Kaunas pasitiko savo herojus: miesto meras ir aistruoliai prašė Šaro likti „Žalgiryje“

Žalgirio žaidėjų sutikimas Kaune
Žalgirio žaidėjų sutikimas Kaune
© Edvard Blaževič
Alfa.lt
2018-05-21 16:59

Trečiąją vietą Eurolygoje iškovoję Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šį vakarą griausmingai pasitinkami Kaune.

Į finalo ketvertą patekę ir mažajame finale Maskvos CSKA nukovę žalgiriečiai apie 17 valandą nusileido Karmėlavos oro uoste, apie 20 minučių vėliau, nei planuota. Juos ten pasitiko pirmasis siurprizas – du gaisrinių automobiliai ir jų paleistos gausios vandens čiurkšlės.

Iš oro uosto komanda pajudėjo link miesto Rotušės, kur jos sulaukė ir didžiulė žmonių minia.

„Laukiame progos atšvęsti su fanais, nes tai didžiulė mūsų sėkmės priežastis, sakau tą iš širdies, – pakeliui į Rotušę sakė Šarūnas Jasikevičius, iš lėktuvo išlipęs pats pirmasis. – Švęsti reikia kuo daugiau gyvenime, kad tik kuo daugiau būtų tokių progų. Emocinis jausmas tas pats kažką pasiekti kaip žaidėjui ar treneriui, vis tiek tu kovoji su komanda, tai komandinis sportas. Mes nuo šešerių metų amžiaus esame šiam sporte, žinome, kaip sunku pasiekti Eurolygos finalinį ketvertą. Mes nusipelnėme pergalės, nusipelnėme būti treti.”

15 metų patekimo į finalo ketvertą su gimtojo miesto ekipa laukęs kapitonas Paulius Jankūnas tikino, kad dar prieš sugrįžimą matė, kas dedasi Kaune.

reklama

„Kaunas visada mielai priima mus, nesvarbu, pralaimime ar laimime. Mačiau internete, kad pilna žmonių, jaučiamės lyg čempionai. Kaip žmonės mus palaiko yra kažkas nuostabaus“, – sakė P. Jankūnas.

Jau susirinkę Rotušėje „Žalgirio“ komandos nariai po vieną padėkojo sirgaliams. Vienas iš daugiausiai ovacijų sulaukusių žaidėjų buvo Brandonas Daviesas, ir vėl prabilęs lietuviškai.

„Aš esu Brandonas Daviesas, mano numeris nulis. Kaip sekasi? Aš jus myliu!“, – kauniečius kalbėdamas lietuviškai pralinksmino amerikietis.

Po žaidėjų padėkos savo žodį tarė ir Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, kuris iškart rėžė: „Šarai, pasilik!“. Tai užvedė susirinkusius sirgalius, kurie išreiškė stiprų palaikymą ir ėmė skanduoti Š. Jasikevičiaus vardą.

„Fantastika kaip vyrai žaidė šį sezoną, lenkiu galvą prieš juos, – gavęs mikrofoną sakė pats Šaras. – Reguliariajame sezone sužaidėme 30 rungtynių, iš kurių daugumoje mačų buvome prastesnė komanda, tačiau mes varžovus apgaudavome.

Aš visada norėjau būti „Žalgirio“ žaidėju ir žaisti gerai, tačiau į šią komandą atvykau senas, žaidžiau prastai, vos pabėgau. Džiaugiuosi, kad bent kažkaip galėjau prisidėti prie šito klubo. Ačiū jums už palaikymą. Bus ir blogų momentų, tačiau būkite su komanda ir tuomet, palaikykite ja, nes ji fantastiška. Ačiū jums.“


Kauno širdyje rengiamas ir koncertas, kuriame groja 1999 metais žymiąją dainą „Eurolyga-ga“ sukūrusi grupė ŽAS, o renginį paįvairina „Žalgirio“ arenos „balso“ Andriaus Žiurausko komentarai.

Policija prieš sutikimą prognozavo, kad pasveikinti Kauno „Žalgirio“ krepšininkų su trečiąja vieta Eurolygoje ateis apie 5 tūkst. sirgalių.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai tarp keturių stipriausių Europos komandų pateko pirmą kartą nuo čempioniškų 1999-ųjų, tačiau pusfinalyje juos sustabdė praėjusio sezono čempionai Stambulo „Fenerbahče“ krepšininkai. Vis dėlto kovoje dėl trečiosios vietos kauniečiai dramatiškai atsilaikė trileryje prieš CSKA ir laimėję rungtynes 79:77 džiaugėsi prizine Eurolygos vieta.

Tiesa, švęsti žalgiriečiai labai ilgai negalės. Jau ketvirtadienį jų laukia LKL ketvirtfinalio rungtynės Kėdainiuose, kur jie kausis su „Nevėžio“ komanda.


reklama

Kaunas pasitiko savo herojus: miesto meras ir aistruoliai prašė Šaro likti „Žalgiryje“

Žalgirio žaidėjų sutikimas Kaune
+9