L. Biručio pastangų neužteko: trilerį prieš „Lietkabelį“ pralaimėjusių „Šiaulių“ sezonas baigtas

Laurynas Birutis
© Klubas
2018-05-22 20:27

Antrą sykį geltonai nusidažiusiai Šiaulių arenai šįvakar teko nuryti karčią nesėkmės piliulę. Marškinėliais su užrašu „Mes grįžome“ apsivilkę šiauliečiai išvydo dramatišką savo komandos sezono pabaigą.

Antano Sireikos auklėtiniai ketvirtosiose LKL ketvirtfinalio rungtynėse po įtemptos kovos 84:85 (14:14, 27:25, 21:19, 22:27) nusileido Panevėžio „Lietkabeliui“, pralaimėjo seriją 1:3 bei užleido pastariesiems vietą pusfinalyje.

Visą sezoną maloniai džiuginę „Šiauliai“ dar praėjusiais metais buvo lygos dugne, tačiau šiemet susigrąžinę ilgametį trenerį bei vedami fantastiškai rungtyniavusio Lauryno Biručio iškart šovė į pirmąją turnyrinės lentelės pusę.

Tikrą pirtį ketvirtfinalyje jie užkūrė ir gerokai labiau patyrusiems bei pernai finale žaidusiems „Lietkabelio“ vyrams. Laimėję antrąsias rungtynes namie šiauliečiai labai arti tokios pat sėkmės buvo ir šiandien, o nugalėtoją ketvirtojo kėlinio pabaigoje nulėmė tik smulkios detalės.

Po trijų kėlinių „Šiauliai“ dar pirmavo 62:58, bet puikiai lemiamą ketvirtį pradėję svečiai vedini brolių Lavrinovičių netruko perimti iniciatyvos ir kėliniui perkopus į antrąją pusę jau patys pirmavo 74:67. Nors likus žaisti 3 minutes „Lietkabelis“ dar solidžiai pirmavo (80:72), audringai palaikomi šeimininkai pakilo į lemiamą šturmą.

Po tritaškį pataikė Nickas Zeisloftas ir Donatas Sabeckis, o „Šiauliai“ likus pusantros minutės atsiliko jau tik 80:83.

Lemiamu metu iniciatyvos šeimininkų gretose ėmėsi D. Sabeckis. Pirmuoju bandymu įžaidėjas prametė tritaškį, tačiau kitoje atakoje išprovokavo pražangą ir sušvelnino „Lietkabelio“ persvarą iki minimumo. Maža to, Lorenzo Williamsas suklydo ir „Šiauliai“ įgavo galimybę persverti rezultatą.

Vis tik tas pats D. Sabeckis pasižymėti nesugebėjo, o paskutinėmis sekundėmis tiksliau sužaidę panevėžiečiai iškovojo pergalę minimaliu skirtumu bei žengė į pusfinalį.

Jame Ramūno Butauto treniruojama komanda kausis su Kauno „Žalgirio“ ir Kėdainių „Nevėžio“ poros laimėtojais. Šiame ketvirtfinalyje kol kas sužaistas tik vienas mačas, kurį laimėjo žalgiriečiai. Pirmąsias pusfinalio rungtynes „Lietkabelis“ žais tik po savaitės.

Paskutinės sezono rungtynės tapo dar vienu L. Biručio benefisu. Fantastišką sezoną sužaidęs 20-metis „centras“ šįsyk pelnė 18 taškų, atkovojo 8 kamuolius, išprovokavo tiek pat pražangų, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 metimus ir surinko net 33 naudingumo balus.

„Šiauliai“: Nickas Zeisloftas 20, Laurynas Birutis 18 (8 atk. kam.), Kristupas Žemaitis 14 (8 rez. perd.), Donatas Sabeckis 9, Vytautas Šarakauskas ir Arminas Urbutis po 8.

„Lietkabelis“: Lorenzo Williamsas ir Darjušas Lavrinovičius po 16, Dominikas Mavra 13, Simas Jasaitis ir Gintaras Leonavičius po 9.