„Intersurgical“ į naują gamyklą Visagine planuoja investuoti 10 mln. eurų

S. Žvirblis (dešinėje) Visagino politikams pranešė, kad naujos gamyklos statybas planuojama pradėti liepą.
S. Žvirblis (dešinėje) Visagino politikams pranešė, kad naujos gamyklos statybas planuojama pradėti liepą.
© Artūras Račas

Didžiosios Britanijos kapitalo medicininių kvėpavimų sistemų kūrimo ir gamybos bendrovė „Intersurgical“, eksportuojanti savo gaminius į daugiau nei 100 pasaulio valstybių į naujos gamyklos statybą Visagine ketina investuoti apie 10 mln. eurų.

Tai antradienį Visagino savivaldybės tarybos posėdžio metu pranešė „Intersurgical“ gamyklos Pabradėje generalinis direktorius Sigitas Žvirblis.

reklama

„Pirmajame etape mes ketiname pastatyti 14 000 kvadratinių metrų gamybinį pastatą. Investicijos į vieno kvadratinio metro statybas siekia apie 450 eurų. Dar apie 3 mln. eurų bus skirta investicijoms į technologijas“, – kalbėjo S. Žvirblis.

Jis nesiryžo atsakyti į klausimą, kiek žmonių dirbs naujojoje gamykloje Visagine, tačiau paminėjo, kad šiuo metu nuo 1996 metų veikiančioje Pabradės gamykloje dirba 222 žmonės, gyvenantys Visagine arba Ignalinoje.

„Pabradės gamykloje, kai ji pradėjo veikti, dirbo 36 žmonės, ir niekas tada net negalėjo pagalvoti, kad jų bus 2350, kaip šiandien“, – pažymėjo „Intersurgical“ vadovas. Jis atkreipė dėmesį, kad visoje Pabradėje gyvena apie 5600 žmonių ir kad jau dabar įmonė darbuotojų atvežimui į darbą iš aplinkinių regionų per metus skiria apie 0,5 mln. eurų.

reklama

S. Žvirblis taip pat pranešė Visagino politikams, kad naujos gamyklos statybas planuojama pradėti jau šių metų liepos mėnesį, o gamyba joje turėtų prasidėti 2019-ųjų birželį.

Visagino savivaldybės taryba antradienį buvo susirinkusi į neeilinį posėdį, kuriame buvo svarstomas vienintelis projektas – kreipimasis į Utenos regiono plėtros tarybą, kad „Intersurgical“ gamyklos statybos Visagine projektas būtų pripažintas regioninės svarbos projektu. Už projektą vienbalsiai balsavo visi 20 posėdyje dalyvavę Visagino politikai.

Utenos regiono plėtros tarybai suteikus „Intersurgical“ projektui regioninės svarbos statusą, Visagino savivaldybė šiai bendrovei galėtų išnuomoti žemę be konkurso.

„Intersurgical“ per dieną pagamina apie 1,8 mln. įvairių medicininės įrangos komponentų, per metus gamybos apimtis sieka apie 0,5 mlrd. Įmonė gamina virš 3000 skirtingų gaminių, jie naudojami anestezijai, reanimacijai, naujagimių skyriuose. 2017 metais „Intersurgical“ apyvarta siekė beveik 100 mln. eurų. Pasak S. Žvirblio, įmonės gamybos apimtys kasmet auga apie 10 procentų.

reklama