Finalo trilerį po baudinių serijos laimėję švedai apgynė pasaulio čempionų titulą
Išvyskite gražiausius finalo epizodus ir baudinių seriją

Švedija - Šveicarija
2018-05-21 00:17

Pasaulio ledo ritulio čempionato kulminacijoje intriga išsilaikė tiek ilgai, kiek įmanoma.

Dramatiškai susiklosčiusiame finale Švedijos rinktinė nesugebėjo palaužti turnyro sensacija tapusios Šveicarijos per pagrindinį laiką, tačiau laimėjusi baudinių seriją 2:1 antrus metus iš eilės pasipuošė aukso medaliais. Pagrindinis laikas ir pratęsimas baigėsi lygiosiomis 2:2.

Švedai, ketvirtfinalyje eliminavę latvius, o pusfinalyje net 6:0 nušlavę JAV ledo ritulininkus, po baudinių serijos laimėjo ir praėjusių metų čempionato finalą, kai jame nugalėjo Kanadą. Tiesa, šįsyk jų varžovais buvo „ant popieriaus“ kur kas silpnesnė komanda.

Vis dėlto vos ketvirtąją vietą grupių etape užėmę, tačiau atkrintamosiose sensacingai Suomiją ir Kanadą eliminavę šveicarai pirtį finale užkūrė ir švedams.

Šveicarija po įvarčių pirmajame ir antrajame kėliniuose dusyk pirmavo, tačiau favoritų etiketę turėję švedai abu sykius dar tame pačiame kėlinyje rezultatą išlygindavo. Per likusias 40 žaidimo minučių – trečiajame kėlinyje ir per pratęsimą – pasižymėti komandoms nepavyko ir rungtynės persikėlė į baudinių seriją.

Ją sėkmingu pasirodymu pradėjo šveicaras Svenas Andrighetto, tačiau tai buvo viskas, ką šioje serijoje sugebėjo nuveikti šios šalies žaidėjai. Likę keturi jų bandymai buvo nesėkmingi, o švedams auksą išplėšė Oliverio Ekmano-Larssono ir Emilio Forsbergo tikslūs smūgiai.

Švedijos rinktinė auksą pasaulio čempionatuose iškovojo jau 11-ą kartą, o šveicarai sidabru pasipuošė trečiąjį, apskritai medaliu – 9-ąjį kartą istorijoje. Tiesa, daugelis tų medalių buvo iškovoti prieš daugiau nei 60 metų, o didžiausias Šveicarijos ledo ritulio pasiekimas iki šių metų buvo patekimas į finalą 2013-aisiais. Įdomu tai, kad jame šveicarai taip pat nusileido Švedijos ledo ritulininkams.

Trečiąją vietą Danijoje vykusiose pirmenybėse užėmė ir bronzos medaliais pasipuošė JAV žaidėjai, mažajame finale 4:1 nukovę Kanadą.