Atlyginimų nesulaukiantiems „Nevėžio“ krepšininkams savivaldybė pagalbos rankos neištiesė

Nevėžio klubas nesulaukė savivaldybės gelbėjimosi rato (rinkosaikste.lt nuotr.)
Nevėžio klubas nesulaukė savivaldybės gelbėjimosi rato (rinkosaikste.lt nuotr.)

Kėdainių krepšinio klubas „Nevėžis“ penktadienį vėl prašė pinigų iš savivaldybės. Tikėjosi gauti 35 tūkst. eurų, tačiau rajono politikai šį kartą pinigų neskyrė ir šio klausimo svarstymą atidėjo iki kito rajono Tarybos posėdžio, vyksiančio birželio mėnesį. „Nevėžis“ ir toliau balansuoja ties pavojinga riba – atlyginimai krepšininkams vėluoja, o klubas iki birželio 7 d. turi audito bendrovei pristatyti finansines ataskaitas. Nuo jų turinio priklausys, ar Lietuvos krepšinio lyga išduos „Nevėžiui“ kito sezono licenciją.

Pasigedo išsamios informacijos

35 tūkst. eurų, kuriuos tikėjosi gauti iš savivaldybės, privatus krepšinio klubas „Nevėžis“ ketino panaudoti žaidėjų atlyginimams išmokėti. Paaiškėjo, kad „Nevėžio“ krepšininkai atlyginimų dar nėra sulaukę už balandžio mėnesį. Klubą slegia ir didžiulės skolos kreditoriams – buvusiems žaidėjams, jų agentams bei darbuotojams. Jeigu nepavyks jų likviduoti, kitą sezoną „Nevėžis“ gali iškristi iš elitinės Lietuvos krepšinio lygos (LKL).

Iki šiol dosniai paramą daliję mokesčių mokėtojų lėšomis privatų klubą rėmę rajono politikai šį kartą rimtai suabejojo, ar tikslinga toliau jam skirti dešimtis ir net šimtus tūkstančių eurų. Juolab kad šiais metais klubui jau pervesti 183 tūkst. eurų programai, kuri šiemet pirmą kartą įvykdyta – komanda užėmė 8 vietą LKL šį sezoną.

Abejonių tolimesnės paramos tikslingumu politikams sukėlė aiškios informacijos apie tikrąją klubo finansinę padėtį nebuvimas. Nors klubo vadovas pateikė įvairius skaičius, politikai priekaištavo negaunantys visos informacijos ir negalintys tiksliai paskaičiuoti, kiek per metus padidėjo klubo skolos.

Paramos skyrimą nukėlė mėnesiui

Dėl klubą skandinančių skolų ir kitų problemų tradiciškai rajono savivaldybės Tarybos posėdžio metu skambėjo replikos, esą dėl susidariusios situacijos kalta žiniasklaida. Neva dėl to, kad išsamiai aprašomos klubo bėdos, jam sunku rasti rėmėjų. Tačiau kiti politikai buvo kiek kitokios nuomonės.

„Ar tikrai užteks tų 35 tūkstančių, ar nereikės vėl ateiti ir prašyti po poros mėnesių ar trijų, ar rudenį, prasidėjus sezonui, ar nebus taip, kad vėl trūksta pinigų? Jūs realiai įvertinote situaciją, dėl 35 tūkst. eurų poreikio iš savivaldybės?“ – klubo vadovo V. Avyžiaus klausė rajono savivaldybės Tarybos narė, buvusi ilgametė merė Nijolė Naujokienė.


Vaidotas Avyžius

Vaidotas Avyžius© Algimantas Barzdžius

Atsakydamas klubo direktorius tikino, jog prašomos pinigų sumos reikia dabar, norint išmokėti žaidėjams atlyginimus. V. Avyžius pripažino – pinigų reikia ir daugiau, tačiau jis apeliavo į verslininkus, potencialiai galinčius paremti klubą.

N. Naujokienei pritarė ir kitas politikos senbuvis, Tarybos narys, buvęs ilgametis rajono meras Viktoras Muntianas.

„Problemų, kurių atsirado klube, iš tikrųjų yra dėl to, kad visiškai netikęs klubo valdymas, netikęs darbas su rėmėjais. Savivaldybės biudžetas – ne išlaidoms dengti, o finansuoti programoms. Todėl nematau reikalo dabar šį klausimą iš viso svarstyti“, – kalbėjo buvęs ilgametis rajono meras V. Muntianas.

Po diskusijų dauguma politikų balsavo už siūlymą klausimą dėl papildomos finansinės paramos skyrimo atidėti mėnesiui. Tada iš esmės ketinama svarstyti, ar toliau biudžeto lėšomis remti į skolų liūną grimztantį klubą, ar atsisakyti skirti jam paramą. Iki birželio pabaigos klubas turės pristatyti, kaip jam sekėsi ieškoti potencialių rėmėjų.

Ar esama vilčių nuo visiško žlugimo išgelbėti privatų klubą, kurio vienintele viltimi, akivaizdu, tapo savivaldybės dalijami mokesčių mokėtojų pinigai? Gana įdomiai šiame kontekste nuskambėjo Kėdainių rajono mero pasvarstymas, kad, neskyrus prašomos 35 tūkst. eurų papildomos paramos, egzistuoja 99 proc. tikimybė, jog komandos nebeliks.

Krepšininkai surengė streiką

Panašu, kad vėluojantys atlyginimai krepšininkams tapo rimta problema, kurios neišsprendus, galinčia kitą sezoną išstumti „Nevėžį“ iš LKL gretų.

Praėjusį penktadienį „Nevėžio“ krepšininkai pirmą kartą šį sezoną surengė rimtu skandalu grasinusį virsti demaršą. Prieš LKL rungtynes su Kauno „Žalgiriu“ krepšininkai atsisakė lipti į autobusą ir vykti į Kauną. Taip sportininkai protestavo dėl vėluojančių atlyginimų.

Tiesa, vėliau klubo vadovams pavyko susidariusią kritinę situaciją išspręsti, „Nevėžio“ krepšininkai išvyko į Kauną, kur pralaimėjo „Žalgiriui“ ir baigė LKL sezoną.