Karalius išlaikė Rytų sostą: titaniškos LeBrono pastangos išvedė „Cavs“ į dar vieną finalą

2018-05-28 06:30

Niekada nestatyk prieš LeBroną Jamesą Rytų konferencijos atkrintamųjų serijoje. Ši pastaraisiais metais už Atlanto išpopuliarėjusi frazė tik dar kartą pasitvirtino šiąnakt sužaistose konferencijos finalo septintosiose rungtynėse.

Favoritais lemiamame susitikime nelaikyti ir Keviną Love'ą dar šeštame mače praradę Klivlando „Cavaliers“ Bostone 87:79 (18:26, 21:17, 20:13, 28:23) nukovė „Celtics“ bei laimėję seriją 4:3 ketvirtą kartą iš eilės žais NBA finale. L. Jamesui tai bus net aštuntasis finalas iš eilės – paskutinį sykį jo atstovaujama komanda Rytų konferencijoje buvo eliminuota dar 2010-aisiais, kai pusfinalyje tai rezultatu 4:2 padarė tie patys „Celtics“. Nuo to laiko puolėjo atstovaujamos Majamio „Heat“ ir „Cavaliers“ komandos laimėjo net 24 serijas iš eilės.

Į lemiamą kovą „Cavs“ teko stoti be K. Love'o. Šis užvakar vykusiose rungtynėse Klivlande skausmingai susidūrė su Jaysonu Tatumu bei dėl smegenų sukrėtimo negavo NBA vadovų leidimo žaisti lemiamose rungtynėse. Tiesa, neabejojama, kad puolėjas turėtų į aikštę grįžti jau per didžiojo finalo startą, kuris bus duotas ketvirtadienį.

Klivlando komandos varžovas jame paaiškės rytoj, kuomet taip pat septintosiose Vakarų konferencijos finalo rungtynėse Hjustone „Rockets“ priims „Golden State Warriors“ klubą. „Kariai“ prieš „Cavaliers“ finale žaidė pastaruosius trejus metus, o „raketos“ svarbiausios sezono serijos nėra žaidusios nuo 1995-ųjų metų.

Pergalė Bostone „Cavaliers“ ekipai tapo dvigubai saldžia dėl to, kad iki tol šiose atkrintamosiose „TD Garden“ arenoje nebuvo laimėjusi jokia ekipa – „Celtics“ buvo iškovoję net 10 pergalių iš eilės. Vis dėlto šią statistiką sulaužyti padėjo įspūdingas L. Jameso žaidimas ir lemiamu metu jam pagalbos ranką ištiesę komandos draugai.

Be keitimų rungtyniavęs LeBronas iš viso surinko 35 taškus, atkovojo 15 kamuolių ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus, tačiau į finalą greičiausiai nebūtų patekęs, jei ne geriausias savo rungtynes atkrintamosiose sužaidęs Jeffas Greenas (19 taškų) ar kertiniu metu tris tritaškius realizavęs J.R. Smithas.

L. Jamesas dominavo ir visos serijos metu. Po daugiau nei 41 minutę žaidęs puolėjas rinko po 33,6 taško, atkovojo po 9 kamuolius ir atliko po 8,4 rezultatyvaus perdavimo, tačiau po pergalės nepamiršo ir įspūdingą pasirodymą šiose atkrintamosiose surengusio „Celtics“ jaunimo indėlio.

Jaysonas Tatumas© SCANPIX

Be Gordono Haywardo ir Kyrie Irvingo žaidę „keltai“ konferencijos finale buvo vedami visiškai „žalių“ krepšininkų – naujoko J. Tatumo (vidutiniškai 17,9 taško serijoje), antramečio Jayleno Browno (19,7) ir vos trečią sezoną lygoje sužaidusio Terry Rozier (13,6).

Vis tik lemiamame mače pagirtinai kovojusiems Bostono krepšininkams pritrūko patirties ir taiklumo. „Celtics“ pataikė vos 7 tritaškius iš 39, o vien T. Rozier prametė visus 10 mestų tolimų metimų. Tačiau nepaisant to, intrigą jie išlaikė beveik visų rungtynių metu, o antrajame kėlinyje net turėjo dviženklę persvarą.

„Celtics“ jau nuo pirmųjų minučių parodė, kad nežada Karaliui lengvo gyvenimo suteikti ir lemiamose rungtynėse. 6:0 startavę šeimininkai turėjo ir 7 taškų persvarą bei nepaisant L. Jameso tempiamų „Cavaliers“ persverto rezultato (18:17), kėlinį užbaigė atkarpa 9:0 bei laimėjo jį 26:18.

Antrojo ketvirčio pradžia Klivlandui taip pat nieko gero nežadėjo. Praktiškai jokios pagalbos iš komandos draugų nesulaukęs LeBronas vienu metu buvo surinkęs net 14 ekipos taškų iš 20, o vis kitą lyderį atradę „Celtics“ po keleto sėkmingų Alo Horfordo epizodų pabėgo 35:23. Vis tik pamažu įsivažiavę L. Jameso pagalbininkai ėmė pataikyti metimus, o „Cavaliers“ iki ilgosios pertraukos priartėjo iki 39:43.

Klivlando komandos situacija dar labiau pasitaisė trečiajame kėlinyje. Nors „Celtics“ sužaidus 4 minutes dar pirmavo 47:41, o praktiškai niekas iš „Cavs“ nesugebėjo realizuoti metimų iš žaidimo, kėlinio viduryje J.R. Smithas ir Jeffas Greenas galiausiai pralaužė ledus, o 9:0 spurtavę svečiai perėmė mačo kontrolę – 56:51. Prieš ketvirtąjį kėlinį „Cavaliers“ pirmavo 59:56.

„Celtics“ solidžiai pradėjo lemiamą ketvirtį. Jaysonas Tatumas įmetė dvitaškį, A. Horfordas pelnė du taškus su pražanga, o Marcusas Morrisas pataikė tritaškį ir atrodė, kad Bostonas gali vėl susigrąžinti kontrolę, tačiau Klivlandui galvą virš vandens leido išlaikyti J.R. Smitho ir Kyle'o Korverio tritaškiai – 67:64. Po L. Jameso dvitaškio „Cavs“ pirmavo 71:67, bet penki iš eilės J. Tatumo taškai vėl išvedė šeimininkus į priekį – 72:71. Vis tik kylančią audrą numalšino dar vienas tolimas J. Greeno metimas, o „Cavaliers“ vėl įgijo 4 taškų pranašumą (76:72), kurio šiose rungtynėse nebeiššvaistė.

Daugybę šansų priartėti turėjęs Bostonas prametė vieną metimą po kito, o sėkmingai greitame puolime progas išnaudoję George'as Hillas ir L. Jamesas „uždarė“ Rytų konferencijos finalą – 84:74.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 24 (7 atk. kam., 9/17 metimai), Alas Horfordas 17, Marcusas Morrisas 14 (12 atk. kam.), Jaylenas Brownas 13 (6 atk. kam., 3/12 trit.).

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 35 (15 atk. kam., 9 rez. perd., 9/16 dvit., 3/8 trit., 8/11 baud., 8 kld.), Jeffas Greenas 19 (8 atk. kam., 5/5 dvit., 2/9 trit.), J.R. Smithas 12 (3/8 trit.), Tristanas Thompsonas 10 (9 atk. kam.).