Vyšnia ant torto: CSKA dramatiškame trileryje palaužęs „Žalgiris“ – trečias Eurolygoje

2018-05-20 17:23

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, prieš sezoną laikyti vienais Eurolygos autsaiderių, turnyre finišavo trečioje vietoje. Europos krepšinio pelene šiemet virtę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai atsitiesė po nesėkmingo pusfinalio ir nepaisant iššvaistytos milžiniškos persvaros pasiekė pergalę 79:77 (22:19, 19:16, 28:13, 10:29) prieš Maskvos CSKA klubą bei iškovojo bronzą Eurolygoje.

Fantastišką sezoną Eurolygoje sužaidę žalgiriečiai iš viso iškovojo net 22 pergales bei pasiekė klubo rekordą. Tiek daug laimėjimų „Žalgiris“ nebuvo pasiekęs net ir per čempionišką sezoną 1999-aisiais, kuriame, tiesa, iš viso sužaidė tik 22 mačus.

Prieš turtingiausią Europos klubą dėl trečiosios vietos žaidę kauniečiai kiek strigo pirmajame kėlinyje, kai vienu metu atsiliko 4:11, tačiau dar antrajame ketvirtyje perėmė iniciatyvą, o po fantastiškos atkarpos 22:2 trečiajame kėlinyje ėmė triuškinti raudonarmiečius – 60:37.

Vis dėlto pergalės dainas ketvirtajame kėlinyje ėmusiems traukti keliems tūkstančiams „Žalgirio“ aistruolių lemiamu rungtynių metu dar teko gerokai pasinervinti. Jaunojo Michailo Kulagino vedama CSKA paskutinėmis minutėmis ėmė grėsmingai artėti, o po dviejų ruso tritaškių paskutinę minutę nukirpo Kauno ekipos persvarą iki varganų 3 taškų – 79:76.

Vis tik lemiamu metu sėkmė šypsojosi ne tik lietuvių, bet ir daugelio arenoje jau finalo laukusių turkų palaikomam „Žalgiriui“. Iš pradžių M. Kulaginas prametė labai sudėtingą tritaškį ir nors Brandono Davieso baudų metimai skriejo pro šalį, CSKA paruoštai atakai laiko nebeturėjo. Desperatiškas Semiono Antonovo bandymas per daugiau nei pusę aikštės buvo netikslus ir Kauno ekipa triumfavo, iškovodama istorinę trečiąją vietą Eurolygoje.

Pergalė šiandienos mače atnešė „Žalgiriui“ ne tik itin aukštą poziciją, bet ir nemažą finansinę naudą. Už trečiąją vietą kauniečiai iš Eurolygos gaus 300 tūkst. eurų, o iš viso per sėkmingą sezoną vien iš turnyro prizinio fondo pasipelnys 1,23 mln. eurų.

Be to, trečiąją vietą žalgiriečiai iškovojo principiniame mūšyje prieš Rusijos superklubą, kurį šiame sezone nukovė jau antrą kartą per tris mačus. Eilinį kartą už finalo borto likusiems raudonarmiečiams šis sezonas, nepaisant beveik tobulo reguliariojo sezono, paliks nemenką kartėlį, o vyriausiajam treneriui Dimitriui Itoudžiui greičiausiai kainuos vietą ekipoje.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas ir Vasilije Micičius po 15, Edgaras Ulanovas 14, Kevinas Pangosas ir Antanas Kavaliauskas po 9, Axelis Toupane'as 6.

CSKA: Othello Hunteris ir Michailas Kulaginas po 14, Cory Higginsas 12.

Mačo eiga:

1 kėlinys

Pirmasis rungtynėse taškus pelnė Kevinas Pangosas, tačiau netrukus Cory Higginsas atsakė dviem tritaškiais ir „Žalgiris“ vėl rungtynes pradėjo atsilikdamas nuo varžovų (2:6). Pusfinalio scenarijus ėmė kartotis ir klaidų aspektu - triskart suklydę kauniečiai CSKA į priekį paleido jau 7 taškais (4:11). Solidumo į „Žalgirio“ žaidimą įnešė Š. Jasikevičiaus atlikti keitimai, po kurių Kauno komanda spurtavo 6:0 ir nukirpo maskviečių pranašumą iki minimumo (10:11).

Solidžiausiai nuo suolo pakilo Vasilije Micičius, kuris pelnė greitus šešis taškus bei grąžino pranašumą „Žalgiriui“ (12:11), tačiau CSKA netrukus atsakė keturiais taškais (12:15). Savo žodį žengęs ant parketo tarė ir Beno Udrihas, pataikęs metimą su sirena bei atlikęs pasakišką perdavimą Antanui Kavaliauskui (20:19). Vidurio puolėjas kėlinį baigė dar vienu metimu ir žalgiriečiai laimėjo pirmąjį kėlinį 22:19.

