Pažadas kretingiškiams su negalia – savivaldos patalpos bus pritaikytos ir jiems

Negalia
Negalia
© Policija
Alfa.lt
2018-05-22 12:50

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė nustatė, kad Kretingos rajono savivaldybė diskriminavo žmones su judėjimo negalia nesudarydama jiems sąlygų patekti į pastatą, kuriame teikiamos socialinės paslaugos.

Tyrimą savo iniciatyva kontrolierė pradėjo gavusi informacijos, kad asmuo negalėjo patekti į savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos skyrių, esantį trečiame aukšte. Pastate nėra nei lifto, nei keltuvo, tad žmonės su judėjimo negalia, norėdami gauti jiems reikalingas paslaugas, privalo laukti lauke tol, kol savivaldybės darbuotojai pas juos ateina arba atvyksta į namus. Tokios aplinkybės prieštarauja tarptautiniams standartams ir žemina žmonių su negalia orumą.

reklama

Savivaldybės administracijos vadovas Virginijus Domarkas apgailestauja, kad žmonės su judėjimo negalia neturi vienodų galimybių, ir pažadėjo, kad iki birželio 10 d. jos bus užtikrintos. Planuojama įrengti patalpas, kuriose Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus darbuotojai galės priimti judėjimo negalią turinčius pareiškėjus, juos konsultuoti, priimti prašymus ir kitus dokumentus. Įvažiavimas į šią erdvę jau yra pritaikytas.

Lygių galimybių kontrolierė A. Skardžiuvienė džiaugiasi Kretingos rajono savivaldybės reakcija. „Toks pasiryžimas turėtų būti pavyzdžiu kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms bei įstaigoms. Nepritaikytų pastatų, kuriuose teikiamos viešosios paslaugos, mūsų valstybėje yra labai daug. Neturėtų taip būti. Jei nėra būdo, kaip pastatą padaryti prieinamą visiems, institucijos turėtų dėti pastangas, kad rastų kitas – tinkamas – patalpas“, – sako ji.

Kontrolierė savivaldybės administracijai siūlė nutraukti lygias galimybes pažeidžiančius veiksmus bei sudaryti sąlygas, leisiančias visiems asmenims, nepaisant negalios, gauti teikiamas paslaugas. 

reklama