Onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams reikalinga pagalba suvienijo garsius atlikėjus

Labdaringas renginys „Atviros langinės“
Labdaringas renginys „Atviros langinės“
  © Organizatoriai
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2018-06-11 15:40

Vilniaus mokytojų namų kiemelyje šeštadienį vyko labdaringas renginys „Atviros langinės“. Vytauto Kernagio fondas bei vaikų vėžio asociacija „Paguoda“ visuomenę kvietė aukoti lėšų onkologinėmis ligomis sergančių vaikų gydymui. 

Renginys šiemet sutraukė ne tik žinomus Lietuvos atlikėjus, bet ir daugybę vilniečių, neabejingų vaikų kovai su klastinga liga.

Atverti savo širdis gerumui miestiečius kvietė garsūs atlikėjai: grupė SKAMP, Jurgis Didžiulis, Migloko, Mantas Wizard, Giedrius Arbačiauskas, Monika Juškevičiūtė, Bjelle, Algirdo Latėno ir Vido Bareikio vadovaujama studentų grupė „NepriKlausomas koncertas“ ir daugybė kitų Lietuvos atlikėjų bei aktorių.

Prie labdaringo renginio savo pasirodymu prisidėjęs Jurgis Didžiulis sako, jog tokie renginiai yra labai prasmingi dėl savo kilnaus tikslo. „Darydami kažką gero, ką mes ir patys norime padaryti, mes jaučiame, kad tai yra ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų“, – sakė J. Didžiulis.

Atlikėjui antrino ir grupės SKAMP narys Viktoras Diawara, kuris teigė, jog pasirodymas tokiame renginyje bet kuriam atlikėjui yra būdas padaryti dar vieną gerą darbą.

„Aš manau, kad gyvenime visą laiką reikia kažką grąžinti, kai kažko turi. Kai užlipdamas ant scenos gali padaryti gerą darbą, padėti surinkti pinigų tiems, kuriems jų ypač reikia, ar atkreipti dėmesį, tai nėra sunkus darbas. Ateina laikas, kai turi kažką grąžinti, o tai yra malonu“, – kalbėjo žinomas atlikėjas.

Dainininkė Bjelle po koncerto džiaugėsi žmonių sukurta šilta ir jaukia atmosfera, šypsenomis bei pabrėžė, kaip svarbu yra dalytis tuo, ką turi geriausio.

„Būtina dalytis viskuo, ką turi, – daina, dovana, pinigais ar laiku. Taip gyvensime žymiai laimingiau, pasaulis aplink bus žymiai gražesnis“, – įsitikinusi Bjelle.

Gerumo dienos „Atvertos langinės“ vedėja Gabrielė Martirosionaitė renginio metu svečius nuolat ragino nepamiršti pagrindinio šventės tikslo. Kaip sakė Vytauto Kernagio fondo programų vadovė Daiva Kavaliauskienė, dalyviai buvo skatinami nelikti abejingi ir aktyviai rinkti lėšas labai svarbiai onkologinėmis ligomis sergančių vaikų gydymo aparatūrai.

„Drauge su Lietuvos vaikų vėžio asociacija „Paguoda“ sukūrėme išties jaukų renginį, kuriame švenčiame gyvenimą galvodami apie tuos, kurie šiuo metu kovoja su negailestinga liga. Šiandien jų nėra kartu su mumis, tačiau jie kantriai laukia mūsų pagalbos“, – teigė D. Kavaliauskienė.

Lietuvos vaikų vėžio asociacijos vadovė Daiva Žaromskienė pabrėžė, jog nauja aparatūra yra būtina efektyviam onkologinėmis ligomis sergančių vaikų gydymui. Jos teigimu, tai leis atidžiau stebėti mažųjų pacientų savijautą ir poreikius po sudėtingų ir skausmingų procedūrų.

„Ši aparatūra padės gydytojams sekti, reguliuoti vaiko būklę, kontroliuoti kraujo spaudimą bei temperatūrą ne tik sudėtingos procedūros, bet ir transportavimo metu, netgi dingus elektros maitinimui iki 3 val.“, – sakė asociacijos vadovė.

Pirmą kartą organizuoto renginio metu apsilankę šimtai neabejingų žmonių vaikams suaukojo daugiau nei 1580 eurų.

Organizatoriai dėkojo visiems renginio svečiams, kurie susirinko į šventę ir rado galimybių prisidėti prie pagalbos sergantiems vaikams.Visos surinktos lėšos bus paviešintos ir tikslingai nukeliaus VU Santaros klinikose įsikūrusiam Vaikų kaulų čiulpų transplantacijos poskyriui naujai aparatūrai įsigyti. Vieno tokio aparato kaina siekia 5 tūkst. eurų, o reikalingi keturi. Deja, surinktos sumos kol kas nepakanka.

Pasibaigus labdaringai šventei, organizatoriai ir toliau kviečia aukoti pinigus iki rugpjūčio 23 d. – tol, kol bus surinktos lėšos visiems reikalingiems aparatams. Pasirinktą sumą galite pervesti sąskaitos numeriu: VŠĮ „Vytauto Kernagio Fondas“ LT947300010145564712. Mokėjimo paskirtyje būtina nurodyti: Renginys „Atviros langinės“. Aukoti taip pat galima telefonu 1490 (auka 2 eurai). Detalesnę informaciją apie renginį ir galimybę aukoti rasite www.kernagis.lt ir www.paguoda.lt.

Onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams reikalinga pagalba suvienijo garsius atlikėjus

Labdaringas renginys „Atviros langinės“
+12