L. Dončičius ir „Real“ išgyveno dramą prieš „Fenerbahče“ ir tapo Eurolygos čempionais

Lukos Dončičiaus ir Real triumfas
2018-05-20 23:11

Željko Obradovičiui 10-ojo Eurolygos čempionų trofėjaus dar teks palaukti.

Serbo vadovaujama Stambulo „Fenerbahče“ ekipa turnyro finale 80:85 nusileido Madrido „Real“ komandai ir nesugebėjo apginti pernai iškovoto čempionų titulo.

Finalo ketverto favoritais nelaikyti, tačiau tiek Maskvos CSKA, tiek „Fenerbahče“ klubus parklupdę „karališkieji“ titulą susigrąžino po trejų metų pertraukos – 2015-aisiais jie Eurolygą laimėjo Madride.

Kauno „Žalgirį“ pusfinalyje iš kovos dėl pirmosios vietos eliminavusi Turkijos ekipa finale buvo palaikoma daugiau nei 10 tūkst. sirgalių, tačiau užtikrinčiau aikštėje jautėsi tik pirmoje rungtynių pusėje. Po dviejų kėlinių Ž. Obradovičiaus auklėtiniai pirmavo 40:38, bet „Real“ po pertraukos perėmė iniciatyvą.

Trečiąjį kėlinį atkarpa 7:0 pradėję Madrido krepšininkai tarsi davė toną rungtynėms ir per likusį laiką persvaros iš rankų nebeišleido. Prieš ketvirtąjį kėlinį „Real“ pirmavo 63:55, o po Lukos Dončičiaus baudos metimo likus kiek daugiau nei 4 minutėms įgijo net 11 taškų pranašumą (74:63).

Tiesa, „Fenerbahče“ ginklų taip anksti nesudėjo. Laimėję atkarpą 7:1 po Bobby Dixono tritaškio jie priartėjo iki minimumo 78:81, o kitoje aikštės pusėje subauduotas Fabienas Causeuras prametė abu baudų metimus. Vis tik Stambulo ekipos nelaimei, jiems nepavyko atsikovoti kamuolio – Trey Thompkinsas pakartojo netaiklų metimą, pelnė du taškus ir įtvirtino „Real“ pergalę ir titulą.

Šis trofėjus „karališkiesiems“ tapo jau 10-uoju klubo istorijoje. Pagal šį skaičių Ispanijos sostinės ekipa yra tituluočiausia komanda visoje Europoje.

Naudingiausiu finalo ketverto žaidėju tapo Slovėnijos krepšinio deimantas L. Dončičius. Madrido ekipos gynėjas finale surinko 15 taškų, 3 kartus atkovojo kamuolį ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Iš viso per dvejas finalo ketverto rungtynes jis rinko po 15,5 taško, 5 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus ir rinko po 17,5 naudingumo balo.

Lukos Dončičiaus ir Real triumfas© SCANPIX
L. Dončičiui pastarieji metai yra tiesiog pasakiški. Vos 19-os sulaukęs krepšininkas prieš 8 mėnesius su nacionaline rinktine tapo Europos čempionu, o vakar buvo pripažintas ir jauniausiu istorijoje Eurolygos MVP. Dabar jo mintyse – NBA naujokų birža ir reali galimybė joje būti pašauktam pirmuoju šaukimu.

„Real“: Fabienas Causeuras 17, Luka Dončičius 15, Trey Thompkinsas 10.

„Fenerbahče“: Nicolo Melli 28, Bradas Wanamakeris 14, Ahmetas Duverioglu 8.