Prezidentė sako negaudavusi informacijos apie „MG Baltic“ įtaką politikai

Lietuvos Respublikos Prezidentė
Lietuvos Respublikos Prezidentė
© Robertas Dačkus
BNS
2018-05-23 14:51

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad per devynerius vadovavimo šaliai metus nėra gavusi susistemintos informacijos apie koncerno „MG Baltic“ poveikį politiniams procesams.

„Per visus devynerius metus nuo 2009 metų prezidentūra nėra gavusi raštu nieko, mes buvome fragmentiškai informuojami žodžiu. O žodžiu, labai aišku, kad ta medžiaga buvo teikiama ta apimtimi, kokia ji negalėjo trukdyti tyrimams“, – naujienų portalui Delfi.lt trečiadienį paskelbtame interviu sakė D. Grybauskaitė.

reklama

Taip ji kalbėjo kai kuriems politikams ir stebėtojams keliant klausimus, ar šalies vadovai gaudavo ir kaip reaguodavo į tarnybų informaciją apie verslo poveikį politikai.

Visgi prezidentė tvirtino, jog žvalgyba ir teisėsauga dirbo savo darbą, o kai kurie nustatyti faktai tapo įrodymais ikiteisminiuose tyrimuose, pavyzdžiui, teismui perduotoje „MG Baltic“ ir kelių politinių partijų politinės korupcijos byloje.

Šalies vadovė tvirtino negalėjusi priimti sprendimų pati, nes jai teikiama informacija buvo nepagrįsta įrodymais.

reklama

„Vien tik dėl to, kad kažkas su kažkuo susitiko ar bendravo, nei smerkti aš negalėjau, nei nebendrauti negalėjau, nes tokiu atveju aš turėčiau nebendrauti praktiškai su visais Seimo nariais ir su visais Vyriausybės nariais“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Valstybės saugumo departamentas informaciją apie „MG Baltic“ įtaką politiniams procesams pateikė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui, baigiančiam tyrimą dėl verslo grupių poveikio politiniams procesams.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.