Tragiškos „Liverpool“ vartininko klaidos lėmė „Real“ pergalę Čempionų lygos finale
C. Ronaldo tapo tituluočiausiu ČL žaidėju

Garethas Bale'as
2018-05-26 23:38

Madrido „Real“ futbolininkai ir toliau neužleidžia UEFA Čempionų lygos sosto.

Košmariškomis „Liverpool“ vartininko Loriso Kariuso klaidomis pasinaudoję Zinedine‘o Zidane‘o auklėtiniai Kijeve vykusiame finale nugalėjo 3:1 ir jau trečius metus iš eilės triumfavo pajėgiausiame Senojo žemyno futbolo turnyre.

„Karališkųjų“ pergalę lėmė du po keitimo pasirodžiusio Garetho Bale‘o įvarčiai, tačiau svarbiausiu finalo veikėju iš blogosios pusės tapo „Liverpool“ vartų sargas. 24-erių vokietis vaikiškai suklydo net du kartus, o dėl jo kaltės į „raudonųjų“ vartus krito pirmasis įvartis, įmuštas Karimo Benzema ir trečiasis, kurį pelnė G. Bale‘as. Anglijos komandoje vienintelį tikslų smūgį atliko Sadio Mane, trumpam išlyginęs rezultatą.

Pirmą kartą per 11 metų į finalą patekusiai „Liverpool“ ekipai finalas apkarto dar ir dėl lyderio bei rezultatyviausio žaidėjo Mohamedo Salah traumos. Egiptietis dar pirmajame kėlinyje skausmingai krito po susikabinimo rankomis su Sergio Ramosu bei susižeidęs petį po kelių minučių su ašaromis akyse buvo priverstas palikti aikštę.

„Real“ šis titulas tapo jau 13-uoju komandos istorijoje. „Karališkieji“ pastaraisiais metais tiesiog dominuoja šiame turnyre - šiandien pasiektas titulas tapo ne tik trečiuoju paeiliui, bet ir ketvirtuoju per pastarąjį penkmetį, mat „Real“ Čempionų lygą laimėjo ir 2014-aiais.

Komandos lyderiui Cristiano Ronaldo, kuriam šiandien pasižymėti nepavyko, šis trofėjus tapo jau penktuoju karjeroje. Pagal šį rodiklį portugalas tapo tituluočiausiu turnyro istorijoje, kuri skaičiuojama nuo 1992-ųjų metų.

Šiandieninis finalas prasidėjo aktyvesniu „Liverpool“ žaidimu, kurie per pirmąsias 20 minučių sukūrė gerokai daugiau pavojingų progų. Vis dėlto mačo eigą pakeitė M. Salah patirta trauma.

Mohamedas Salah© SCANPIX

Skausmingai po susidūrimo su S. Ramosu parkritęs egiptietis kurį laiką dar bandė rungtyniauti, tačiau galiausiai buvo pakeistas, o be lyderio likę Anglijos klubo futbolininkai gerokai pakriko. Nors „Real“ dėl traumos prarado gynėją Dani Carvajalį, per likusį pirmojo kėlinio laiką jau jie dominavo aikštėje ir buvo arčiau tikslo pasiekti įvartį.

Ledus Madrido komanda pralaužė po pertraukos. 52-ąją minutę itin grubią klaidą padarė L. Kariusas, o nuo K. Benzema kojos atsimušęs kamuolys įskriejo į vartus ir „Real“ išsiveržė į priekį.

Šoką patyrę „raudonieji“ nesutriko ir vos po 2 minučių S. Mane rezultatą išlygino, tačiau rungtynių baigtį nulėmė po keitimo pasirodžiusio G. Bale'o įvarčiai. Valas iš pradžių įmušė fantastiško grožio įvartį per save, o galutinai varžovus nužudė 83-ąją minutę, kai labai nesėkmingai jo smūgį atremti bandė tas pats L. Kariusas.