Prieš dvikovą su „Žalgiriu“ – kaltųjų paieškos: beda pirštu į trenerį, Eurolygos formatą ir net nesėkmių karmą

CSKA ekipoje – prastos nuotaikos ir neišvengiamos permainos?
CSKA ekipoje – prastos nuotaikos ir neišvengiamos permainos?
© SCANPIX
Alfa.lt
2018-05-20 14:22

Po Eurolygos finalinio ketverto pusfinalio mūšių pralaimėjusios ekipos atsidūrė skirtingose motyvacijos poliuose – kol Kauno „Žalgirio“ krepšininkai kovoje dėl trečiosios vietos mato motyvaciją ne tik „atsižymėti“ prizine vieta, bet ir papildyti klubo piniginę solidžia premija, Maskvos CSKA, panašu, tai gali tapti kančios ir agonijos maču, kuris daliai žaidėjų visiškai nieko nereiškia ir pastarieji kuo greičiau norėtų palikti finalo ketverto šeimininku tapusį Belgradą.

Ieško kaltų

reklama

Apskritai, po pralaimėto pusfinalio CSKA klube - nerimo ženklai, o rusų sporto žurnalistai bando ieškoti atsakymų į klausimą, kodėl turtingiausias Europos klubas nuolatos klumpa tada, kuomet ateina lemiamos kovos.

„Na, jeigu jau „Olympiakos“ nepatekimas į finalo ketvertą mums nepadeda, tada nežinau, kas mums gali apskritai padėti“, – „Twitteryje“ po mačo su „Realu“ rašė žinomas Rusijos komentatorius Romanas Skvorcovas.

Žinoma, ironija persunkta žinutė turėjo priminti, jog CSKA ne kartą kliuvo už Pirėjo klubo barjero, o kai šį ketvirtfinalyje eliminavo Kauno „Žalgiris“ dalis maskviečių aistruolių tarsi nusiramino – pagaliau nebus tos nelaimę mums nešančios ekipos.

reklama

Tačiau, nors V. Spanoulis ir G. Printezis lemiamus Eurolygos mūšius žiūri prie televizoriaus ekranų, tai ir vėl nepadėjo CSKA peržengti pusfinalio.

Pralaimėjus Madrido ekipa prasidėjo kaltų paieškos – vieni bedė pirštu į ekipos trenerį Dimitrį Itoudį, kiti į persisotinusias ir kovos dvasios dažnai pritrūkstančias ekipos žvaigždes, treti, net apkaltino CSKA ekipą persekiojančią blogą Eurolygos karmą.

Nors CSKA kasmet įvardijami Eurolygos favoritais, jų biudžetas nuolatos didžiausias, o reguliaraus sezono rezultatai vieni geriausių, tačiau lemiamas dvi kovas finaliniame ketverte rusai atrodo tarsi naujokėliai, kuriems atvykti į svarbius mačus tampa rimtu iššūkiu.

„Nors mes demonstruojame stabilius rezultatus jau daugelį metų, patenkame į finalo ketverto kovas 16 metų paeiliui su viena išimtimi, tačiau kodėl mes savo stipriausios ekipos finale nematome taip dažnai, kaip norėtume“, – retoriškai svarsto „Sport Ekspress“ apžvalgininkas Antonas Babošinas.

Apžvalgininkas prisiminė, jog šiame sezone CSKA nuolatos iš vėžių išmušdavo traumos, todėl ekipai tekdavo eksperimentuoti vis su kitais penketais, kai tuo tarpu vienas ar kitas svarbus žaidėjas kovas būdavo priverstas stebėti nuo suolo.

Anot A. Babošino, šiemet lyg tyčia prieš pat reguliariojo sezono pabaigą iškrito du starto penketo žaidėjai, K. Hines ir N. De Colo. Nors pastarieji atvyko į Belgradą, tačiau žinoma, jų sportinė forma yra toli gražu nuo to, ką jie gali demonstruoti, o kur dar ir A. Voroncevičiaus, vieno svarbiausių aukštaūgių susižeidimas pačioje pusfinalio kovos pradžioje.

„Galbūt CSKA persekioja nematoma nesėkmių karma?“, – klausia nevienas Maskvos klubo aistruolis.

reklama

„Sport Ekspress“ apžvalgininkas pasitelkia ir dar vieną aspektą – CSKA eilę metų sugriūna lemiamomis kovos minutė mis, o finaliniame ketverte paskutinės atakos tampa kone nesusipratimu ir aikštę tenka palikti nuleistomis galvomis.

„Metai iš metų komanda neturi žudiko instinkto, ką turi tokios ekipos kaip „Olympiakos, kurios mus nuolat bausdavo“, – rašo apžvalgininkas, prisiminęs ir penktadienio dvikovą, kurioje maskviečiai startavo uraganišku puolimu, tačiau vėliau sustojo, o „Real“ tuo metu skraidino vieną tritaškį po kito.

