Įtemptame Vakarų finalo trileryje – „Rockets“ pergalė ir į kampą įsprausti čempionai

2018-05-25 06:41

Pastaruosius septynerius metus NBA finale žaidęs LeBronas Jamesas šįsyk Rytų konferencijos finale yra per plauką nuo iškritimo, o panašioje padėtyje Vakaruose atsidūrė ir pastaruosius 3 kartus didžiajame finale žaidę „Golden State Warriors“ krepšininkai.

Antras rungtynes iš eilės be Andre Iguodalos žaidę „kariai“ išvykoje dramatiškai 94:98 nusileido Hjustono „Rockets“ komandai ir serijoje iki keturių pergalių atsilieka 2:3.

Tai – pirmas kartas nuo 2016 m., kai Oklando komanda atsilieka atkrintamųjų serijoje. Nuo Kevino Duranto prisijungimo prie ekipos tų pačių metų vasarą „Warriors“ šešias serijas laimėjo iš viso pralaimėdami vos trejas rungtynes, tačiau 65 mačus reguliariajame sezone laimėjusi Hjustono komanda šįkart užkūrė čempionams tikrą pirtį.

Audringai rungtynes pradėję „Rockets“ jau pirmosiomis minutėmis šovė į priekį bei susikrovė persvarą (6:0, 19:8). Vis dėlto net ir akivaizdžiai ritmo mačo pradžioje neradę čempionai sugebėjo išsilaikyti netoli varžovų bei skaudžiai smogė jiems pirmosios rungtynių pusės pabaigoje.

Įpusėjus antrajam kėliniui Hjustonas dar pirmavo 45:35, tačiau per likusias beveik 6 minutes „raketos“ nepelnė nė taško, o tuo pasinaudoję „Warriors“ į rūbinę išėjo jau išlyginę rezultatą – 45:45. Pirmoji rungtynių pusė pasižymėjo itin nekokybišku šių komandų puolimu – „Rockets“ pataikė vos 6/24 tritaškių, kai „kariai“ suklydo net 10 kartų.

Ši situacija ėmė keistis po pertraukos. Metimus pataikyti ėmė tris tritaškius paeiliui smeigęs Chrisas Paulas, „Warriors“ gretose K. Durantui sėkmingai ėmė talkinti Klay Thompsonas, o nė vienai ekipai nepajėgiant susikurti didesnio nei 3 taškų pranašumo prieš lemiamą ketvirtį svečiai pirmavo vos tašku – 72:71.

Sėkmingą atkarpą ketvirtojo kėlinio viduryje sužaidusios „raketos“ likus 3 minutėms dar pirmavo 6 taškais (92:86), tačiau „Warriors“ pakilo į lemiamą šturmą. K. Thompsonas ir Draymondas Greenas priartino „karius“ iki taško (91:92), o į netrukus pataikytą Erico Gordono tritaškį D. Greenas atsakė tuo pačiu (94:95). Vis tik lemiamu metu „kariams“ persverti ar bent išlyginti rezultato nepavyko.

Quinnas Cookas likus 40 sekundžių nepataikė tritaškio, Stephenas Curry per kitą ataką nesugebėjo realizuoti dvitaškio, o lemiamu metu, likus 3 sekundėms, suklydo D. Greenas ir E. Gordonas baudų metimais įtvirtino „raketų“ pergalę.

Kitos rungtynės jau Oklande bus žaidžiamos sekmadienio paryčiais, o „Rockets“ jų lauks ne tik su nekantrumu, bet ir su nerimu. Pirmą kartą į NBA finalą nuo 1995-ųjų prasibrauti galinti komanda galimai neteko paskutinėmis šios nakties mačo sekundėmis traumą patyrusio Ch. Paulo, kuris grėsmingai atrodžiusioje situacijoje pasitempė šlaunį. Ar įžaidėjas galės žaisti šeštosiose serijos rungtynėse, paaiškės po išsamesnių tyrimų.

Hjustono komandai laimėti nesutrukdė net ir košmariškas lyderio Jameso Hardeno pataikymas. Naudingiausiu reguliariojo sezono žaidėju pretenduojantis tapti gynėjas prametė visus 11 tritaškių, o iš viso, įskaitant ir ankstesnes rungtynes, nepataikė jau 18 tolimų metimų paeiliui. Apskritai šioje serijoje J. Hardenas yra pataikęs viso labo 8 tritaškius iš 44 (18 proc.).

„Rockets“: Ericas Gordonas 24 (3/10 trit., 9/10 baud.), Chrisas Paulas 20  (7 atk. kam., 6 rez. perd., 2/10 dvit., 4/9 trit.), Jamesas Hardenas 19 (0/11 trit., 9/9 baud.), Clintas Capela 12 (14 atk. kam.).

„Warriors“: Kevinas Durantas 29 (5/16 dvit., 3/6 trit., 10/10 baud.), Klay Thompsonas 23 (4/7 trit.), Stephenas Curry 22 (7 atk. kam., 6 rez. perd., 4 per kam., 2/8 trit.), Draymondas Greenas 12 (15 atk. kam., 6 kld.).