Nepavargstantis LeBronas beveik pusšimčiu taškų ištempė Klivlandą į lemiamas rungtynes

LeBronas Jamesas
2018-05-26 06:15

Rytų konferencijos finale ir toliau laimi tik namų komandos. Ant prarajos krašto atsidūręs LeBronas Jamesas sužaidė vienas geriausių karjeros rungtynių, o jo tempiama Klivlando „Cavaliers“ komanda vėl grįš į Bostoną.

„Kavalieriai“ namie 109:99 nugalėjo „Celtics“ ir išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą 3-3. Lemiamos septintosios rungtynės naktį iš sekmadienio į pirmadienį bus žaidžiamos Bostone, kur „keltai“ šių metų atkrintamosiose dar nesuklupo – iškovojo 10 pergalių iš eilės, tarp jų ir tris prieš Klivlandą.

Pergalę „Cavaliers“ ekipai ir vėl užtikrino neįtikėtinas L. Jameso žaidimas. Vos 114 sekundžių iš 48 minučių ilsėjęsis puolėjas pelnė net 46 taškus, atkovojo 11 kamuolių ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus, o skaudžiausiai varžovams dūrė ketvirtojo kėlinio pabaigoje.

Galvą virš vandens ilgą laikę laikę „Celtics“ likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes atsiliko 7 taškais, tačiau tuomet juos tiesiog paskandino Karaliaus magija. L. Jamesas dviejose iš eilės atakose smeigė sudėtingus tritaškius baigiantis atakos laikui ir surinkęs 8 taškus per pusantros minutės įtvirtino savo komandos pergalę.

LeBronui tai buvo jau 7-osios šių atkrintamųjų rungtynės, kai jis surenka bent 40 taškų, o pagal šį rodiklį jis pasivijo 1989-ųjų lemiamose kovose dominavusį Michaelą Jordaną. Daugiau tokių įspūdingą pasirodymų (8) yra surengęs tik Jerry Westas, tai padaręs dar 1965 metais. Be to, 46 taškai tapo geriausiu L. Jameso karjeros pasirodymu, kai jo komandai trūksta vos vieno pralaimėjimo iki sezono pabaigos – iki tol jis triskart buvo surinkęs po 45 taškus.

Jau pačioje rungtynių pradžioje „Cavaliers“ neteko antro pagal rezultatyvumą savo žaidėjo Kevino Love'o. 14,8 taško atkrintamosiose renkantis puolėjas susitrenkė galvomis su varžovų lyderiu Jaysonu Tatumu bei daugiau nei minutę praleidęs ant grindų iškeliavo į rūbinę, iš kurios negrįžo iki pat rungtynių pabaigos.

Kevinas Love'as© SCANPIX

Be K. Love'o likęs Klivlandas atsiliko visą pirmąjį kėlinį, o 15 taškų per ketvirtį surinkęs Jaylenas Brownas leido „Celtics“ po pirmųjų 12 minučių pirmauti 25:20. Vis tik antrajame kėlinyje šeimininkai perėmė iniciatyvą.

Penketas, kurį sudarė L. Jamesas ir keturi atsarginiai krepšininkai, leido „Cavaliers“ spurtuoti net 20:4, o galingą smūgį Bostonui sudavusi komanda įgijo dviženklę persvarą. Nors svečiai buvo sukontroliavę „kavalierių“ spurtą, 8 taškus iš eilės bei 17 per kėlinį pelnęs L. Jamesas leido savo komandai po pirmųjų dviejų kėlinių pirmauti 54:43.

„Celtics“ per visą trečiąjį kėlinį nė sykio nepriartėjo per vienženklį skirtumą, tačiau ketvirtajame ketvirtyje ramiai kvėpuoti varžovams neleido. Visą laiką per nedidelį atstumą besilaikę Bostono krepšininkai palaikė intrigą bei net penkis kartus buvo sumažinę atsilikimą iki 7 taškų. Vis dėlto lemiamą žodį rungtynėse tarė LeBronas, pataikęs du tritaškius iš fantastiškos srities, pridėjęs dvitaškį su pražanga bei užtikrinęs savo ekipai septintąsias ir lemiamas rungtynes Bostone.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 46 (11 atk. kam., 9 rez. perd., 12/26 dvit., 5/7 trit., 7/11 baud.), George'as Hillas 20 (7/9 dvit., 6/6 baud.), Jeffas Greenas 14, Larry Nance'as 10 (7 atk. kam.).

„Celtics“: Terry Rozier 28 (7 rez. perd., 6/10 trit.), Jaylenas Brownas 27 (9/13 dvit.), Jaysonas Tatumas 15, Marcusas Smartas (8 rez. perd.) ir Marcusas Morrisas po 10.