Veryga iš Vilniaus senamiesčio atkraustytas į Ramygalos miškus

Miesto šurmulį pamėgęs žvėris nuo šiol tarnaus mokslui.
Miesto šurmulį pamėgęs žvėris nuo šiol tarnaus mokslui.
© V. Bulaitis
Sekundė
2018-05-23 20:22

Gegužės pradžioje į sostinės centrą užklydęs žvėris prajuokino visą Lietuvą. Apie netikėtą svečią mieste pranešimas gautas Bendruoju pagalbos telefonu. Netrukus gaudyti prašalaičio buvo pasiųsti Lietuvos gyvūnų globėjų asociacijos atstovai.

Užmigdytas šernas skubiai pervežtas į Alytų, Dzūkijos gyvūnų priežiūros centrą. Čia per tris savaites suaugęs knyslys ne tik priaugo svorio, bet ir itin pamėgo civilizaciją. Pašauktas vardu net ir ant galinių kojų atsistodavo.

Gyvūnų prižiūrėtojai naujojo vilniečio ilgai nelaisvėje negalėjo laikyti – Aplinkos ministerijos nurodymu jis turėjo būti paleistas į laisvę. O kad šis įdomus nuotykis nepradingtų Lietuvos miškuose be pėdsakų, mokslininkai paprašė laukinį žvėrį įtraukti į jų planus.

reklama

Antradienį šernas pervežtas į Panevėžio rajoną ir paleistas ties Ramygala. Šį gyvūną galima atskirti iš ausyse įsegtų ryškių Lietuvos gyvūnų globėjų logotipu pažymėtų auskarų bei siųstuvo. Per navigacinę sistemą laukinis žvėris bus sekamas Miškų instituto darbuotojų. Šie duomenys, mokslininkų nuomone, gali padėti išsiaiškinti tikrąsias Lietuvos šernus kiaules galabijančio afrikinio kiaulių maro priežastis.

Panevėžio medžiotojai įspėti saugoti ir nemedžioti ypatingojo šerno Verygos.

reklama