E. Macronas Rusijoje liko griežtas bent sankcijų klausimu

E. Macronas ir V. Putinas
E. Macronas ir V. Putinas
© SCANPIX/REUTERS
Alfa.lt
2018-05-25 22:36

Prancūzijos ir Rusijos prezidentai per susitikimą pabrėžė būtinybę pagerinti dvišalius santykius, tačiau Emmanuelis Macronas liko nesukalbamas ES sankcijų klausimu.

„Mes neatšauksime sankcijų, jei niekas nesikeis. Šitai mes aptarėme su prezidentu Putinu“, – sakė E. Macronas, viešėdamas Sankt Peterburge (Rusija) vykstančiame ekonomikos forume.

reklama

„Kamuolys dabar yra Rusijos ir Ukrainos pusėje – viskas labai paprasta“, – pridūrė Prancūzijos prezidentas. Jis pabrėžė, kad ES valstybių ir vyriausybių vadovai susirinks liepą, kad naujai aptartų, ar reikia pratęsti sankcijas Rusijai dėl agresijos prieš Ukrainą.

E. Macronas taip pat tvirtino, kad Europa išlieka įsipareigojusi saugumo ir gynybos aljansui su Jungtinėmis Valstijomis, nepaisant pastarųjų nesutarimų dėl laisvos prekybos, Irano branduolinio susitarimo, Jeruzalės pripažinimo Izraelio sostine ir kitų klausimų.

Vokiečių leidinys „Der Spiegel“ pabrėžia, kad E. Macronas Sankt Peterburge buvo priimtas kaip gerbiamas svečias. V. Putinas su juo kalbėjosi pusketvirtos valandos.

reklama

Kaip nurodo „Laisvės radijas“ (RFE/RL), E. Macroną atlydėjusi delegacija Sankt Peterburge buvo gausiausia – ją sudarė 170 verslininkų iš 60 bendrovių. Iš viso forume buvo atstovaujamos 1400 bendrovių iš 70 šalių.

V. Putinas, kalbėdamas žurnalistų akivaizdoje, pabrėžė, kad pastaraisiais metais Rusijos ir Prancūzijos prekybos apimtis sparčiai auga.

reklama

E. Macronas Rusijoje liko griežtas bent sankcijų klausimu

E. Macronas ir V. Putinas
+2