Kauno savivaldybė apsiperka: renkasi oro balioną, visuomenės nuomonę, vaišes ir granitą

Vienybės aikštės pertvarkymo projektas
Vienybės aikštės pertvarkymo projektas
© SBA

Oro balionas už daugiau nei 50 tūkst. eurų – ne vienintelis keistokas šiųmetis Kauno savivaldybės pirkinys. Nuolat apie taupymą ir efektyvų lėšų panaudojimą kalbantis Kauno meras Visvaldas Matijošaitis ir jo administracija nusiteikę gana plačiai atverti valdišką piniginę: reprezentacinės išlaidos, svečių maitinimas, apgyvendinimas, gyventojų nuomonės apklausų organizavimas – tai šimtus tūkstančių kainuojančios paslaugos. Ar jos išties pasiteisina?

Labai svarbi visuomenės nuomonė?

reklama

Šiemet Kauno savivaldybė savo bibliotekai, kuri vadinasi Vinco Kudirkos viešąja biblioteka, nutarė užsakyti tyrimą. Valdininkams įdomu, kaip bibliotekos darbą vertina skaitytojai.

Tam savivaldybė ketina skelbti pirkimą, oficialiu pavadinimu „Bibliotekos teikiamų leidinių išdavimo ir grąžinimo paslaugų bei asmenų aptarnavimo procesų kokybės tyrimas“. Tam preliminariai (kaip skelbiama Kaunas.lt svetainėje) numatyta skirti 8,2 tūkst. eurų. Konkursas dar nepaskelbtas.

Dar vienas pirkimas, susijęs su viešąja nuomone, miesto biudžetui preliminariai kainuos daugiau kaip 20 tūkst. eurų. Galbūt sutapimas, kad artėjant savivaldybių ir merų rinkimams valdžiai įdomu, ką galvoja miesto jaunimas. Pirkimą laimėjusi įmonė turės atlikti paslaugą „Kauno miesto jaunimo politikos situacijos tyrimas“. Šis pirkimas irgi dar nepaskelbtas.

reklama

Savivaldybė taip pat nori žinoti, ką miesto gyventojai galvoja apie ją pačią. Todėl už paslaugą „Administracijos teikiamų paslaugų ir asmenų aptarnavimo procesų kokybės tyrimo parengimas“ ji pasirengusi pakloti beveik 264 tūkst. eurų.

Tyrimo tikslai net keli: didinti gyventojų pasitenkinimą administracijos teikiamomis paslaugomis ir asmenų aptarnavimu, sutrumpinti paslaugų teikimo ir asmenų aptarnavimo procedūrų (procesų) laiką, sumažinti kaštus, tobulinti „vieno langelio principą“.

Kauno savivaldybės Centrinio viešųjų pirkimų ir koncesijų skyriaus vedėjo pavaduotoja Daiva Čeponienė patvirtino, kad šis pirkimas jau paskelbtas, vokų su pasiūlymais atplėšimo procedūra numatyta birželio 6 d. Projektą numatoma iš dalies finansuoti ES lėšomis.

Informacijos sklaida kainuoja daug

Vien visuomenės nuomonės apklausomis laikinosios sostinės valdžia neapsiriboja. Ji numačiusi sumą ir tam, kad pati papasakotų, ką gero nuveikė.

reklama

Savivaldybė jau surado, kas norėtų parengti kūrybinę idėją ir informuoti Kauno miesto gyventojus apie aplinkos oro kokybės gerinimą. Pirkimą laimėjo Vilniuje esanti reklamos agentūra UAB „VRS WPI Vilnius“. Šią paslaugą ji atliks už beveik 8,8 tūkst. eurų.

Tam, kad galėtų daugiau papasakoti apie oro kokybę ir jos gerinimą, savivaldybė rengiasi išsinuomoti reklaminių plotų. Šis pirkimas susideda iš dviejų dalių: pirmosios laimėtoja – UAB „JCDecaux“, kuri suteiks paslaugų už daugiau kaip 22 tūkst. eurų. Antrosios dalies laimėtoja – UAB „Gijota“, kurios paslaugoos savivaldybei kainuos 6,7 tūkst. eurų.

„Su šiomis įmonėmis sutartys dar nėra pasirašytos, nes Aplinkos projektų valdymo agentūra dar tikrina pirkimą. Pasirašius sutartis su šiais tiekėjais, bus vykdomas kitas pirkimas, priskiriamas oro kokybės gerinimo pirkimams: pagal plokštumų matmenis bus perkamas plakatų spausdinimas“, – pridūrė savivaldybės specialistė.

Kaunui atstovaujančios virtuvės

Į Kauną atvažiavusiam svečiui reikia pavalgyti, o šiai paslaugai nupirkti savivaldybei privalu organizuoti konkursą.

reklama

Kauno savivaldybė šiemet buvo „Žalgirio“ arenoje vykusios Lietuvos savivaldybių vyriausiųjų architektų konferencijos rėmėja. Tam, kad svečiai dvi dienas neliktų alkani, iš savivaldybės kišenės teko sumokėti 3,1 tūkst. eurų. Pusę sumos kainavo konferencinės salės „Žalgirio“ arenoje nuoma, kitą pusę – maistas.

