Orų prognozė: iš karščio gniaužtų neištrūksime dar ilgai

Poilsiautojai prie Žaliųjų ežerų
Poilsiautojai prie Žaliųjų ežerų
© Dmitrijus Radlinskas
Gismeteo.lt | Alfa.lt
2018-05-25 18:48

Penktadienis daug kur Lietuvoje buvo saulėtas, pūtė gūsingas rytų krypties vėjas, o pietiniuose ir pietvakariniuose šalies rajonuose slinko lietaus debesys. Jau savaitgalį ateisiantys dar karštesni orai turėtų poilsiautojus kaip magnetas traukti prie vandens telkinių.

Sinoptikų teigimu, šeštadienį suksis pietryčių krypties vėjas, atslinks šiluma, daug kur šypsosis saulė. Po pietų tankesni debesys pasirodys vakariniuose šalies rajonuose, čia kai kur galimas ir vienas kitas lašas lietaus.

reklama

Nakties metu temperatūra svyruos tarp 10–16 laipsnių. Dieną Vilniuje, Šiauliuose ir pajūryje oras įkais iki 24 laipsnių. Kaune bus apie 25, o Panevėžyje – apie 26 laipsnius karščio.

Sekmadienį karštis svilins ir toliau, bus saulėta. Pūs silpnas, rytinių krypčių vėjas. Naktį išsilaikys panaši šiluma kaip ir šeštadienio naktį. Dienos metu bus laipsniu kitu karščiau, kai kur termometrai fiksuos net 27 laipsnius.

Ateinančią savaitę iš karščio gniaužtų taip pat neištrūksime. Temperatūra kils dar aukščiau, bus itin sausa. Termometrų stulpeliai pasieks, o vietomis ir perkops 30 laipsnių ribą.

reklama