„Lietuvos energija“ pristatė naują strategiją: žengs į užsienio rinkas

Lietuvos energijos strategijos pristatymas
Lietuvos energijos strategijos pristatymas
© Edvard Blaževič

Valstybės kapitalo bendrovė „Lietuvos energija“ trečiadienį pristatė iki 2030 m. planuojamą įgyvendinti strategiją. Joje aprašyti ketinimai didinti pajėgumą žaliosios energijos sferoje bei plėstis į tarpautines rinkas.

„Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Darius Maikštėnas teigia, kad ši strategija reiškia naują bendrovės etapą.

reklama

„Pradėjome nuo intensyvaus bendravimo organizacijos viduje, tuomet su politikais, ministerijomis, verslu. Kad suprastume, ko labiausiai iš mūsų reikia Lietuvai. Bendrovės potencialas yra toks didelis, kad jį būtina įdarbinti“, – sakė jis.

Visa tai įgyvendinant bus užtikrinta stabili grąža, kuri sieks 1,6 mlrd. eurų per 2018–2030 metus, ir išlaikyta geriausia kaina bei kokybė klientams.

Potencialą išnaudos užsienyje

reklama

Didžiausias dėmesys įgyvendinant naująją strategiją bus skiriamas plėtrai tarptautinėje rinkoje, atsinaujinančios energijos gamybos vystymui.

„Lietuvos rinka tiesiog yra per maža. Veikdami tik čia, iškreiptume bei monopolizuotume rinką, sukurtume nepalankias sąlygas verslui. Turime investuoti ir Lietuvoje, ir užsienio rinkose. Dabar daug įmonių vykdo panašias veiklas, ir matome, kad laikas išeiti į konkurencinius vandenis“, – sakė D. Maikštėnas.

„Visa apimanti šios patvirtintos strategijos idėja yra stabilios kapitalo grąžos Lietuvai užtikrinimas per veiklas, išvystytas užsienio rinkose. Džiaugiuosi, kad viena iš pažangiausių valstybės kapitalo įmonių Lietuvoje imasi didelio masto plėtros ir pristato konkrečius žingsnius, kaip tai pasieks“, – teigė finansų ministras Vilius Šapoka.

Jo vadovaujama Finansų ministerija yra pagrindinė „Lietuvos energijos“ akcininkė.

Tikslas – žalioji energetika

reklama

Naujosios strategijos šūkis – „Žalia, išmani, globali“. Strategija apima energetikos infrastruktūros, žaliosios generacijos plėtrą vystant globalų įmonės ir visos šalies konkurencingumą, komercinės organizacijos sukūrimą ir naujų energetikos paslaugų platformų bei energetikos technologijų kompetencijų centro išvystymą.

Tikimasi, kad naujosios strategijos įgyvendinimas padės išlaikyti vienas geriausių energijos skirstymo paslaugų kainų ES.

Taip pat bus išplėsta Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė ir pastatyta naujų energijos gamybos agregatų. Planuojama, kad grupės investicijos per 12 metų sieks 6 mlrd. eurų. Didžioji dalis jų bus nukreipta į išmaniąją ir žaliąją energetiką. Skaičiuojama, kad pusė vertės, kurią sukurs „Lietuvos energijos“ grupė, bus uždirbta iš žaliosios energetikos, užsienio rinkose ir iš valstybės nereguliuojamų, komercinių veiklų.

Planuojama, kad pusė dividendų, kuriuos grupė uždirbs 2030 m., bus gauta iš veiklos užsienyje, tokiu būdu valstybės biudžetas bus papildytas konkurencingose užsienio rinkose uždirbtu pelnu. „Lietuvos energija“ kurs ateities energetiką, darydama ją lengvą, nematomą, žalią, išmanią ir globalią.

reklama

„Lietuvos energija“ pristatė naują strategiją: žengs į užsienio rinkas

Lietuvos energijos strategijos pristatymas
+13