Iš „Lietuvos ryto“ aistruolių – kritikos strėlės vadovams: norime, jog klubas turėtų daugiau savigarbos

Lietuvos ryto aistruoliai
Lietuvos ryto aistruoliai
© Dmitrijus Radlinskas
Alfa.lt
2018-05-21 22:17

Ištikimiausių Vilniaus „Lietuvos ryto“ aistruolių grupė „B Tribūna“ turi aiškią poziciją dėl pastaruoju metu Lietuvoje dominavusios Kauno „Žalgirio“ temos.

Sostinės ekipos jaunimą, laimėjusį Eurolygos turnyrą, Vilniaus oro uoste sutikę, o kiek vėliau Dariui Gudeliui priekaištus reiškę „B Tribūnos“ atstovai paaiškino, kokias pretenzijas jie išsakė iš Belgrado grįžusiam komandos vadovui.

Didelį „Lietuvos ryto“ vadinamųjų ultrų pasipiktinimą sukėlė plačiai nuvilnijusios žinios apie Vilniaus ekipos atstovų ir Kauno „Žalgirio“ sirgalių tariamą bičiuliavimąsi Serbijos sostinėje. Dar vakar Lietuvos žiniasklaidoje mirgėjo žinios apie aktyviai „Lietuvos rytą“ Belgrade palaikiusius žaliai baltus, taip pat jiems dėkojusius Vilniaus komandos žaidėjus bei kartu su kauniečiais pergalę šventusį D. Gudelį.

Pastarąjį „B Tribūnos“ atstovai oro uoste pasitiko su plakatu „Gudeli, švęsk su žaliai baltais“, o pirmadienio vakarą savo feisbuke paaiškino, kad toks komandos vadovo „pasitikimas“ buvo ne tik dėl jo veiksmų Belgrade, bet ir dėl per didelio nuolaidžiavimo ir palaikymo Eurolygos finalo ketverte žaidusiai Kauno komandai.

Be to, dėl dažnų pasisakymų apie „Žalgirį“ kliuvo net ir ilgamečiam komandos treneriui Rimui Kurtinaičiui.

reklama

Pateikiame „B Tribūnos“ pareiškimą (kalba netaisyta):

1. LKL tvarkaraščių keitinėjimai. Mums nepatiko, jog klubas neparodė pozicijos, nebandė užstoti savo sirgalių, kai dėl laiko keitimo nukentėjo būtent mūsų skaičiai išvykose.

2. Mūsų treneris praeitą sezoną vos atėjęs į klubą pasakė, jog jo svajonė yra treniruoti Žalgirį. Ar tokia svajonę žmogus gali turėti? Žinoma. Ar reikia apie tai pastoviai šnekėti, kai treniruoji Rytą..? Vargu. Nuo to laiko buvo ne vienas ir ne du interviu, kuriuose net neklausiamas treneris pradeda šnekėti apie Žalgirį.

3. Per Eurolygos finalo ketvertą – dažni mūsų klubo atstovų, žaidėjų ir administracijos, pasisakymai, kaip jie palaikys Žalgirį. Suprantame, kad dažnai į tokią situaciją juos įstumdavo žurnalistai, provokuodami savo klausimais, juk negali atsakyti, jog būsi prieš Lietuvą. Tačiau visada galima atsakyti taktiškai, pavyzdžiui, Linas Kleiza šiandien 15min paklaustas apie Žalgirio komplektaciją atsakė, jog tokie klausimai turi būti užduodami P. Motiejūnui.

4. Per visą tą patį Finalo ketvertą nematėme nei vieno Žalgirio žaidėjo ar administracijos darbuotojo, kuris būtų išreiškęs palaikymą Ryto jaunimui.

reklama

5.Pasakymas, jog Žalgirio fanai LABAI palaikė Ryto jaunimą yra neteisingas. Finalinėse rungtynėse arenoje jaunimą palaikė 20-30 lietuvių, iš atvažiavusių kiek...2000? Rungtynėse penktadienį ir šeštadienį nebuvo ir tų 20.

