Istoriškai gerai žaidžiančio L. Jameso vedami „Cavaliers“ išlygino serijos rezultatą

Cavaliers - Celtics
2018-05-22 06:25

NBA Rytų konferencijos finale – lygybė. Pirmuosius du mačus Bostone pralaimėję Klivlando „Cavaliers“ krepšininkai sugebėjo apginti savo namų aikštę antrą kartą iš eilės bei išlyginti serijos iki keturių pergalių rezultatą 2:2.

Fenomenaliai žaidusio LeBrono Jameso vedami „Cavs“ nugalėjo „Celtics“ 111:102 ir grąžina seriją į Bostoną, kur šiose atkrintamosiose per devynerias rungtynes dar nelaimėjo jokia svečių komanda.

Po pirmojo rungtynių kėlinio šiąnakt atrodė, kad gali pasikartoti trečiojo mačo, kurį „Cavaliers“ laimėjo net 30 taškų skirtumu, scenarijus. Puikiai susitikimą pradėję šeimininkai pirmąjį kėlinį laimėjo net 34:18, o antrojo pradžioje turėjo ir 19 taškų persvarą.

Vis tik „Celtics“ taip lengvai ginklų šįkart nesudėjo. Pristabdę varžovų tolimą metimą Bostono krepšininkai ilgą laiką laikėsi 10–15 taškų atstumu, o ketvirtajame kėlinyje spurtavę 8:0 sumažino skirtumą iki 7 taškų (89:96). Vis dėlto Klivlandas neilgai trukus atsakė šešiais taškais be pasipriešinimo ir vėl susigrąžinęs dviženklį pranašumą iškovojo antrąją pergalę paeiliui.

„Cavs“ eilinį kartą į priekį vedė L. Jamesas. 41 minutę žaidęs puolėjas pelnė net 44 taškus ir jau šeštą kartą (per 15 rungtynių) šio sezono atkrintamosiose surinko bent 40 taškų. Tai – geriausias toks rezultatas nuo Alleno Iversono pasiekimo 2001 m., kai gynėjas nuvedė savo atstovautą Filadelfijos „76ers“ iki pat NBA finalo.

Daugiau kartų per vienerias atkrintamąsias varžybas 40 taškų yra pelnę tik legendiniai Jerry Westas (8) ir Michaelas Jordanas (7). Abu jie tai padarė 1989 m.

Kertinės penktosios serijos rungtynės Bostone bus žaidžiamos ketvirtadienio naktį.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 44 (16/24 dvit., 9/13 baud.), Kyle'as Korveris 14, Tristanas Thompsonas (12 atk. kam.) ir George'as Hillas po 13, Kevinas Love'as (11 atk. kam., 3/12 metimai) ir J.R. Smithas po 9.

„Celtics“: Jaylenas Brownas 25 (6 atk. kam., 10/23 metimai), Jaysonas Tatumas 17, Terry Rozier 16 (6 atk. kam., 11 rez. perd.), Alas Horfordas 15 (7 atk. kam.), Marcusas Morrisas 10.