Atkrintamųjų istorija „Pieno žvaigždėms“ ir „Šiauliams“ džiaugsmo nežada

S. Babrauskas
S. Babrauskas
© Edvard Blaževič
LKL | Alfa.lt
2018-05-22 15:00

Kiek kartų prieš atkrintamąsias yra tekę girdėti, jog ketvirtfinalyje viskas prasidės iš naujo? Nors ši frazė yra visiškai teisinga, tačiau pasakymas, kad namų aikštės pranašumas atkrintamosiose yra vienas iš svarbiausių faktorių, dar labiau atspindi tikrovę.

Šį sezoną į staigmenas nusitaikiusios Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ir „Šiaulių“ ekipos. Jos privertė ekspertus kalbėti apie intrigas, nors nė viena jų neturi namų aikštės pranašumo.

reklama

Pasvaliečiai šiuo metu serijoje iki trijų pergalių 1-2 atsilieka nuo Klaipėdos „Neptūno“, o „Šiauliai“ 1-2 pralaimi Panevėžio „Lietkabeliui“. Šios serijos gali pasibaigti jau šį vakarą, jeigu namų aikštės pranašumą turinčios „Neptūno“ ir „Lietkabelio“ ekipos iškovos pergales išvykose.

LKL.LT siūlo pažvelgti į „Betsafe–LKL“ pirmenybių istoriją, kuri nėra palanki pasvaliečiams ir šiauliečiams.

Nuo 1999–2000 m. sezono jau vyko 66 ketvirtfinaliai.

reklama

2011–2012 m. sezone Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Kauno „Žalgiris“ iškart pateko į pusfinalius ir ketvirtfinaliuose nesikovė.

Iš 66 serijų staigmenų pateikė ir į pusfinalį pateko vos šešios komandos, kurios neturėjo namų aikštės pranašumo.

Penkias iš šių serijų laimėjo komandos, reguliariajame sezone užėmusios penktą vietą.

Tarp šešių komandų pateko ir „Šiauliai“, kurie mėgina tai dar kartą pakartoti. „Pieno žvaigždėms“ teko atsidurti tik pralaimėjusiųjų pusėje, kai jų neišgelbėjo ir namų aikštės pranašumas, – Pasvalio komanda dar nė karto nėra žaidusi čempionato pusfinalyje.

Dar 2000–2001 m. sezone Alytaus „Alita“ iš šeštosios pozicijos įveikė „Neptūną“, o „Šiauliai“ iš penktosios pozicijos patiesė Vilniaus „Sakalus“.

reklama

2008–2009 m. sezone „Neptūnas“ užėmė penktąją poziciją, tačiau ketvirtfinalyje sugebėjo įveikti Kėdainių „Nevėžį“.

Po metų Utenos „Juventus“ iš penktosios pozicijos nubaudė „Šiaulių“ krepšininkus, o 2014–2015 m. sezone tie patys uteniškiai pamokė ir ketvirtoje pozicijoje likusias „Pieno žvaigždes“.

Panašu, kad būtent „Juventus“ ekipai namų aikštės pranašumas reiškia mažiausiai, kadangi jau kitame sezone ji įveikė ir Prienų-Birštono „Vytautą“, nors seriją pradėjo išvykoje. Vis dėlto uteniškiai šį sezoną savo magijos pademonstruoti nesugebėjo ir 0-3 nusileido „Lietuvos rytui“.

Remiantis istorija, „Šiauliai“ turi 9 proc. galimybę šį sezoną žaisti „Betsafe–LKL“ pusfinalyje. „Pieno žvaigždžių“ tikimybė dar menkesnė – vos 1,5 proc.

Žvelgiant į tolimesnę atkrintamųjų eigą, mažiausiai namų aikštės pranašumas lemia mažajame finale. Per pastaruosius 17 sezonų dėl trečios vietos buvo kautasi 16 kartų ir kovoje dėl bronzos triumfavo septynios komandos, kurios seriją pradėjo išvykoje.

reklama

2006–2007 m. sezone „Betsafe–LKL“ komandos nesikovė serijoje dėl trečiosios vietos.

reklama