6.Žinome, kad Gudelio taurės nunešimas Žalgirio fanams, kai kurių iš jų buvo palydėtas juokais ir patyčiomis - ,,Rytas gali tik jaunimo Eurolygoj ir žaist.“

Apie ką mes čia? Apie tai, kad norime, jog klubas turėtų daugiau savigarbos. Mes klube esame ilgiau už visus žaidėjus ir administraciją. Apie kokią meilę tarp šių dviejų komandų galima šnekėti...Dar Halės laikais, vos rytfaniams žengus į areną, į mūsų sektorių buvo paleidžiamos alaus skardinės, monetos ir t.t. Be sustojimo skanduotės apie šūdą raudoną, Ryto rūrinimą, lenkus ir rusus.

Žalgirio arenos pranešėjas kone kiekvienose tarpusavio rungtynėse atvirai tyčiojasi iš Lietuvos Ryto, ką jau kalbėt apie marozų dievaitį Mindaugą Stasiulį ir jo medinius prikolus per arenos kubą. Prisimename ir Žalgirio kapitono patyčias iš Ryto, kuomet Kavaliauskui buvo uždėti marškinėliai ,,atėjo laikas būti 1“, prisimename ir S. S. Vene interviu, kuriame jis sakė, jog Žalgirio rūbinė džiaugiasi, kai Rytas pralaimi Europoje. Negalime nepabrėžti ir to, kodėl būtent vakarykštis taurės nunešimas į tą sektorių mums buvo skaudus. Tų sektorių viršuje bazavosi Green Death ir Green White Boys. Visi žinote, kiek visko yra įvykę tarp B Tribūnos ir šių fanų grupių.

Mūsų nuomone, labai lengva kalbėti apie Lietuvos klubų vienybę ir lindimą į užpakalį, kai komandą palaikai per TV ar tik svarbiausiose Europos rungtynėse. Bet...Yra kategorija piliečių, kurie eina ir į rungtynes prieš Nevėžį ar Dzūkiją. Nekalbame vien apie B Tribūną, o apie dar didesnę dalį žmonių, kurie nuoširdžiai palaiko Rytą. Ir esame mes, komandą mes palaikome visuose Lietuvos bei Europos miestuose. 19 metų keliaujame paskui šį klubą. Ir mums labai skaudu, kai klubas negali pastovėti už save, kai nebandoma įskiepyti tam tikrų vertybių. Mes labai norime, kad Rytas užsiaugintų žaidėjus, kurie taptų komandos veidais, tikrais klubo patriotais. Džiaugiamės jaunų žaidėjų meile mūsų klubui ir spalvoms, tuo pačiu matome, jog Sirvydis žiniasklaidoje yra piešiamas, kaip tautos priešas vien todėl, kad elgiasi kaip Žalgirio legenda P. Jankūnas. Bet ties tuo reikia dirbti.

reklama

Klubas teigia, jog nori, kad vilniečiai grįžtų į arenas, nori, kad palaikytų Rytą. Bet c‘mon… Jeigu nori užsiauginti lojalius fanus, kurie ateina į areną ir kai sekasi, ir kai nesiseka, tu turi turėti tam tikras vertybes ir stuburą. Būtent tai ir vienija sporto klubų bendruomenes. Mes matome „Lietkabelio“ pavyzdį, kurio lankomumas šį sezoną labai krito su kiekvienomis blogesnėmis rungtynėmis.

Ko mes norime? Norime, jog kiekvienas RYTO marškinėlius vilkintis žmogus organizacijoje nustotų taip teigiamai ir stabiliai pasisakinėti apie mūsų didžiausius priešus. Norime, jog klubas užstotų save ir savo fanus.

Gal kažkas gali nepritarti mūsų pozicijai, gali nekęsti, vadinti debilais – bet be mūsų tiek Lietuvos Ryto, tiek visos kitos LKL arenos būtų daug nykesnės. Mūsų klubas mums tai ne tik pramoga, o labai svarbi gyvenimo dalis. Ir mūsų nuomonė turi būti išgirsta.

MES ESAM LIETUVOS RYTAS.


reklama