Šalto dušo pabudinti „Warriors“ antroje pusėje nušlavė „raketas“ ir išplėšė lemiamą mūšį Hjustone

Stephenas Curry
2018-05-27 06:41

64:25. Tokiu rezultatu antrąją šeštųjų NBA Vakarų konferencijos finalo rungtynių pusę laimėję „Golden State Warriors“ išgelbėjo savo sezoną bei išplėšė lemiamas serijos rungtynes Hjustone.

17 taškų deficitą po pirmojo kėlinio turėję „kariai“ įspūdingai smogė varžovams po ilgosios pertraukos bei sutriuškinę „Rockets“ komandą 115:86 (22:39, 29:22, 33:16, 31:9) dėl patekimo į didįjį NBA finalą kovos naktį iš pirmadienio į antradienį Lietuvos laiku.

„Warriors“ klubui pergalę garantavo pasakiškas ekipos snaiperių pasirodymas antroje rungtynių pusėje. Klay Thompsonas per trečiąjį ir ketvirtąjį kėlinį pataikė net 7 tritaškius, 4 pridėjo Stephenas Curry, o uraganinį puolimą bei geležinę gynybą pademonstravę „kariai“ nepaliko jokių šansų varžovams bei dar ketvirtojo kėlinio viduryje privertė svečius galvoti apie ateinantį septintąjį susitikimą.

Klay Thompsonas© SCANPIX

Jame „Rockets“ lauks sugrįžtančio Chriso Paulo, kuris dėl penktajame mače patirtos šlaunies traumos praleido šios nakties mačą. Pakartotiniai įžaidėjo būklės tyrimai bus atlikti komandai grįžus į Hjustoną, o ar amerikietis galės žaisti lemiamame mače, turėtų paaiškėti tik prieš pat susitikimą.

Nekantriai lemiamo mūšio turėtų laukti ir „Warriors“ - jau trečiose rungtynėse iš eilės nežaidęs Andre Iguodala taip pat gali išbėgti į aikštę paskutiniame Vakarų konferencijos finalo mače.

Nervingai prasidėjusiose rungtynėse keletą minučių nė vienai komandai nepavyko pelnyti taškų, tačiau pirmieji ledus pralaužė svečiai. Įspūdingai atakavę „Rockets“ krepšininkai per pirmąjį ketvirtį pataikė 8 tritaškius, pelnė 39 taškus bei įgijo įspūdingą 17 taškų persvarą.

Šalto dušo išprausti NBA čempionai antrajame kėlinyje ėmė vytis svečius. Pamažu įsivažiavę „Warriors“ lyderiai ėmė pataikyti savo metimus, o Kalifornijos komanda baigiantis kėliniui atsiliko jau tik 45:50. Tiesa, prieš pertrauką „raketos“ dar spėjo padidinti savo persvarą iki 61:51.

Galutinai iniciatyvą šeimininkai perėmė po pertraukos. Trimis Klay Thompsono ir Stepheno Curry tritaškiais kėlinį pradėję „kariai“ spurtavo 11:0, o dar vieną galingą smūgį varžovams sudavę ketvirčio pabaigoje laimėjo kėlinį net 33:16 bei prieš paskutines 12 minučių jau pirmavo 84:77. K. Thompsonas (4) ir S. Curry vien per trečiąjį ketvirtį kartu pataikė net 7 tritaškius.

Galutinai Hjustono komandos viltis užbaigti seriją dar Oklande „Warriors“ palaidojo ketvirtojo kėlinio pradžioje. Ir toliau į „Rockets“ krepšį vieną po kitos tritaškes bombas leidę K. Thompsonas ir S. Curry leido savo komandai kėlinį pradėti net 22:4, o „Warriors“ įgyjant triuškinamą persvarą Hjustono ekipos treneris Mike'as D'Antoni dar kėlinio viduryje ėmė į aikštę leisti mažiau žaidžiančius krepšininkus ir ruošti savo komandą lemiamam septintajam mūšiui, kuris vyks poryt.

Įdomu tai, kad iki 7 rungtynių serija išsitęsė ne tik Vakaruose, bet ir Rytų finale, kur kovoja Bostono „Celtics“ ir Klivlando „Cavaliers“. Tai pirmas kartas nuo 1979-ųjų, kai abejose konferencijų finaluose prireikė visų septynerių rungtynių.

„Warriors“: Klay Thompsonas 35 (6 atk. kam., 9/14 trit.), Stephenas Curry 29 (6 rez. perd., 7/9 dvit., 5/14 trit.), Kevinas Durantas 23 (7 atk. kam., 6/17 metimai, 10/14 baud.).

„Rockets“: Jamesas Hardenas 32 (7 atk. kam., 9 rez. perd., 6/12 dvit., 4/12 trit., 8/9 baud.), Ericas Gordonas 19 (4/6 trit.), Trevoras Ariza 14 (2/9 trit.), Geraldas Greenas 11.