Klaipėdos valdžia nutarė: lengviau iškirsti senus alyvų krūmus, nei išvaikyti girtuoklius

Alyvų žiedai
Alyvų žiedai

Šalia Klaipėdos sveikatos priežiūros centro, Taikos prospekte, iškirsti jau ne vieną dešimtmetį skaičiuojantys alyvų krūmai, o vietoje jų pasodinti nauji. Klaipėdiečiai piktinasi, jog taip yra švaistomi mokesčių mokėtojų pinigai. Savivaldybės atstovų teigimu, senieji krūmai buvo virtę asocialių asmenų slėptuvėmis.

Diskusija užvirė vienoje „Facebook“ grupėje. Vienas klaipėdietis dalijosi žiniomis, kad dideli krūmai, kaip neva paaiškino Savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda, buvo iškirsti dėl to, kad ten galėjo slėptis „įvairaus plauko“ asocialūs asmenys. 

reklama

„Tačiau praėjus keleriems metams jie užaugs, ir mieste nebebus tų asocialių asmenų? O jei rimtai, ar gali būti akivaizdesnis neūkiškumo ir pinigų švaistymo pavyzdys?“ – teiravosi neabejingas klaipėdietis ir ragino kitus imtis veiksmų bei oficialiai kreiptis į savivaldybę.

L. Dūda teigė, jog situacija jam yra žinoma, o senieji, galimai dar 1988 m. pasodinti alyvų krūmai buvo iškirsti dėl minėtų motyvų. 

„Seni, išbujoję, peraugę alyvų krūmai buvo tapę beverčiais medžiais ir dėl to jie tapo vieta pasislėpti tam tikriems asmenims, o ne skleisti grožį“, – „Vakarų ekspresui“ komentavo Miesto ūkio departamento direktorius ir pridūrė, kad alyvų nereikia taip gailėti, nes jos nėra tokios vertingos kaip kaštonai, ąžuolai ar liepos.

reklama


ve.lt nuotr.

Vietoje išpjautų senųjų alyvų pasodinti 48 jauni krūmeliai. Skaitytojo nuotr.

Kad maždaug prieš mėnesį pasodinti naujieji alyvų krūmai neperaugtų kaip senieji, juos teks labiau prižiūrėti, genėti.

Miesto tvarkymo skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Rimkienė informavo, kad iš viso buvo išpjauta 50 senųjų krūmų ir beveik tose pat vietose pasodinti 48 jauni krūmeliai, žydintys baltais bei šviesiai ir tamsiai violetiniais žiedais. Taip pat pasodinti 9 vienetai baltai žydinčių Vanhuto lanksvų. Vieno alyvos krūmelio kaina – 19,97 euro, lanksva kainavo 10,38 euro.

„Tai normali kaina. Pasodinome jau šiek tiek ūgtelėjusias, su žiedais, tvarkingas alyvas“, – aiškino J. Rimkienė.

reklama