Policija įspėja: paskutinis skambutis abiturientams gali virsti paskutine gyvenimo kelione į kapines

Avarija Panevėžio rajone („Jūsų Panevėžys“/Gedimino Balčiūno nuotr.)
Avarija Panevėžio rajone („Jūsų Panevėžys“/Gedimino Balčiūno nuotr.)
© Interneto nuotr.
Alfa.lt
2018-05-24 16:37

Lygiai prieš metus abiturientų šventę Panevėžyje aptemdė kraupi tragedija, nusinešusi dviejų žmonių gyvybes. Tuomet nuo važiuojančio dvyliktokų, šventusių paskutinį skambutį, automobilio atitrūkusi kartoninė dekoracija stipriai išgąsdino iš paskos važiavusią vairuotoją.

Ši, važiuodama kartu su mažamete dukra, išlėkė į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su atvažiuojančiu sunkvežimiu. Į įvykio vietą iškviestos specialiosios tarnybos rado lengvajame automobilyje prispaustų žmonių – moterį ir mažametį vaiką.

reklama

Smūgio būta tokio stipraus, kad lengvasis automobilis liko visiškai sumaitotas. Avarijos pasekmės taip pat buvo tragiškos – 7-metė vairuotojos dukra žuvo įvykio vietoje, o pačios moters gyvybė užgeso greitosios pagalbos automobilyje.

Šiemet, abiturientams švenčiant paskutinį skambutį, taip pat neišvengta incidentų. Ketvirtadienį prieš vidurdienį Kaune įvyko eismo įvykis, kurio metu nukentėjo nepilnametis. Pirminiais duomenimis, BMW automobilis, kuris buvo papuoštas moksleivių paskutinio skambučio atributais ir balionais, važiavo kolonoje, tačiau vėliau netikėtai užlėkė ant šaligatvio ir tiesiog nutrenkė 16-metį vaikiną.

Neoficialiais duomenimis, BMW vairavęs vaikinas buvo blaivus. Kad tai buvo nepatyręs vairuotojas, liudijo ir ant BMW automobilio užklijuotas Klevo lapo lipdukas.

reklama

Kelių policijos pareigūnai pastebi, kad jau daug metų per šią moksleivių šventę neapsieinama be incidentų keliuose. Jauni vairuotojai neretai nepaiso Kelių eismo taisyklių, viršija greitį, propaguoja chuliganišką vairavimą ir kitaip kelia pavojų tiek sau, tiek aplinkiniams.

Pareigūnai pabrėžia, kad automobilius abiturientai privalo puošti atsakingai. Remiantis taisyklėmis, kiekviena dekoracija ant automobilio yra prilyginama kroviniui. Todėl įvairūs papuošimai negali trukdyti vairuoti transporto priemonės, privalo būti gerai pritvirtintos, neuždengti matomumo, valstybinių numerių bei žibintų. Maža to, dekoracijos negali vilktis keliu, sukelti transporto priemonės nestabilumą, kliudyti kitiems eismo dalyviams.

Vairuotojai taip pat raginami laikytis Kelių eismo taisyklių, neviršyti saugaus greičio, atsakingai elgtis kelyje ir nepažeisti įstatymų. Keleiviams taip pat draudžiama būti neprisisegus saugos diržo, važiuoti išlindus pro langą ar stoglangį.

reklama

Policija įspėja: paskutinis skambutis abiturientams gali virsti paskutine gyvenimo kelione į kapines

Avarija Panevėžio rajone („Jūsų Panevėžys“/Gedimino Balčiūno nuotr.)