V. Putiną fiureriu pavadinusiam Vilniaus valdininkui gresia iki dvejų metų nelaisvės

Darius Kiela
Darius Kiela
© Paulius Peleckis

Vilniaus miesto savivaldybės darbuotojas Darius Kiela sulaukė baudžiamosios bylos, kai virtualioje erdvėje ėmė komentuoti Rusijos politiką. Dabar savivaldybės tarnautojui gresia laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Vilniaus miesto savivaldybės Saugaus eismo departamento Viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas kaltinamas tuo, kad internete, komentuodamas karą Ukrainoje, viešai tyčiojosi, kurstė ir skatino neapykantą rusų atžvilgiu.

reklama

Į teisiamųjų suolą D. Kielą pasodino trys komentarai, prieš daugiau nei metus publikuoti internete. Valdininką domino straipsniai, susiję su Rusijos ir Ukrainos karu, padėtimi okupuotoje Ukrainos dalyje. D. Kiela viešai skelbė, kad Rusija yra Lietuvos ir viso pasaulio priešas, šalis, valdoma skurdo, bado ir nevykėlių.

Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną vilnietis įvardijo kaip oligarchą fiurerį, valdantį fašistinę valstybę.

Radikaliausią nuomonę D. Kiela reiškė teigdamas, jog džiaugiasi Ukrainoje nukautais rusais, kadangi dėl šių kaltės žuvo tūkstančiai žmonių.

reklama

Pagal Baudžiamąjį kodeksą už tokį neapykantos kurstymą gresia kelios bausmės – bauda, laisvės apribojimas, areštas, o griežčiausia numatyta bausmė – laisvės atėmimas iki dvejų metų. Tačiau pastarosios bausmės D. Kiela gali išvengti – griežčiausia bausmė paprastai skiriama tik ne vieną kartą anksčiau teistiems teisiamiesiems.

reklama

V. Putiną fiureriu pavadinusiam Vilniaus valdininkui gresia iki dvejų metų nelaisvės

Darius Kiela
+4