R. Cytackos akibrokštas: šeimos automobilis piktina net Lietuvos lenkus

R. Cytackos šeimai priklausantis automobilis
R. Cytackos šeimai priklausantis automobilis
© Alfa.lt

Buvusi energetikos viceministrė, Valdemaro Tomaševskio bendražygė Renata Cytacka jau ne kartą aprašyta spaudoje dėl savo elgesio. Naujausias jos akibrokštas piktina net Lietuvoje gyvenančius lenkus – lenkiškais motyvais papuoštas politikės šeimos automobilis ne vienam kvepia revanšistinėmis nuotaikomis ir noru Vilnių grąžinti Lenkijai.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRI) atstovės šeimai priklausantis automobilis sostinės gatvėse traukia dėmesį – transporto priemonė puošta raudona ir balta, Lenkijos vėliavos, spalvomis ir Lenkijos herbe esančiu ereliu, o vardiniai lenkiški numeriai skelbia „do Wilno“ (į Vilnių).

reklama

Ne visiems užkliūva R. Cytackos šeimos automobilis, tačiau gausėja juo pasipiktinusių – anot kai kurių, tokiu papuošimu skleidžiama aliuzija į seną istorinį ginčą tarp Lietuvos ir Lenkijos dėl Vilniaus, skatinama ir provokuojama priešprieša tarp lietuvių ir lenkų. „Wilno nasze“ (Vilnius mūsų) – tokį klausimą dėl Lietuvos sostinės priklausomybės ir istorinių pretenzijų į ją, anot automobilį pastebėjusių interneto vartotojų, bando kurstyti R. Cytackos šeimos automobilis.

Išskirtinė transporto priemonė sulaukė ne tik pavienių vilniečių, bet ir Lietuvos lenkams skirtų interneto grupių dėmesio.

reklama

Vilniaus gatvėse aptiktą automobilį fotografavo, o nuotraukas į internetą kėlė ir daugiau feisbuko vartotojų. Ne visiems ši transporto priemonė užkliuvo, tačiau kai kurie automobilio numeryje „do Wilno“ įžvelgė panašumų su Rusijoje dabar atgyjančiu šūkiu „na Berlin“, kuriuo pateikiama užuomina į rusų armijos žygį II pasaulinio karo metu iki Berlyno.

Susisiekus su Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nare, R. Cytacka situacijos nekomentavo, teisindamasi užimtumu. „Atsiųskite man klausimus raštu, šiuo metu esu tarybos posėdyje“, – sakė R. Cytacka. Alfa.lt politikei nusiuntė klausimus, tačiau iki straipsnio publikavimo atsakymų nesulaukė.

Valstybės saugumo departamentas (VSD) šios situacijos ir reakcijos į politikės šeimos elgesį nekomentuoja. Anot VSD strateginės komunikacijos vadovės Aurelijos Katkuvienės, Žvalgybos įstatymas šios situacijos komentuoti neleidžia.

R. Cytackos vardas jau anksčiau mirgėjo žiniasklaidoje dėl politikės akibrokštų – per Lietuvos tautines šventes lietuviškos vėliavos R. Cytacka nekeldavo, tačiau mielai iškeldavo lenkišką per šios šalies šventes.

reklama