„Norėjome greitai prisivyti Madridą, pradėjome skubėti, kai kada net žaisti pavieniui, o tuo „Real“ puikiai pasinaudojo“, – po mačo kalbėjo maskviečių puolėjas Nikita Kurbanovas, kuris, bene vienintelis teigė, kad sekmadienio vakarą reikės kautis ir užbaigti sezoną pergale. Tuo tarpu kiti, pavyzdžiui, Vitalijus Fridzonas, nemato prasmės rengti pralaimėjusių ekipų mūšį Eurolygos finaliniame ketverte.

Piktina finalinio ketverto formatas

Ko gero taip mąsto ir ne vienas CSKA išlepintas žaidėjas, kuriems visos kitos, ne pirmos vietos Eurolygoje – tolygu pralaimėjimams.

Rusijos spauda trimituoja ir į rengiamą Eurolygos finalinio ketverto formatą.

Esą finalinis ketvertas – puiki galimybė tamsiesiems arkliukams ir silpnesnėms ekipoms pateikti sensaciją, kai vieną mačą gali laimėti „bet kas“, tačiau „serijos formatas“ galėtų iš tiesų išaiškinti, kas yra kas Europos krepšinyje.


A. Vatutinas© SCANPIX

Ir nors CSKA vadovas A. Vatutinas ne kartą išsakė savo poziciją šiuo klausimu ir mieliau žaistų finalines serijas, Eurolyga turi savo požiūrį – finalinio ketverto savaitgalis kur kas įdomesnis žiūrovams, čia patekusių komandų jėgos praktiškai išsilygina, todėl žiūrovų dėmesys garantuotas, kai tuo tarpu finalo serija galėtų prailgti ir neutraliems fanams pabosti.

„Panašu, kad artimiausiu metu Eurolygos taisyklės nesikeis, todėl privalome žaisti pagal tai, kokios yra pasiūlytos mums“, – lakoniškai kalba A. Vatutinas.

Tiesa, panašu, kad CSKA bando teisintis tuose dalykuose, kuriuose patys negali daryti didesnės įtakos – kaltinimai varžybų formatams, traumoms ar net nesėkmių karmai, iš tiesų, skamba kiek komiškai klubui, kuris gali įsigyti praktiškai bet kurį Europos krepšininką, kurio piniginė plačiausia žemyne, tačiau rezultatai nedžiuginantys.

CSKA klubui ateina rimto sukrėtimo metas?

Tie patys Rusijos sporto apžvalgininkai siūlo atkreipti dėmesį ir į komandos atmosferą, tai, ką už pinigus sunku nupirkti. Anot apžvalgininkų, geriausia komandos darna atsispindi ant atsarginių suolelio, kur CSKA ekipai dažnai pritrūksta palaikymo vienas kitam, žaidėjai į mačus ateina tarsi į dviejų valandų darbą, kurį žūtbūt reikia nudirbti, o po to skirstomės.


CSKA ekipoje – prastos nuotaikos ir neišvengiamos permainos?© SCANPIX

„Mano akimis trūksta draugiško ir „sulipusio“ kolektyvo. Užkulisiuose skamba, kad CSKA legionieriai bendrauja grupelėmis, Rusijos krepšininkai taip pat kartu, o taip siekti svarbiausių pergalių vargu ar galima“, – apie CSKA problemas treniruotėse ir rūbinėje kalba specialistai.

Dalis sporto aistruolių taip pat nepatenkinti tuo, kad pagrindiniame šalies klube žaidžia mažai vietinių žaidėjų. Nieko keista, kad CSKA nuolatos prigrūsti aukščiausios klasės legionierių, tačiau rusai norėtų matyti savus.

Neoficialiai kalbama, kad CSKA po šio sezono mielai norėtų prisivilioti Maskvos srities „Chimki“ gynėją A. Švedą, tačiau, pastarasis, kaip kalbama užkulisiuose, bent kol kas netrykšta noru vėl apsivilkti raudonai-mėlynų marškinėlių.


Dimitrios Itoudis© SCANPIX

Dar viena nesėkmė finaliniame ketverte, panašu, kaip reikiant išklibino trenerio D. Itoudžio kėdę.

Nors pastarasis ir nesileidžia į kalbas apie savo ateitį, tačiau nervingumas spaudos konferencijos metu išduoda, treneris nujaučia, jog didesnė galimybė yra ta, jog jis bus „patrauktas“ nei liks kitam sezonui.

Kokie maskviečiai sekmadienio vakarą žengs į kovą su Kauno „Žalgiriu“ pamatysime jau po keletos valandų, tačiau, panašu, kad po šio sezono galingą CSKA tvirtovę gali sudrebinti itin galingas drebėjimas.

reklama