Smurtas Amerikoje: šūviai aidėjo mokykloje ir restorane

Išpuolis Oklahoma Sityje (Oklahoma)
Išpuolis Oklahoma Sityje (Oklahoma)
© SCANPIX
Alfa.lt | BNS
2018-05-25 23:03

Jungtinėse Valstijose penktadienį surengti net du labai pavojingi išpuoliai, tačiau per juos nekaltų žmonių aukų pavyko išvengti.

Noblesvilio Vakarų vidurinėje mokykloje (Indiana) per šaudynes buvo sužeisti du žmonės, o šaulys sulaikytas. Oklahoma Sičio (Oklahoma) restorane sužeistos trys moterys, o sprunkantį šaulį automobilių stovėjimo aikštelėje nušovė ginkluoti praeiviai.

Šaulį sustabdė mokytojas

Incidentas Noblesvilio Vakarų vidurinėje mokykloje, esančioje Indianos sostinės Indianapolio priemiestyje, įvyko apie 9 val. vietos (16 val. Lietuvos) laiku. Tyrėjų manymu, įtariamas šaulys – moksleivis – veikė vienas. Detalesnė informacija apie jo tapatybę kol kas neatskleidžiama.

„USA Today“ kalbintų liudininkų teigimu, užpuoliką herojiškai sustabdė vienas mokytojų, Jasonas Seamanas. Jis mokykloje dėsto gamtos mokslus, o taip pat vadovauja amerikietiško futbolo komandai. Sportiniai įgūdžiai jam esą galėję padėti grumtynėse su ginkluotu šauliu.

reklama

Tiesa, J. Seamanui išvengti sužeidimų vis dėlto nepavyko - jis buvo peršautas tris kartus, prireikė operacijos. Taip pat nukentėjo ir vienas mokinys.

„Jų šeimos buvo informuotos. Įtariamasis sulaikytas“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė vietos policijos atstovas Johnas Perrine'as.

Noblesvilio mokyklos mokiniai buvo nuvežti į kitą netoliese esančią mokyklą, iš kur juos pasiėmė tėvai.


Išpuolis Noblesvilio vidurinėje mokykloje (Indiana)© SCANPIX

Aštuntokas Chrisas Navarro sakė buvęs klasėje, kai išgirdo 16 šūvių prieš pat nuskambant skambučiui. „Įsijungė garsiakalbis, ir buvo pasakyta, kad esame užrakinti, (į klasę) atbėgo žmonių, ir mes nuėjome į klasės galą. Aš su dar trimis žmonėmis nuėjau į tokį mažą kambariuką gale“, – sakė moksleivis, ramiai stovėjęs šalia jo pasiimti atvykusių tėvų.

Erica Higgins, viena iš sunerimusių motinų, atskubėjusių pasiimti savo vaikų, televizijai WTHR sakė sužinojusi apie šaudymą sūnaus mokykloje iš vienos jai paskambinusios giminaitės. „Tiesiog noriu apkabinti savo berniuką“, – sakė ji.

E. Higgins sakė, kad jos sūnų šis incidentas sukrėtė, tačiau jis teigė beveik nieko apie jį nežinąs.

Indianos gubernatorius Ericas Holcombas penktadienį paskelbė pranešimą, kuriame sakė, kad jis ir kiti valstijos lyderiai gauna informacijos apie situaciją Noblesvilyje, bei nurodė kad 100 valstijos policininkų padės vietos teisėsaugos pareigūnams.

„Mūsų mintys yra su visais, kuriuos paveikė ši siaubinga situacija“, – sakė gubernatorius.

reklama

Maždaug 50 tūkst. gyventojų turintis Noblesvilis yra apie 32 km į šiaurės rytus nutolęs nuo Indianapolio. Mokykloje, kurioje įvyko incidentas, mokosi apie 1,3 tūkst. 6-8 klasių moksleivių. Nuo kito penktadienio šioje mokykloje turėjo prasidėti vasaros atostogos.

Šaudymas Indianoje buvo dar vienas iš daugybės panašių incidentų JAV mokymosi įstaigose, kur ginkluotas smurtas tapo kasdienio gyvenimo dalimi. Gegužės 18-ąją Teksaso Santa Fė vidurinėje mokykloje per vieno moksleivio surengtas šaudynes žuvo 10 žmonių, o dar tiek pat buvo sužeisti. Anksčiau šiemet vienoje Floridos vidurinėje mokykloje buvo nušauti 14 mokinių ir trys pedagogai. Po šių žudynių išgyvenusieji pradėjo kampaniją prieš tokį smurtą.

Įsikišo ginkluoti civiliai

Kitas penktadienio incidentas užfiksuotas Oklahoma Sityje, kur pistoletu ginkluotas vyriškis įsiveržė į restoraną „Louie's On The Lake“, įsikūrusį prie Hefnerio ežero. Jis sužeidė tris restorano lankytojas, bet vėliau automobilių aikštelėje jį mirtinai sužeidė du ginkluoti civiliai, pranešė policija.

Incidentas įvyko maždaug 18 val. 30 min. vietos (penktadienį 3 val. 30 min. Lietuvos) laiku restorane „Louie's On The Lake“ prie Hefnerio ežero.

reklama

Įtariamasis, 28 metų Alexander'as Tilghmanas, šaunamuoju ginklu sužeidė vieną 39 metų moterį ir dvi nepilnametes, pranešė policija. Dar vienas neįvardytas asmuo susilaužė ranką bėgdamas nuo užpuoliko.

Šalia restorano šaulį nukovė du civiliai: Carlosas Nazario ir Bryanas Wittle'as, nurodė pareigūnai.


Išpuolis Oklahoma Sityje (Oklahoma)© SCANPIX

Policijos atstovas Bo Matthewsas sakė, kad per incidentą sužeistų asmenų būklė penktadienį yra gera. Koks buvo šaulio motyvas, kol kas neskelbiama, tačiau „USA Today“ skelbia, kad A. Tilghmanas socialiniuose tinkluose yra palikęs nemažai bauginančių įrašų, kuriuose teigė, kad jį persekioja šėtonas, ir kad jis bijo dėl savo gyvybės.

Vietos gyventojas Dennisas Willas žurnalistams sakė, kad tame restorane nukentėjo jo dukra ir anūkė. Vyras pasakojo, kad jo dukra jam paskambino po šaudynių ir pasakė, kad jos buvo sužeistos, kai atėjo į tą maitinimo įstaigą švęsti gimtadienio.

„Esame itin dėkingi, kad ši situacija nebuvo toliau eskaluojama, ir kad nėra daugiau sužeistųjų. Vis dėlto mūsų širdys yra su sužeistaisiais per šį incidentą“, – sakoma kompanijos, kuriai priklauso tas restoranas, pranešime.

Balandžio mėnesį Našvilyje Tenesyje, maitinimo įstaigoje „Waffle House“, vienas klientas atėmė iš užpuoliko šautuvą, bet prieš tai šis spėjo nušauti keturis žmones. Policija sakė, kad aukų būtų buvę daug daugiau, jei ne to kliento greita reakcija ir drąsa.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Smurtas Amerikoje: šūviai aidėjo mokykloje ir restorane

Išpuolis Oklahoma Sityje (Oklahoma)