R. Žemaitaitis stebisi apie jo frakciją skleidžiamais gandais

Remigijus Žemaitaitis ir Gabrielius Landsbergis
Remigijus Žemaitaitis ir Gabrielius Landsbergis
© Edvard Blaževič

Praėjusią savaitę nutarusi likti opozicijos gretose Tvarkos ir teisingumo frakcija pastarosiomis dienomis neatsigina gandų, ją peršančių į koaliciją su valstiečiais.

Galimybę keisti stovyklas Remigijus Žemaitaitis neigia ir gandų skleidimu įtaria Petrą Gražulį, kuris iš „tvarkiečių“ frakcijos pašalintas to paties posėdžio metu.

„Tokių gandų paskutinėmis 4–5 dienomis girdime labai daug, įdomu, kas juos skleidžia. Praeitą savaitę ketvirtadienį buvo frakcijos posėdis, buvo suformuota nauja frakcija, buvo teiktas balsavimas, ar likti opozicijoje. Du susilaikė, penki balsavo, kad reikia likti opozicijoje, ir buvo priimtas sprendimas“, – sakė parlamentaras.

R. Žemaitaičio teigimu, po rinkimų svarstytas scenarijus, jog „tvarkiečiai“ galėtų frakcijų koalicijos pagrindu šlietis prie valstiečių-žaliųjų, tačiau praėjusios savaitės sprendimas lieka galioti neapibrėžtam laikui. „Mes sakėme, jeigu jūs norite, oficialiu koalicijos susitarimu galima, tikrai taip buvo pasakyta, bet čia yra jau metų istorija. [...] Kadangi frakcijos nariai jokiose bylose nefigūruoja, o jie (valstiečiai-žalieji – aut. past.) buvo pasakę, kad su partijomis, kurios teisiamos ar įtariamos korupcinėse bylose, tikrai nedalyvaus“, – priminė R. Žemaitaitis.

Valdančioji koalicija šiuo metu turi 66 narius – 55 iš jų priklauso Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai, 11 yra iš Socialdemokratų darbo frakcijos.

reklama