Policija aiškinasi žudynių Teksase aplinkybes: 17-mečio motyvu galėjo tapti nepavykę santykiai

Teksase gedima po žudynių Santa Fe mokykloje
Teksase gedima po žudynių Santa Fe mokykloje
© SCANPIX
BNS
2018-05-20 14:08

Vienos iš dešimties šaudynių Santa Fė mokykloje aukų motina teigia, kad jos dukra neseniai atstūmė dėl šios tragedijos kaltinamą septyniolikmetį, tad manoma, kad tai galėjo būti nusikaltimo motyvas.

Sadie Rodriguez teigimu, jos dukra Shana Fisher aiškiai parodė, kad Dimitrios Pagourtzis jos nedomina.

reklama

„Jis darėsi vis agresyvesnis. Galiausiai ji jam pasipriešino ir jį sugėdino“, – agentūrai „The Associated Press“ duotame interviu šeštadienį sakė moteris.

Pasak S. Rodriguez, šis incidentas įvyko savaitę prieš penktadienio šaudynes. Policija kol kas neskelbia, kas paskatino išpuolį.

Tuo tarpu vaikino šeimos advokatas, paklaustas apie S. Rodriguez teiginius, atsakė, kad šeima nebuvo girdėjusi apie tokį incidentą, todėl negali komentuoti.

reklama

Anksčiau šeštadienį advokatas Nicholas Poehlas įtariamojo šeimos vardu išplatino pareiškimą, kuriame teigiama, kad ji yra „tiek pat šokiruota ir pasimetusi, kaip ir visi kiti“, ir paprašė gerbti šeimos privatumą.

„Nors mes vis dar nežinome ... tragedijos detalių, tai, ką sužinojome iš žiniasklaidos, rodos, yra sakoma visiškai ne apie tą berniuką, kurį mylime“, – teigiama šeimos pareiškime.

Kaip skelbta anksčiau, dėl šaudynių Santa Fe mokykloje apkaltintas moksleivis privačiuose dienoraščiuose kūrė išpuolio planus, įskaitant planą nusižudyti, socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė marškinėlių su užrašu „Gimęs žudyti“ („Born to Kill“) nuotrauką. Per šaudynes, kai žuvo 10 žmonių, o dar dešimt buvo sužeisti, jis panaudojo tėvo lygiavamzdį šautuvą ir pistoletą, pareiškė valstijos gubernatorius.

Išpuolio motyvas kol kas nėra aiškus, tačiau Gregas Abbottas pažymėjo, kad D. Pagourtzis apie planuojamą išpuolį rašė dienoraščiuose savo kompiuteryje ir mobiliajame telefone, kuriuos gavo policija. Tai, anot jo, neatitinka paauglio apibūdinimų, kuriuos pateikia jo draugai. Pasak draugų, tai santūrus jaunuolis ir sportininkas, kuris yra sakęs, jog nori turėti ginklą, tačiau niekada nekalbėjo apie žmonių žudymą.

D. Pagourtzis po išpuolio pasidavė policijai ir yra laikomas Galvestono apygardos kalėjime. Per šaudynes jis panaudojo du ginklus, kurie teisėtai priklausė jo tėvui. Kol kas nežinoma, ar tėvas žinojo, kad jo sūnus paėmė ginklus.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.