Nepilnamečių pataisos namuose – sukrečiantis nusikaltimas: iš prievartauto paauglio reikalavo priteisti 10 tūkst. eurų

Smurtas tarp paauglių pataisos namuose
Smurtas tarp paauglių pataisos namuose

Smurto nuolat krečiamuose Kauno nepilnamečių pataisos namuose – nauja istorija. Pilnametystės nesulaukęs kalinys kelis kartus seksualiai prievartavo kitą kalinį. Už seksualinę prievartą nuteistas nepilnametis teigė esąs melagingai apkaltintas ir prašė iš aukos už tariamą melą priteisti 10 tūkst. eurų.

Seksualinės prievartos istorija nepilnamečių pataisos namuose vyko 2017 m. birželį. Šios įstaigos įnamis L. S. (asmenybę atskleisti draudžia įstatymai – Alfa.lt) bent du kartus seksualiai prievartavo kitą kalinį – smaugdamas vertė tenkinti jo lytinę aistrą rankomis.

reklama

Nukentėjusysis pareigūnams teigė, kad buvo smaugiamas rankomis ir į virvę susuktais marškinėliais. Anot seksualinę prievartą patyrusio kalinio, L. S. ir anksčiau jam rodydavo dėmesį – glostydavo galvą, liesdavo užpakalį, liepdavo daryti masažą, siūlė santykiauti oraliniu arba analiniu būdu.

Už nepilnamečio seksualinį prievartavimą L. S. buvo nuteistas pustrečių metų laisvės atėmimo bausme, tačiau apskundė Kauno apylinkės teismo nuosprendį. Prievartautojas Kauno apygardos teismo prašė jį išteisinti, teigdamas, kad nėra nė vieno tiesioginio jo kaltės įrodymo, ir prašė iš nukentėjusiojo priteisti 10 tūkst. eurų – tokia suma L. S. įvertino neva melagingais parodymais jam padarytą žalą.

Nuteistas paauglys akcentavo tai, kad nukentėjęs kalinys negalėjo nurodyti net kuriame pataisos namų kambaryje buvo seksualiai prievartaujamas, o socialinei darbuotojai teigė, kad turi skolų, dėl kurių nenori grįžti į vieną būrį su L. S.

reklama

Penki liudytojais apklausti kaliniai teigė girdėję, kaip seksualinę prievartą patyręs kalinys kalbėjo apie nenorą gyventi jų būryje ir dėl to ruošėsi apkalbėti nuteistąjį L. S. Tačiau teisėjai tokius liudytojų parodymus įvertino kritiškai – anot teismo, L. S. draugai buvo suinteresuoti duoti nuteistajam naudingus parodymus ir išsukti jį nuo atsakomybės.

Už seksualinę prievartą nuteisto L. S. skundą išnagrinėjęs Kauno apygardos teismas nerado pagrindo jo tenkinti. Anot teisėjų Kęstučio Dargužio, Danguolės Šiugždinytės ir Algerdo Urbšio, seksualinę prievartą patyręs kalinys davė nuoseklius ir įtikinamus parodymus, tuo tarpu paties nuteistojo ir kitų liudytojų versija, kad nukentėjusysis tik apkalbėjo L. S., siekdamas išvengti bendro gyvenimo su kitais kaliniais, yra bandymas išvengti atsakomybės.

reklama