Dėl M. Kupšo uždarbio Kinijoje apstulbęs A. Sireika: nesitikėjau, kad L. Birutis kels tokį šiurpą varžovams

Antanas Sireika
Antanas Sireika
© Klubas
Alfa.lt
2018-05-22 22:30

LKL sezono atradimu tapusių „Šiaulių“ sezonas baigtas, o vyriausiasis šios ekipos treneris Antanas Sireika jau gali pradėti spręsti didžiausią tarpsezonio galvosūkį – kuo pakeisti į Kauno „Žalgirį“ persikelsiantį Lauryną Birutį.

Lietuvos čempionų vadovas Paulius Motiejūnas kiek anksčiau jau patvirtino, kad LKL šį sezoną dominuojantį „centrą“ į „Žalgirio“ sudėtį mėgins įtraukti jau kitąmet, tad „Šiauliai“ ateinantį sezoną pasitiks be svarbiausios šių metų sėkmės detalės.

reklama

„Tai yra pats sunkiausias klausimas. Nežinau. Tokio paties žaidėjo neturėsime – bus geresnis ar prastesnis. Tokio paties tikrai ne, lietuvio, šiauliečio… Kažką rasime. Gal rasime geresnį, – spaudos konferencijoje po paskutinių ketvirtfinalio rungtynių sakė A. Sireika, kurio netrukus juokais buvo pasiteirauta apie „Lietkabelio“ vidurio puolėją Vaidą Čepukaitį. – Sakote, Vaido kaina po tokių rungtynių kritusi? Niekam nesakykite, po to kiti nupirks (juokiasi). Paskelbsite, kad jo kaina krito, tai kiti nupirks. Buvau pagalvojęs apie Kupšą, bet paskaičiau… Jėzau. Gerai, kad nepasiūlėme į „Šiaulius“. Būtų pasijuokęs, kai kinai tokią kainą siūlo. Čepukaitis? Gal ir taip. Matysime.“

Kalbėdamas apie pralaimėjimą paskutinėse sezono rungtynėse, treneris liejo apmaudą dėl vieno dalyko – pralaimėjimo vos vienu tašku.

„Esu nusivylęs vienu dalyku – minus vienas ir namuose, – sakė strategas. – Jeigu esi silpnesnis, turi tai pripažinti. Žaidėme su gerais varžovais ir vyrai gerai kovėsi, tad negaliu per daug priekaištauti. Bet tas rezultatas... Tai ir yra skaudžiausia. Bet negali nusiminti. Visi vyrai padarė neblogą darbą.“

reklama

Vis tik, nepaisant pralaimėjimo, šis sezonas „Šiauliams“ tapo tikra atgaiva po praėjusių metų, kai komanda LKL liko paskutinė. Į gimtąjį miestą sugrįžęs A. Sireika ir dominavęs L. Birutis klubą reguliariajame sezone pakėlė į penktąją vietą, o ir ketvirtfinalyje praėjusio sezono finalininkui „Lietkabeliui“ šiauliečiai neleido lengvai gyventi – seriją pralaimėjo 1:3.

„Niekas to nesitikėjo ir maniau, kad mums būtų geras rezultatas patekti į atkrintamąsias. Man taip atrodė, bet nesitikėjau tokios Lauryno pažangos, kad jis kels šiurpą visoms komandoms“, – stebėjosi net ir A. Sireika.

Nors treneriui jau prasideda atostogos, jis tikina seksiąs ir tolimesnes Lietuvos čempionato kovas. Tiesa, jose A. Sireika staigmenų nesitiki.

„Būsiu senamadiškas. Pamenu, kai buvo LKL prognozės, kad pirmos keturios komandos ir pateks į pusfinalį. Panašiai kol kas eina, bet manau, kad taip ir bus. Kaip buvo reguliarusis sezonas, manau, pagal tokią lentelę komandos ir eis į pusfinalį. Finalas bus pirma su antra komanda, o dėl trečios vietos – trečia su ketvirta“, – savo prognozę apie finale žaisiantį „Žalgirį“ ir Vilniaus „Lietuvos rytą“ pateikė treneris.

reklama