Kodėl aš niekada nepirkau ir nepirksiu „OnePlus“ telefonų?

OnePlus 6
OnePlus 6
Lukas Snarskis | Alfa.lt
2018-05-21 10:56

Kinijos startuolis ir „flagmanų žudikų“ kūrėjas „OnePlus“ prieš mažiau nei 24 valandas pristatė naują savo žaisliuką, kuris pasižymi aukščiausios klasės specifikacijomis ir kone visomis kitomis savybėmis, kurios būdingos tokios klasės įrenginiams. O dar šauniau yra tai, kad jo kaina siekia tik 519 eurų už pigiausią modelį.

Tačiau kasmet, nors čia gal derėtų sakyti kas pusmetį, aš galėdavau įvardyti gana daug priežasčių, kodėl aš niekada nepirksiu „OnePlus“. Tik šįsyk nusprendžiau pasidalyti jomis su Jumis. Norėčiau atkreipti dėmesį, jog visos mintys yra išdėstytos atsitiktine tvarka ir tai yra tik mano asmeninė nuomonė. Taigi aš niekada nepirksiu „OnePlus“, nes…

reklama

… jie pristatomi kas pusmetį

Vakar po pristatymo aptarinėjant naująjį „flagmanų žudiką“ pasidalijau mintimi, jog būtų įdomu sužinoti, ką galvoja tie žmonės, kurie nusipirko „OnePlus 3“ telefoną prieš gerus porą metų, o nuo to laiko buvo pristatyti dar 4 telefonai. Ir visi jie – aukščiausios klasės! Man sunkiai telpa į galvą, kaip reikėtų reaguoti nusipirkus naujausią modelį, o po kelių mėnesių sužinojus, jog tuoj pasirodys atnaujintas modelis.

Vienas mano kolega sakė, kad visada reikia laukti modelio, kuris pažymėtas raidele „T“. Tačiau drįsčiau nesutikti ir su tuo. Tai iš esmės nekeičia laikotarpio, kada vėl bus išleistas naujas modelis, kuris, labai tikėtina, bus mažų mažiausiai su atnaujintu procesoriumi, bet galimai ir visiškai atnaujintas.

reklama

Tiesa, šiemet kompanijos vadovai tikina, kad nebus pristatytas antrasis flagmanas. Galbūt tai tiesa, o gal ir ne. „OnePlus“ jau ne kartą kirto per pasitikėjimo virvelę, ir nematau priežasties, kodėl tai negalėtų įvykti ir vėl.

… kompanijos požiūris stebina kasmet

Būtų neteisinga sakyti, jog niekada neturėjau kažko, kas susiję su „OnePlus“. Tiems, kurie dar nežino, – šis startuolis yra labai glaudžiai susijęs su „Vivo“ ir „Oppo“ kompanijomis. Kitaip sakant, ji yra antrinė įmonė. Ir kažkada man teko turėti „labai“ malonią patirtį su tuo metu ploniausiu telefonu pasaulyje, kurį pagamino ne kas kitas, o „Oppo“.

Gerokai anksčiau publikavome tekstą apie „OnePlus“ kompanijos nuotykius ir pačius įvairiausius nutikimus – nuo nevykusių reklamų iki duomenų nutekėjimo skandalų. Ir tai iš esmės vyksta metai iš metų. Nežinau kaip Jums, tačiau man tai nekelia visiškai jokio pasitikėjimo. Prisiminkime bene didžiausią „Samsung“ mobiliojo padalinio skandalą, kai sproginėjo baterijos. Iš vaizdo, kuris buvo pateikiamas viešai, susidariau įspūdį, kad gamintojas tinkamai sureagavo į problemą, – visi veiksmai ją sustabdyti, atsiprašyti ir to nepakartoti atlikti.

Galbūt šiemet kompanijos vadovai pasistengs padaryti mažiau klaidų, tačiau bent jau aš to tikiuosi pastaruosius keletą metų ir kasmet vis plačiau tenka nusišypsoti, kai matai, jog realūs pokyčiai nevyksta.

reklama

… operacinė sistema švari, bet ne

Daugumos „OnePlus“ yra mylimas dėl švarios operacinės sistemos, kurios neapkrovė papildomomis aplikacijomis ar neaiškia vartotojo sąsaja. Ir viskas būtų gerai su „OxygenOS“, jeigu ne nuolatinės spragos, vėluojantys atnaujinimai ir pan.

Sunku būtų nesutikti, kad „OxygenOS“ yra gana tvarkinga išoriškai sistema ir kad ji daugeliu atvejų veikia puikiai. Tačiau, jeigu kada apsilankysite oficialiame gamintojo puslapyje, nenustebkite, kad  rasite daugybę temų apie nevykusius atnaujinimus: atsiradusias spragas, smarkiai suprastėjusį baterijos tarnavimo laiką ir daugybę panašių dalykų.

Taip, gamintojas reaguoja (dažniausiai), tačiau leiskite Jums užduoti klausimą. Kai perkate išmanųjį telefoną ir diegiate jame atnaujinimus, Jūs tikitės geresnio veikimo, naujų funkcijų ar norite tapti bandomaisiais triušiais, kurie praneš apie akivaizdžias klaidas? Manau, atsakymas aiškus.

… galingos specifikacijos, bet nieko daugiau

reklama

„OnePlus“ visuomet pasižymėjo ir pasižymi iki šiol aukštos klasės specifikacijomis. Naujausi procesoriai, pakankamai atminties, bandymas laikytis tos dienos madų. Išimčių nesulaukė nė vienas šios kompanijos pristatytas flagmanas. Tačiau kuo išsiskiria „OnePlus“ išmanieji?

Aš asmeniškai negalėčiau įvardyti nė vienos išskirtinės „OnePlus 6“ ar bet kurio kito šio gamintojo įrenginio savybės. Taip, jis galingas, greitas ir, trumpai tariant, „viskas su juo gerai“. Tačiau tik tiek. Kamera niekuo neišsiskiria, dizainas visiškai nykus arba kartais ir kiek „nukopijuotas“, o didžiausias privalumas – milžiniška sparta, kuri neretai kenčia nuo aukščiau esančio punkto.

Žinoma, tik naivuolis gali tikėtis, kad už 500–600 eurų gaus prieš 2 dienas pristatytą išmanųjį telefoną su kažkokiais inovatyviais sprendimais. Įdomu ir tai, kad pats gamintojas pripažįsta, kad telefone nieko išskirtinio nerasite, nes gamintojas neturi tam finansų.

reklama