I. Strazdauskaitės nužudymo byla: paaiškino, kodėl nužudymo vietoje rasta antra duobė

Karolis Bieliauskas
Karolis Bieliauskas
© Edvard Blaževič

2017 m. kovą visą Lietuvą sukrėtusi jaunos plungiškės Ievos Strazdauskaitės pagrobimo ir nužudymo byla perduota teismui.

Generalinė prokuratūra penktadienį paskelbė, kad byla, kurioje penkiems asmenims pateikti kaltinimai dėl plėšimo ir brutalaus jaunos merginos nužudymo, perduota Kauno apygardos teismui.

„Penki asmenys perduoti teismui, vienas iš kaltinamajame akte nurodytų epizodų – trys asmenys, kurie įtariami įvykdę I. Strazdauskaitės nužudymą, yra įtariami su dar vienu asmeniu 2016 m. balandį kelyje pagrobę Latvijos piliečio automobilį“, – sakė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Rimvydas Valentukevičius.

Anot jo, vyrai kaltinami I. Strazdauskaitę nužudę itin žiauriai, siekdami nuslėpti kitą nusikaltimą. Tokia nusikaltimo kvalifikacija reiškia, kad, pagal Baudžiamąjį kodeksą, įtariamiems žudikams gresia laisvės atėmimo bausmės nuo 8 iki 20 metų arba iki gyvos galvos.

Alfa.lt primena, kad brangų „Audi A7“ vairavusi I. Strazdauskaitė dingo 2017 m. kovo pradžioje, kai sekmadienio vakarą iš Plungės keliavo į Vilnių. Nors brangus automobilis buvo greitai rastas nuošaliame miške Jonavos rajone, merginos dingimas buvo itin mįslingas – jos ilgai nepavyko rasti, tačiau tikėtasi, kad ji gyva.

reklama

Galiausiai paaiškėjo, kad pasitvirtino baisiausi lūkesčiai – I. Strazdauskaitė buvo rasta negyva, sulaikyti keturi įtariamieji žudikai ir vieno iš jų tėvai, kurie vėliau paleisti.

Palengva pradėjo aiškėti kraupi nusikaltimo fabula – keturi pagrobėjai I. Strazdauskaitę nusižiūrėjo dėl prabangaus automobilio, kuris priklausė merginos sužadėtinio tėvo bendrovei, ir, suplanavę jį pagrobti, prie Elektrėnų imitavo eismo įvykį, kurio metu pagrobė ir pačią I. Strazdauskaitę, ir jos automobilį.

Nežinia, koks buvo pirminis pagrobėjų planas, tačiau jis rutuliojosi labai tragiškai – pagrobta mergina dar tą patį vakarą buvo žiauriai užmušta, greičiausiai uždaužyta kastuvu, o jos kūnas paslėptas po žeme.

I. Strazdauskaitės pagrobėjai, giminaičiai Karolis, Mantas ir Leonas Bieliauskai, – gan spalvingos asmenybės. Tai Kėdainių ir Marijampolės rajonuose gyvenę 23–26 metų čigonai, tarpusavyje susiję giminystės ryšiais. Vyrai jau turėjo problemų su teisėsauga, buvo teisti už įvairius nusikaltimus, mėgo prabangą ir gerus automobilius.


Prokuratūros teigimu, K. M. ir L. Bieliauskai iš esmės neneigia savo kaltės – vienas iš pusbrolių kaltę pripažįsta besąlygiškai, kiti du – tik iš dalies. Dar du kaltinamieji turės aiškintis dėl to, kad padėjo realizuoti pagrobtus Latvijos piliečio ir I. Strazdauskaitės automobilius.

Tiriant I. Strazdauskaitės nužudymą, jos kūnas buvo aptiktas apleistame aerodrome iškastoje duobėje. Netoliese buvo rasta antra duobė. Keltas klausimas, kam žudikams prireikė iškasti antrą duobę, tačiau Lietuvos kriminalinės policijos biuro vadovas Rolandas Kiškis išsklaidė visas spėliones – anot jo, antroji duobė toje vietoje buvo jau anksčiau, kaltinamieji jos nekasė ir savo tikslams nenaudojo.

reklama