Piligrimai užsieniečiai: žvyruotus kelius Dzūkijoje atperka žalias kraštovaizdis

Per Dzūkiją šv. Jokūbo keliu keliaujantys piligrimai
Per Dzūkiją šv. Jokūbo keliu keliaujantys piligrimai
© Alytausgidas.lt
Alytausgidas.lt
2018-05-26 18:48

„Lietuvoje – fantastiškas kraštovaizdis, gaivu, gera. Iššūkiu tampa nebent žvyruota kelių danga“, – sako per Dzūkiją šv. Jokūbo keliu keliaujantys piligrimai iš Vokietijos, Graikijos ir Lenkijos.

Gegužės 27 d. oficialiai atidaromą vieną iš šv. Jokūbo kelių Lietuvoje etapų Kaunas-Lazdijai išbando entuziastingi žygeiviai – 67 m. vokietis Bruno, 69-erių graikė Gertrūda, ir 71 metų Bogdanas iš Lenkijos.

reklama

Alytausgidas.lt žurnalistai su piligrimais susitiko Miroslovo parapijoje, kur žygio dalyviai nakvojo po vakarykščio iššūkio, o tos dienos jų tikslas buvo – Meteliai.

„Žygiuoti pradėjome iš Kauno. Šiandien – šeštoji žygio diena, dar liko trys dienos ir 126 kilometrai – tai jau labai mažai“, – juokavo Bruno. Piligrimai nestokojo humoro jausmo ir dieną pradėjo itin linksmai nusiteikę.

Anot Gertrūdos iš Graikijos, Lietuvoje labai gaivu, gera, gražus kraštovaizdis.

reklama

„Ypač nustebino visur matomi maži vandens telkiniai, žinoma, ir miškai – labai įspūdingi“, – vardijo ji. 

Vis dėlto, žygeiviai teigia, kad žvyruotas kelias – nemažas iššūkis. „Kur daugiau akmenų – kelias gana sudėtingas. Kuomet pasitaiko eiti daugiau nei 25 km tokiu keliu – tuomet jau iššūkis“, – sako Bruno. 

O Bogdanas iš Lenkijos pastebi, jog teko susitikti ir su vietinėmis bendruomenėmis: „Sutinki draugiškus žmones, tai ir apie tą kelią užmiršti.“

Visi trys piligrimai jau ne kartą žygiavę garsiuoju šv. Jokūbo keliu Ispanijoje, savo gimtosiose bei kitose šalyse. 

„Keliaujant jaučiu didelę laisvę, tai neapsakomas jausmas. Dažnai „pagaunu“ save, jog tiesiog nieko negalvoju, gyvenu šia minute, grožiuosi gamta, jaučiu ramybę“, – pasakoja Gertrūda, kuri per gyvenimą yra nužygiavusi apie 4000 km.

reklama

Po trijų dienų piligrimai kelionę baigs Seinuose ir jų kolekcijas papuoš „Camino Lituano“ piligrimo pasas. 

Bruno iš Vokietijos šypsosi: „Praėjusiais metais ėjau apie 300 km iš Seinų, šiemet einu į Seinus. Manau, į Lietuvą dar sugrįšim.“

Vieno šv. Jokūbo kelių Lietuvoje – etapo Kaunas-Lazdijai atidarymo proga gegužės 27-ąją startuos 7 dienų pažintinis žygis iš Kauno į Lazdijus. Žygeiviai ne tik grožėsis vaizdingu maršrutu, bet ir susitiks su vietinėmis bendruomenėmis, o paskutinę žygio dieną, birželio 2-ąją – pateks tiesiai į Lazdijų miesto šventę „Pasienio Fiesta“. 

reklama