Aiškūs 7 klubai, su kuriais vasarą derėsis LeBronas

LeBronas Jamesas
LeBronas Jamesas
  © SCANPIX
Alfa.lt
2018-06-11 17:09

NBA sezonas prieš kelias dienas pasibaigė, tačiau dramos stipriausios pasaulio krepšinio lygos virtuvėje netrūks ir vasarą. Jau kitą savaitę Brukline įvyks naujokų birža, o liepos pradžios komandos nersis iš kailio mėgindamos prisivilioti geidžiamiausius laisvuosius agentus.

Neabejotinai labiausiai norimas krepšininkas rinkoje šiemet bus LeBronas Jamesas, kurio sutartis su Klivlando „Cavaliers“ baigiasi, o patirtas „sausas“ pralaimėjimas NBA finale prieš „Golden State Warriors“ leidžia tikėtis jo išvykimo į kitą komandą.

Aiškėjant galimoms Karaliaus karjeros kryptims, ESPN žurnalistas Stephenas A. Smithas išskyrė 7 klubus, su kuriais L. Jamesas derėsis šią vasarą.

Žinomo apžvalgininko turimais duomenimis puolėjas susitiks su Bostono „Celtics“, Filadelfijos „76ers“, Los Andželo „Lakers“, Hjustono „Rockets“, „Warriors“, Majamio „Heat“ ir dabartinės savo ekipos „Cavaliers“ atstovais.

Nors neabejojama, kad L. Jamesas pirmenybę teikia išvykimui iš Klivlando, manoma, kad gavus pažadus apie pastiprinimą arba įvykdžius tam skirtus mainus puolėjas galėtų apsigalvoti. Vis tik realesniais variantais laikomi kiti klubai.

Los Andželo ir Majamio komandos patraukliausiai L. Jamesui atrodo dėl puikių sąlygų jo šeimai bei itin šilto klimato. Kino industrija pasižyminčiame Los Andžele žaidėjas galėtų dalyvauti įvairiuose reklaminiuose renginiuose, o Majamyje praeityje jau žaidęs LeBronas rastų ten jau turimą nekilnojamąjį turtą bei gerą bičiulį Dwyane‘ą Wade‘ą. Vis tik tiek „Lakers“, tiek „Heat“ nėra laikomos favoritėmis, kadangi toli gražu negalėtų suteikti L. Jamesui partnerių, tinkamų kovai dėl čempionų trofėjų.

Visai kita situacija yra Hjustone, Filadelfijoje ir Bostone. „Rockets“ jau šiemet liko tik per plauką nuo pergalės prieš „Warriors“ Vakarų konferencijos finale, kai paskutines dvejas rungtynes pralaimėjo jau be traumą patyrusio kito gero LeBrono bičiulio Chriso Paulo. Savo ruožtu „Celtics“ ir „Sixers“ yra laikomos bene talentingiausiomis ateities komandomis visoje lygoje, kurioms pasistiprinimas geriausiu lygos krepšininku suteiktų taip trokštamą šansą mesti iššūkį „Warriors“.

Tarp kandidatų netikėtai įvardijama ir „Warriors“ komanda, tačiau šis variantas laikomas itin neįtikimu. Itin savo palikimą vertinantis L. Jamesas greičiausiai nesiryš kartoti Kevino Duranto klaidos ir nepapildys stipriausios pasaulio komandos statusą ir taip ir turinčios ekipos.

Tiesa, tarp įvardintų komandų trūksta dar vienos – San Antonijaus „Spurs“. Šios treneris Greggas Popovichius jau yra suplanavęs susitikimą su L. Jamesu, o itin legendiniam strategui prijaučiantis puolėjas neabejotinai apsvarstys galimybę persikelti ir į šį Teksaso klubą.