Vasaros orų prognozė Europai: daliai Lietuvos klius kaip reikiant

Belgiją užklupo galinga audra
Belgiją užklupo galinga audra
© SCANPIX
Gismeteo | Alfa.lt
2018-05-21 19:05

Panašu, kad šią vasarą Europoje netrūks nei karščio, nei audrų.

Accuweather.com skelbia, jog ir toliau besitęsiant vasariškam karščiui kai kuriose rytinės Europos valstybėse išaugs sausrų rizika.

Kartu su jomis daug kur iškils didelis gaisrų pavojus, ypač nuo Prancūzijos iki Vokietijos ir Alpių kalnų.

Tačiau ramu nebus, mat dažnai kils smarkios audros, kurios didins potvynių riziką nuo pat pietinės Italijos iki pietinės Balkanų pusiasalio dalies.

Ypač karšta bus vakarinėje ir centrinėje Europoje

reklama

Nuo birželio iki pat rugpjūčio Tulūzoje ir Lione Prancūzijoje, Milane ir Florencijoje Italijoje bei Frankfurte ir Berlyne Vokietijoje oro temperatūra pasieks ar net viršys 32 laipsnius karščio.

Pietinėje Prancūzijoje ir šiaurės Italijoje intensyviausių karščių metu termometrų stulpeliai gali šoktelėti ir iki 38 °C.


Orų prognozė Europai© Archyvas

Itin didelį rūpestį šios karščio bangos kelia dėl galimo pavojaus sveikatai ir itin prastos oro kokybės. Dėl tokių karštų oro sąlygų formuosis sausros ir didelė gaisrų tikimybė.

Didžiausias gaisrų pavojus prognozuojamas pietinei Prancūzijai, šiaurės Italijai ir pietų Vokietijai.

Nuo birželio iki pat rugpjūčio šiame regione kritulių kiekis bus menkas, tačiau audros dėl nesezoninio karščio visame regione gali būti išskirtinai stiprios. Tai gali sukelti potvynius, galimas itin stiprus vėjas.

Stiprios audros talžys regioną nuo Lenkijos, Čekijos iki Baltarusijos

Rytų Europai prognozuojamos stipriai išplitusios didelės audros.

reklama

Nesezoninės šilumos ir drėgno oro pliūpsnių iš Viduržemio jūros kombinacija sukurs puikias sąlygas stiprioms audroms formuotis nuo rytų Lenkijos ir Čekijos iki Baltarusijos ir pietų Lietuvos.


Audra© Fotodiena.lt

Skelbiama, kad tokios audros dažniau atkeliaus antroje dienos pusėje ir vakare. Didžiausia grėsmė prognozuojama Prahai Čekijoje, Vroclave ir Varšuvoje Lenkijoje bei Minske Baltarusijoje.

Šių audrų metu gali siausti stiprūs vėjai (gali kilti viesulų), kristi kruša, kilti staigių potvynių.

Įsismarkavusios audros su perkūnija gali talžyti ir Miuncheną bei Drezdeną Vokietijoje, Vieną Austrijoje ir Vilnių Lietuvoje.

Po šių audrų orai bus gaivesni, tačiau taip bus trumpai. Informuojama, jog ilgesnių vėsesnių periodų šią vasarą nenumatoma.

Dažnos audros didins potvynių pavojų pietų Balkanuose ir pietinėje Italijos dalyje

reklama

Didžioji Europos dalis gali tikėtis sausesnės, nei įprasta, vasaros, tačiau besikartojančios audros lems didesnį lietaus kiekį pietinėje Italijoje ir Balkanų pusiasalyje. Didžiausią nerimą kelia staigių potvynių pavojus.

Šiais metais nebus tokio ekstremalaus karščio, kuris Balkanų pusiasalį alino praėjusią vasarą.

Šilta sausa vasara prognozuojama Jungtinei Karalystei, Belgijai ir Nyderlandams

Šią vasarą Didžiosios Britanijos salose, šiaurės vakarinėje Prancūzijoje, Belgijoje ir Nyderlanduose vasara pasižymės ilgesnį laiką užsitęsusiais šiltų ir sausų orų periodais.

Bendros šiltų orų tendencijos, tikėtina, lems, jog tai bus viena šilčiausių vasarų per pastarąjį dešimtmetį. 

reklama

Ukrainoje formuosis sausros

Ukrainoje ir dalyje šiaurės Balkanų pagrindine šios vasaros problema taps sausros. Po drėgno kovo nuo balandžio mėnesio Ukrainoje įsitvirtino sausi orai. Prognozuojama, kad tokios tendencijos tęsis iki pat rugpjūčio.


Sausra© SCANPIX

O Iberijos pusiasalis galės kiek atsikvėpti po praėjusių metų vasaros karščio ir miškų gaisrų.

Portugalijoje ir Ispanijoje – įprasta vasara

Nors Portugalijoje ir Ispanijoje tikrai netrūks šiltų dienų, tai bus labiau įprasta vasara, vertinant karščio bangų intensyvumą bei trukmę.

Vasaros orų prognozė Europai: daliai Lietuvos klius kaip reikiant

Belgiją užklupo galinga audra