabinosi mums į atlapus ir ėjo iš paskutiniųjų. Neatsakėme į fizinį kontaktą, neturėjome tokio noro. Visur vėlavome – net nesuprantu, kaip pirmoje pusėje atsilikome tik šešiais taškais.

Žinant mūsų žaidimą po finalo ketverto, labai šitas pralaimėjimas nestebina ir neturėtų stebinti ir kitų. 1-1, viskas prasideda iš naujo, tik dabar jau tai – penkių rungtynių serija“, – sakė Šaras.

– Kaip vertintumėte teisėjų darbą?

– Manau, kad kiekvienas 50 ant 50 švilpukas buvo neaiškus. Buvo labai daug detalių, kurios galėjo pasverti rungtynes į kitą pusę. Pavyzdžiui, pirmajame kėlinyje Jankūno dvi greitos pražangos. Jos labai neaiškios. Girdžiūnui labai aiškiai antra pražanga, nes jis pats net ranką pakelia – ir ji nešvilpiama. Echodui irgi antra pražanga, antrą sykį daro lygiai tą patį, o pražanga neužfiksuojama.

Šiandien kas labiausiai patenkinti tuo, tai yra Lietuvos krepšinio lyga. Jie labai norėjo tokio finalo, tas labai matėsi pusfinalio serijoje („Lietuvos ryto“ ir „Neptūno“ – Alfa.lt). Ne iš gero gyvenimo tą sakome, bet nesakyti neįmanoma.

Po to labai svarbūs švilpukai buvo Mavrokefalidžio „neštas“ ir Kevino pražanga. Echodas mūsų manymu mynė ant linijos. Ir iškart treneriui techninė. Ji aišku buvo pelnyta, nes vis tiek buvo peržengtos ribos, bet visi tie švilpukai gali pakreipti rungtynes į kitas puses.


LKL finalas: Lietuvos rytas - Žalgiris

LKL finalas: Lietuvos rytas - Žalgiris© Paulius Peleckis

Taip, kad lyga norėjo šito finalo – lygai fainai. Mes, aišku, žiūrime iš kitos pusės. Aš, kaip treneris, suprantu, kad daug fanų yra už mūsų nugaros ir jie laukia kažkokio pasiaiškinimo. Taip, kad taip, tai kažkiek prisidėjo prie to. Bet nereikia bėgti nuo fakto, kad aš neužvedžiau žaidėjų, komandos, kaip tai padarė Rimas (Kurtinaitis). Jie norėjo labiau, o krepšinyje laimi dažniausiai ta komanda, kuri nori labiau.

– Ar nebijote gauti baudos už tokią teisėjų kritiką?

– Aš žinau, kad gausiu baudą, bet na ir kas? Nebent supyks žmona. Nešnekėti apie tai negalima. Žinome, kad ilgesnė serija yra maloniau visiems. Bet mes neatlikome savo darbo – čia irgi yra faktas. Vilniečiai žaidė užsivedę ir nusipelnė laimėti.

– Ką daryti, kad situacija iki ketvirtadienio pasikeistų žaidimo prasme?

– Ką daryti – eiti daugiau kovoti. Krepšinis čia yra antraeilis dalykas, kaip ir taktikos. „Lietuvos rytas“ Kaune žaidė su dviem deriniais didžiąją rungtynių dalį, šiandien su vienu, kurį naudoja nuo pat sezono pradžios. Kevinas tą derinį žino, net jau nerodome to derinio. Ir vis tiek kažkodėl jų žaidėjai yra žingsniu priekyje. Ne deriniai žaidžia, ne taktikos, o pirmiausia atsidavimas, širdis ir šiandien pas juos to buvo daugiau.

Tos pačios problemos. Labai blogi sprendimai, labai daug broko. To broko, kurio nematote, Per minutės pertraukėlę nusibraižai derinį, ne ten stovime, koncentracijos stoka. Viskas susieina. Visuose ketvirčiuose, likus žaisti 3-4 minutes, turėdavome tik po 3 pražangas. Tai akivaizdžiai rodo mūsų agresyvumo stoką. Pirmame kėlinyje keturis kartus varžovai įmetė su pražanga.

– Artūras Milaknis puikiai sužaidė pirmose rungtynėse, tačiau šiandien liko šešėlyje. Ar tai – „Lietuvos ryto“ trenerių sprendimų nuopelnas?

– Padarė kai kuriuos sprendimus ir A. Milaknio treneris, kadangi taip ginantis nebuvo galima laikyti jo aikštelėje. Treneris jį irgi išėmė iš rungtynių. Kaip paskui matėme, buvo tų metimų. Artūras žino savo situaciją su manimi, aš juo labai pasitikiu, bet yra dar tokie dalykai, kad jis visą laiką blogai ginasi, tai blogai ir puola. Krepšinis visą laiką prasideda nuo gynybos. Tai yra viena pagrindinių taisyklių – tu turi gintis, kad gerai pultum. Jeigu apsigini gauni pasitikėjimo savimi ir ateina puolimas žymiai lengviau.

– Loukas Mavrokefalidis šiandien pelnė 24 taškus. Ar jis toks geras, ar jam tiesiog sekėsi?

– Ar jis toks geras? Mavro mano draugelis, tad aš sakysiu, kad jis labai geras. Bet šiandien mes jį padarėme dar geresniu.

– Kiek buvo nemalonūs Kramerio metimai iš distancijos ir Beno Madgeno metimai?

– Kramerio metimus rizikuojame ir visi tą žino, o su Madgenu nerizikuojame. Kai jis sugeba padaryti dvitaškį su pražanga greitame puolime, kai turime vos vieną komandinę pražangą – nepykite, treneris negali prisiimti atsakomybės už tokius dalykus. Už Kramerį aš prisiimu atsakomybę, nes tai buvo mūsų taktika. Lygiai tokia pati, kokią daro dauguma Europos komandų ir didelė dalis Lietuvos krepšinio lygos komandų.

– Ar Beno Udriho trauma rimta?

– Negaliu kol kas pasakyti – gavo tiesiai į akį. Nelabai net gali atmerkti akies.

– Turbūt pasiekė žinios, kad mirė vienas iš buvusių Atėnų „Panathinaikos“ klubo savininkų – Pavlos Giannakopoulos.

– Ponas Pavlos iš tikrųjų buvo įspūdinga asmenybė, kuris su labai limituotomis anglų kalbos žiniomis ateidavo ir kreipdavosi į mane „family“ (liet. – šeima). Multimilijonierius, kuris su tokiu paprastumu pavergdavo žmones. Jo firmos žmonės jį absoliučiai mylėjo, ir myli jo brolį. Sakau, ypač jis pribloškia savo paprastumu, gerumu žmonėms. Ateis laikas iškeliauti mums visiems, bet nefainai, kai per mėnesį išeina net du broliai. Tikiuosi, kad jie laimės Graikijos čempionatą ir paskirs jį ponui Pavlos ir Kostui.