LFF atskleidė merdėjančio „Koralo“ kortas: klubo dokumentai liko pas nepilnamečių tvirkinimu įtariamą asmenį

Koralo komanda atsidūrė itin sudėtingoje situacijoje
Koralo komanda atsidūrė itin sudėtingoje situacijoje
© Klubas
LFF | Alfa.lt
2018-05-23 14:00

Lietuvos futbolo federacija (LFF) įdėmiai stebi Pirmoje lygoje rungtyniaujančio Klaipėdos „Koralo“ klubo situaciją, susiklosčiusią dėl ypatingų aplinkybių, ir siekia padėti komandai tęsti Pirmos lygos sezoną.

LFF kol kas negavo informacijos nei prieš rungtynes, nei po rungtynių iš UEFA ir lažybų stebėsenos sistemos „Sportradar“, kad gegužės 22 d. vykusių ir rezultatu 0:12 pasibaigusių „Koralo“ ir „Kupiškio“ rungtynių eigai nesąžiningo pasipelnymo tikslais galėjo būti daroma įtaka.

reklama

„Koralo“ atstovai informavo, kad klubo dokumentai likę pas vieną iš buvusių klubo atstovų Viktorą Usovą, kurį yra sulaikę teisėsaugos pareigūnai. Anot „Koralo“ atstovų, jie negali naudotis klubo dokumentacija, tarp jų ir žaidėjų registracijos kortelėmis.

Susiklosčius tokioms nenumatytoms aplinkybėms, LFF visapusiškai padeda klubui, kad jis galėtų tęsti sezoną. LFF Varžybų ir licencijavimo departamentas skubos tvarka „Koralo“ žaidėjams suteikė teisę naudotis laikinomis registracijos kortelėmis prieš Pirmos lygos 8 turo rungtynes su Vilniaus „Vyčiu“ gegužės 18 d.

Gegužės 21 d. buvo skubiai sušaukta Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos valdyba dėl susidariusios situacijos „Koralo“ klube. Susirinkime dalyvavęs „Koralo“ vadovas Arvydas Kazlauskas pristatė klubo veiklos planą bei asmeniškai patikino, kad veikla bus tęsiama.

reklama

A. Kazlauskui prisiėmus atsakomybę dėl tolesnės „Koralo“ klubo veiklos, Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos valdyba kreipėsi į LFF ir buvo nuspręsta padėti „Koralo“ komandai tęsti pirmenybes.

Artimiausios „Koralo“ rungtynės numatytos birželio 1 d. svečiuose su „Pakruojo“ komanda.

reklama

Remiantis LFF Drausmės kodeksu, jeigu komanda du kartus iš eilės neatvyksta į rungtynes, ji gali būti pašalinta iš pirmenybių. Jeigu „Koralas“ nesužais 50 proc. sezono rungtynių, pagal LFF varžybų nuostatus, visi šios komandos rezultatai bus anuliuoti.

LFF taip pat informuoja, kad Tyrimų komitetas, gavęs UEFA pranešimą, pradėjo tyrimą dėl galimai sutartų Pirmos lygos rungtynių „Žalgiris B“ – FC „Kupiškis“, vykusių 2018 m. gegužės 18 d. Vilniuje.

UEFA pranešime pateikiama informacija suteikia prielaidą manyti, jog minimos rungtynės galimai buvo sutartos. Sutartų rungtynių draudimas ir sankcijos už tai įtvirtintos LFF Drausmės kodekso 44 straipsnyje. LFF griežtai pasisako prieš sutartas rungtynes ir siekia, jog būtų laikomasi garbingo žaidimo principų bei užtikrinama tinkama drausmė.

reklama

Tyrimų komiteto posėdis įvyks artimiausiu metu. Tyrimo metu gali būti apklausiami klubų žaidėjai, treneriai, administracija ir kiti su klubų veikla susiję asmenys. Apie tyrimo eigą ir baigtį bus pranešta Lff.lt svetainėje.

Jeigu turite informacijos, reikšmingos tyrimui dėl minėtų rungtynių, arba kitos informacijos apie sutartas futbolo rungtynes Lietuvoje, kviečiame ja pasidalyti el. paštu integrity@lff.lt.

reklama