Lietuviškai prakalbęs B. Daviesas po pergalės pokštavo: švęsime valgydami prezidentės šokoladą

Brandonas Daviesas
Brandonas Daviesas
© SCANPIX
Alfa.lt
2018-05-21 07:27

Brandonas Daviesas yra linksmų plaučių vyrukas. Kiek anksčiau pasižymėjęs daugelį prajuokinusiais įrašais savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje, šįsyk Kauno „Žalgirio“ amerikietis sužibėjo lietuvių kalbos žiniomis po paskutinių Eurolygos sezono rungtynių.

Žalgiriečiai mažajame finale nukovė Maskvos CSKA, turnyre užėmė trečiąją vietą, o B. Daviesas po rungtynių šmėkščiojo beveik visų ekipos žaidėjų interviu, vis užduodamas komandos lietuviams nepatogių klausimų. Ir užduodamas ne bet kaip, o jų gimtąja – lietuvių – kalba.

reklama

„Tu storas?“ – rėžė jis ekipos kapitonui Pauliui Jankūnui.

„Kada įmesi? – B. Daviesas klausė ne itin puikiai finalo ketverte atakavusio Artūro Milaknio, o sulaukęs iš jo kandžios pastabos apie statomas užtvaras, atšovė: – Ne tavo reikalas.“

Lietuvių kalbos sezono pabaigoje žibantis amerikietis nepamiršo ir pats kalbėdamas su žurnalistais iš Lietuvos, pokalbį pradėdamas būtent nuo atsakymų šalies, kurioje žaidžia, kalba.

reklama

„Nori daryti interviu lietuviškai?“ – „Žalgiris TV“ žurnalistas Rytis Kazlauskas paklausė B. Davieso.

„Taip“, – lietuviškai atšovė B. Daviesas.

„Sveikiname su pergale, kas ją lėmė?“ – jau lietuviškai prakalbo žurnalistas.

„Viskas gerai, ne tavo reikalas“, – jau kultine tampančia savo fraze atsakė amerikietis.

Vis dėlto netrukus buvo pereita prie B. Daviesui bent jau kol kas įprastesnės anglų kalbos.

– Kas lėmė pergalę?

– Manau, kad mes tiesiog labiau norėjome laimėti. Galbūt taip neatrodė pabaigoje, kai viskas ėmė slysti iš rankų, tačiau kovėmės iki pabaigos, kaip darome visada, ir galiausiai laimėjome, kas ir yra svarbiausia.

– Kas lėmė tokį sėkmingą trečiąjį ketvirtį, kai nutolote didesniu nei 20 taškų skirtumu?

– Dėmesio kreipimas į detales. Nors padarėme daug klaidų, ir aš jų padariau asmeniškai, ir toliau žaidėme komandiškai. Kiekvienas šiandien buvo pasiruošęs atiduoti visas jėgas ir tai išėję į aikštelę ir padarė.

– Ką manai apie Antano (Kavaliausko – Alfa.lt) bandymus šį interviu paversti dar geresniu?

– Jis visada būna linksmas. (Išgirsta A. Kavaliausko raginimus „duoti pasą“ ir atsako lietuviškai) Palauk, palauk... Kaip matote, jis tik nori, kad kamera būtų į jį nukreipta.

– Kaip žadate švęsti šią pergalę?

– Manau, kad tiesiog pažiūrėsime šias rungtynes, grįšime į viešbutį, pavalgysime vakarienę ir suvalgysime tą puikų šokoladą, kurį mums šiandien davė Lietuvos prezidentė (juokiasi).

– Ką gali pasakyti apie sirgalius, palaikiusius jus finalo ketverte?

– Jie buvo puikūs. Šiandien juos girdėjau dar prieš rungtynių pradžią. Jie buvo už mūsų, o palaikydami suteikė mums tik dar daugiau jėgų.

reklama