Kijevas Čempionų lygos finalą pasitiko 10 kartų išaugusiomis kainomis ir daugybe kitų problemų

Real sirgalius Kijeve
Real sirgalius Kijeve
© SCANPIX
Alfa.lt
2018-05-26 17:52

Nors Ukraina ir jos sostinė Kijevas paprastai laikomi pigiomis atostogų vietomis, Madrido „Real“ ir „Liverpool“ ekipų sirgaliai rastų daugybę kontrargumentų tokiam teiginiui.

Kijevo olimpiniame stadione jau šįvakar tarp šių komandų vyks UEFA Čempionų lygos finalas, o prieš jį netyla pranešimai apie itin įžūliai pasipelnyti užsimaniusius ukrainiečius. Artėjant Europos futbolo sezono kulminacijai kai kurie viešbučiai savo kambarių kainas pakėlė net iki dešimties kartų, o iš užsieniečių kuo daugiau pinigų išpešti bando ir taksi vairuotojai, barų savininkai ar kiti paslaugas teikiantys ukrainiečiai.

Be to, likus vos kelioms dienoms iki finalo britų kelionių operatoriui „World Choice Sports“ teko atšaukti net tris skrydžius į Kijevą. To priežastis – daugiau lėktuvų priimti nebepajėgiantis Ukrainos sostinės oro uostas.

„Bandėme viską išspręsti taip, kaip prideda, tačiau galiausiai pavargome bandydami gauti vietą nusileidimui Kijeve“, – išplatintame pranešime nusivylimo neslėpė britų kompanija, „ant ledo“ palikusi ne vieną šimtą „Liverpool“ aistruolių.

Daugybę problemų tūkstančiams į Kijevą vykti norinčių ispanų ir anglų sukėlęs Čempionų lygos finalas tapo dideliu galvos skausmu ir UEFA prezidentui Aleksandrui Čeferinui, kuris teisinosi, jog finalui pasirinkti Kijevą nebuvo jo sprendimas.

reklama

„Kijevas Čempionų lygos finalui buvo pasirinktas kitą dieną po mano išrinkimo, – sakė nuo 2016 m. pareigas užimantis slovėnas. – Be to, tai buvo vienintelė kandidatūra, tai mes net neturėjome pasirinkimo.“

Dėl UEFA sprendimo piktinasi ne tik sirgaliai, bet ir šįvakar susikausiančių komandų žaidėjai. Štai „Real“ kapitonas Sergio Ramosas negailėjo kritikos Kijevą pasirinkusiems funkcionieriams.

„Pasiekti kai kurias šalis Europoje gali būti itin komplikuota. Esu tikras, kad daugelis sirgalių norėtų, jog šios rungtynės būtų žaidžiamos kur kas arčiau namų. Į tai UEFA turėtų atsižvelgti labiau“, – sakė gynėjas.

Organizacijai nepadeda ir tai, kad į finalą po daugiau nei dešimtmečio pertraukos pateko „Liverpool“, pasižyminti itin gausia sirgalių armija. Šios ekipos sirgaliams buvo skirti beveik 17 tūkst. bilietų, tačiau manoma, kad jų Ukrainos sostinėje finalo metu bus dar gerokai daugiau.

Panašu, kad ateityje rinkdamasi Čempionų lygos finalo vietą UEFA pagalvos labiau. O bent jau artimiausius dvejus metus tokių problemų iškilti neturėtų – 2019 m. finalas vyks Madride, o dar po metų – Stambule, kuriuose svarbiausios sezono kovos sėkmingai buvo surengtos ir praeityje.

reklama