UAB „Bravisima“ dar 2015 m. liepos pabaigoje laimėjo konkursą „Restoranų ir maisto tiekimo paslaugos“. Ši UAB miestiečiams geriau žinoma kaip restoranas „Medžiotojų užeiga“, esantis Rotušės aikštėje, jau ir anksčiau laimėjęs oficialių svečių maitinimo konkursus. Pernai sutartis su Kauno valdžia buvo pratęsta dar metams, o paslaugų kaina siekia beveik 150 tūkst. eurų.

Pernai balandžio pabaigoje savivaldybė sudarė sutartį su dar viena maitinimo įmone, kuri turi restoraną Pažaislio vienuolyne. Pagal sutartį UAB „Monte Pacis“ trejus metus turės teikti savivaldybės svečiams maitinimo paslaugas. Sutarties vertė – beveik 90 tūkst. eurų. Sutartyje numatyta teikti dienos pietų, verslo patiekalų kompleksus, taip pat protokolinės vakarienės patiekalų ir furšetų kompleksus. Pagal centrinėje viešųjų pirkimų sistemoje pateikiamą sutartį per metus (2017–2018 m.) svečių ir juos priimančių asmenų vaišės istoriniame kamaldulių vienuolyne atsiėjo 30 tūkst. eurų.

Su UAB „Žalvario amžius“, valdančia prabangų restoraną „Senieji rūsiai“ Vilniaus gatvėje, savivaldybė maitinimo sutartį sudarė 2016 m. spalį. Trejiems metams pasirašytos sutarties vertė – beveik 180 tūkst. eurų.

Buvusio Kauno mero Arvydo Garbaravičiaus sūnaus Ryčio vadovaujama įmonė „ARG Group“ turi restoraną „Dia“ miesto centre, Maironio g. 2016 m. spalio pabaigoje su šia įmone savivaldybė pasirašė trejų metų trukmės sutartį, kurios vertė – beveik 52 tūkst. eurų.

reklama

2015 m. liepos pabaigoje savivaldybė pasirašė sutartį su UAB „Miesto sodas“, turinčia restoraną vos keli žingsniai nuo pačios savivaldybės administracijos pastato. Sutarties vertė – beveik 25 tūkst. eurų. Šiemet, liepos pabaigoje, ši sutartis baigs galioti.

Kur migdo?

Sočiai pavalgius ir atsigėrus, svečiui reikia ir kažkur nakvoti. Tam Kauno savivaldybė numačiusi net kelis pirkimus: nuo 2 iki 4 žvaigždučių viešbučių paslaugų. „Šiuo metu pirkimas vykdomas. Jis susideda iš keturių dalių“, – pasakojo savivaldybės specialistė D. Čeponienė.

Už 4 žvaigždučių viešbučio klasės su ne mažiau kaip 75 kambariais numatoma pirkimo suma – 40 tūkst. eurų vieneriems metams, už trejus metus planuojama atseikėti 120 tūkst. eurų.

Už 4 žvaigždučių viešbučio klasės su ne mažiau kaip 45 kambariais paslaugą numatyta skirti tokią pačią sumą (vieneriems metams – 40 tūkst. eurų, trejiems – 120 tūkst. eurų).

reklama

3 žvaigždučių viešbučio klasės paslaugų pirkimas jau buvo surengtas, tačiau neįvyko, nes per nustatytą terminą nebuvo pateiktas nė vienas pasiūlymas.

Už 2 žvaigždučių viešbučio apgyvendinimo paslaugas savivaldybė per metus numačiusi sumokėti 11,2 tūkst. eurų, per trejus metus – 33,7 tūkst. eurų.

Vienybės aikštė brangsta tiesiog akyse

Kauno savivaldybės administracija pastaruosius metus gana dažnai vis kalba ir rašo apie Vienybės aikštės rekonstrukciją. Kovo pabaigoje projektas darkart trumpam išlindo į viešumą, mat po ankstesnio pristatymo buvo kilusi pasipiktinimo banga, o pats projektas išvadintas nelabai gražiais epitetais: erkių rojumi, krokodilų ir agavų prieglobsčiu, Arabų Emyratais ir t. t.

Projekto plėtotojai „Urban Inventors“ į aikštės atnaujinimą ir požeminę automobilių stovėjimo aikštelę ši SBA koncerno nekilnojamojo turto bendrovė investuos apie 10 mln. eurų. Visgi dalį lėšų turės skirti ir savivaldybė – už jas bus klojama aikštės danga. 

reklama

Natūralaus akmens (granito) dangai nupirkti savivaldybė preliminariai yra numačiusi skirti 1 611 000 eurų. Šis pirkimas jau paskelbtas, savivaldybė pasiūlymų laukia iki gegužės 30 d.