2 kėlinys

Antrąjį ketvirtį puikiais epizodais abejose aikštės pusėje pradėjo V. Micičius, tačiau taškus rinko ir CSKA lyderiai Nando De Colo bei Sergio Rodriguezas, o rezultatas tapo lygus (26:26). Tritaškį pataiko Paulius Jankūnas, tačiau tuo pačiu atsako ir C. Higginsas (29:29). „Žalgiris“ kėlinio viduryje įgijo didžiausią persvarą - tritaškį pataikė V. Micičius, metimą pridėjo Edgaras Ulanovas ir kauniečiai atitrūko 34:29.

Puolėjas puikią savo seriją pratęsė ir po minutės pertraukėlės - pelnė dar 4 taškus, o žalgiriečiai dar labiau nutolo (38:31). Vis tik CSKA ginklų sudėti nesiruošė ir netruko priartėti (38:35). Paskutinę kėlinio minutę pirmąjį savo tritaškį Belgrade pataikė Artūras Milaknis, o įspūdingo Michailo Kulagino metimo per visą aikštę teisėjai nusprendė neįskaityti ir „Žalgiris“ į rūbinę išėjo pirmaudamas 41:35.

3 kėlinys

Kauno komanda fantastiškai pradėjo trečiąjį ketvirtį. Keturis taškus pelnė Axelis Toupane'as, o iš viso žalgiriečiai startavo 6 taškais be atsako ir pabėgo dviženkliu skirtumu (47:35). Nors CSKA taškų badą nutraukė Othello Hunteris, „Žalgirio“ dominavimą pratęsė dar kelios sėkmingos atakos, kurias vainikavo E. Ulanovo tritaškis, pratęsęs komandos spurtą net iki 16:2, o skirtumą išauginęs iki 54:37.

Raudonarmiečiais nepadėjo ir minutės pertraukėlė. Po jos klaikiai atrodžiusi CSKA ir toliau nesugebėjo suregzti tikslios atakos, o K. Pangosas išaugino „Žalgirio“ persvarą iki didesnės nei 20 taškų (58:37). Triuškinimu nepatenkinti CSKA krepšininkai kėlinio pabaigoje pratrūko - itin grubiai V. Micičių stabdęs Kyle'as Hinesas buvo nubaustas nesportine pražanga (65:41), o netrukus už kur kas švelnesnį kontaktą taip pat buvo nubaustas ir A. White'as. Nepaisant to, prieš ketvirtąjį kėlinį žalgiriečiai išlaikė triuškinančią persvarą 69:48.

4 kėlinys

Paskutinį kėlinį dviem tritaškiais pradėjęs Victoras Ruddas privertė Šarą prašyti pertraukėlės (71:54). Į CSKA kibirkštis dar daugiau žibalo įpylė S. Rodriguezo ir O. Hunterio metimai (74:59). Vis tik maskviečių entuziazmą gerokai apkarpė fantastiškas K. Pangoso tritaškis (77:59).

Tačiau po dar vienos D. Itoudžio paprašytos pertraukėlės CSKA nesudėjo ginklų bei pelnę dar šešis taškus išlaikė intrigą rungtynėse (77:65). Košmariškai klysti pradėję žalgiriečiai leido CSKA priartėti dar labiau (77:70). Be daugumos lyderių žaidžianti CSKA, tempiama rusų krepšininkų, po M. Kulagino tritaškio nukerpa savo atsilikimą jau tik iki 5 taškų, o iki mačo pabaigos - dar daugiau nei minutė (78:73). Dar vienas M. Kulagino tritaškis ir nesėkmingas „Žalgirio“ puolimas suteikė rusų sirgaliams dar daugiau vilties (79:76, likus 39 sek.).

Tas pats M. Kulaginas pataiko tik vieną baudos metimą, tačiau užspaustas K. Pangosas klysta ir CSKA perima kamuolį likus 34 sek. ir atsilikdama tik 2 taškais (79:77). Maskvos komanda suklydo, tačiau V. Micičiui pataikyti likus 11 sek. nepavyko. M. Kulaginas likus 3 sek. prametė tritaškį, tačiau B. Daviesas prametė baudos metimą. Vis dėlto paskutinis Semiono Antonovo bandymas per pusę aikštės tikslo nepasiekė ir žalgiriečiai triumfavo.