Nuostabų trilerį prieš „Warriors“ laimėję „Rockets“ susigrąžino namų aikštės pranašumą

Warriors - Rockets
2018-05-23 07:45

NBA Vakarų konferencijos finalas prasidėjo trejomis rungtynėmis, kuriose nugalėtojas buvo aiškus dar gerokai iki finalinio teisėjų švilpuko, tačiau ketvirtajame mače Oklande žiūrovai pagaliau gavo tai, ko taip ilgai laukė.

Milžiniškos įtampos trileryje Kalifornijoje Hjustono „Rockets“ atsitiesė po nesėkmės net 41 taško skirtumu, palaužė „Golden State Warriors“ klubą 95:92, išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą 2:2 ir susigrąžino namų aikštės pranašumą, kadangi penktasis mačas penktadienio naktį bus žaidžiamas jau jų arenoje Teksaso valstijoje.

Be komandos klijais vadinamo Andre Iguodalos į kovą stoję „Warriors“ fantastiškai pradėjo susitikimą, įpusėjus pirmajam kėliniui dar nebuvo praleidę nė taško ir pirmavo 12:0. Vis tik „Rockets“ sugebėjo išvengti trečiųjų rungtynių scenarijaus, kai paleido varžovus nepavejamai, ir laimėję antrąjį kėlinį 34:18 po pirmosios rungtynių pusės jau ne tik buvo pasiviję varžovus, bet ir pirmavo 53:46.

Trečiajame kėlinyje, kaip ir rungtynėse užvakar, sprogo Stepheno Curry metimų bomba. Įžaidėjas per ketvirtį pataikė net keturis tritaškius, o po kiekvieno jų besikilnojant „Oracle“ arenos stogui „Warriors“ vėl perėmė mačo kontrolę – po trijų kėlinių šeimininkai turėjo dviženklę persvarą 80:70.

Tačiau Hjustono komanda nebuvo linkusi sudėti ginklų. Jameso Hardeno ir Chriso Paulo vedama ekipa spurtavo 15:2 ir likus kelioms minutėms vėl pirmavo 91:86. Prasidėjus paskutinei minutei „Rockets“ pirmavo 94:91 ir turėjo net kelis šansus skirtumą padidinti, tačiau nė vienas jų nebuvo tikslus ir Draymondui Greenui pataikius vieną baudos metimą „Warriors“ atsiliko dviem taškais.

Tuomet netaikliai atakavo J. Hardenas, tačiau lemiamos atakos teisę gavę šeimininkai ja nepasinaudojo. Padrikame puolime kamuolys paskutinėmis sekundėmis atiteko Klay Thompsonui, kurio sudėtingas metimas skriejo pro šalį, ir „Rockets“ jau ėmė triumfuoti.

Vis tik teisėjai, peržiūrėję vaizdo įrašą, nusprendė, kad dar liko 0,5 sekundės. Ch. Paulas stojo mesti baudų ir pataikė tik vieną, o dar vieną šansą gavę „Warriors“ juo nepasinaudojo – S. Curry tritaškis iš gana patogios situacijos skriejo pro šalį.

Ketvirtosios rungtynės tapo geriausiomis Hjustono lyderių duetui J. Hardenui ir Ch. Paului. Gynėjai kartu sudėjus surinko net 57 taškus ir pataikė 8 tritaškius. Itin svarbus buvo Ch. Paulo vaidmuo – įžaidėjas prikėlė savo komandą sunkiausiais momentais antrajame ir ketvirtajame kėliniuose, kai „Rockets“ deficitas buvo pasiekęs dviženklę ribą.

Primename, kad penktosios serijos rungtynės bus žaidžiamos ankstyvą penktadienio rytą Hjustone. Rytų konferencijos finale taip pat vyrauja lygybė – ten po dvejas iš eilės rungtynės laimėję Klivlando „Cavaliers“ išlygino rezultatą 2:2, tačiau penktąsias rungtynes žais Bostone, kur „Celtics“ atkrintamosiose dar nepralaimėjo.

„Warriors“: Stephenas Curry 28 (4/13 dvit., 6/13 trit.), Kevinas Durantas 27 (12 atk. kam., 9/24 metimai), Draymondas Greenas 11 (14 atk. kam., 8 rez. perd.), Klay Thompsonas 10.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 30 (3/12 trit.), Chrisas Paulas 27 (5/9 trit.), Ericas Gordonas 14 (1/8 trit.), Clintas Capela 8 (13 atk. kam.).